Конспект заняття з розділу програми «Математична скарбничка» «Завдання від Мальвіни»

Автор: вихователь Муравська Раіса Леонідівна

Screenshot_19У даному конспекті заняття, використовується новітня технологія “кейс-метод”, яка забезпечує дошкільникам самостійно вирішувати завдання, робити висновки. Крім того, під час роботи, з використанням кейс-методу, у дітей активізується розвиток мислительних операцій, мовленнєвий розвиток. Під час аналізу у дошкільнят формуються морально-виховні якості. Матеріал розраховано для вихователів та дітей ДНЗ.


 

Мета:  продовжувати вчити дітей  рахувати в межах 10 звичайному та зворотному порядку;  закріплювати уміння співвідносити кількість предметів з числом; схематично “записувати” приклад, розв’язувати його; викладати з лічильних паличок цифри, схематичні зображення предметів. Розвивати мислення, увагу, пам’ять, моторику рук, мовлення. Виховувати бажання працювати в парі, впевненість у собі.

Матеріал: каси, лічильні палички, картки, олівці, схеми-карти, для кожної дитини.

Інтерактивні технології: «Кейс-випадок», «Карусель»

Хід

Психогімнастика

Діти стоять у колі. Які красиві у нас личка, погладимо щічки, привітаємо вушка, розбудимо носик. Як чудово сяють ваші оченята, посміхніться одне одному, протягніть ручки до сонечка, відчуваєте, як сонечко зігріло ваші долоньки? Пропоную зігрітись його теплом, обійнявши себе руками.

(стук у двері)

Кейс-випадок

– Діти,  хто б це міг бути? щойно приходив листоноша і приніс листа, як гадаєте, що там?(відповіді дітей)а тепер подивимось, що там? (відкриваю конверт) зачитую:

«Я Мальвіна, навчаю Буратіно, він дуже добре навчається, знає цифри, вміє лічити, співвідносити цифру з кількістю предметів, а ви?”

– Діти ми вміємо рахувати? Візьміть каси та викладіть цифровий ряд. Чи вмієте ви вправно лічити у зворотному порядку від 10 до 1? (діти рахують)

– Молодці, та Мальвіна навчила Буратіно співвідносити кількість предметів  цифрою, а ви справитесь із цим завданням?

(Діти викладають цифри відповідно до кількості зображених предметів на картці.)

  • Дуже добре виконали завдання. та Мальвіна підготувала задачу, коли ви почуєте число викладіть його із каси.

“На дерево сіли  2 пташки, до них прилетіла ще 1. Скільки пташок разом сидить на дереві?”

– Діти, Мальвіна передала нам картки в яких загубились деякі цифри, спробуємо вгадати, яких цифр не вистачає?

Інтерактивна технологія «Карусель»

Діти дають питання: «Як називається цифра?»

– Молодці, я думаю, що Мальвіна вас теж похвалила б. Мальвіна, дуже хоче завітати до нас у гості, та не може знайти дорогу. Напишемо для неї маршрут до нашого садочка? (в.д) Діти наводять олівцем, пунктирну лінію.

– Тепер ми відправимо ці схеми до Мальвіни, щоб вона швидко до нас потрапила.

Підсумок.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Хороший матеріал, який пригодиться вчителям, оскільки є використання інтерактивних методів, яке сприяє формуванню діалоговому навчанню та взаємодії вчителя і учня.

  2. Дуже цікава задумка і при цьому дуже корисна. Ваш матеріал допоможе в роботі з дошкільниками не тільки молодим педагогам, але і зі стажем, так як вихователі, вчителі, завжди у пошуку.