Конспект заняття з ЗПР (молодший вік) “Зайчик в гостях у дітей”.

Автор: вихователь дошкільного закладу Ригаль Лариса Вікторівна

Дитина з особливими освітніми потребами – це дитина з порушеннями, внаслідок яких до нього потрібно застосовувати особливі освітні програми, відмінні від стандартних. В заняття за допомогою артикуляційних вправ, дидактичних ігор, психогімнастики розвиваємо мовлення дітей, друбну моторику пальців рук, память, увагу.


 

Програмові завдання:

корекційно – освітні:

–    розширювати уявлення про об’єкти природи;

–    розширювати уявлення про тварин, знаходити їх на малюнках,  картинках;

–    формувати у дітей дбайливе ставлення до природи;

корекційно – розвиваючі:

 • розвивати пам’ять, логічне мислення;
 • зорову уяву і сприйняття;
 • дрібну моторику рук;
 • формувати комунікативні навички;

коррекційно – виховні:

 • формувати навички співпраці, взаємодії;
 • бажання навчатися.

Обладнання: демонстраційний матеріал «Свійські тварини», «Дикі тварини», «Сухий акваріум», «Сухий пальчиковий басейн», дидактична гра «Овочі та фрукти», аркуші паперу з шаблонами  «Зайчика», вата, шматочки тканини, клейова стрічка.

Попередня робота: спостереження в природі, бесіди про диких та свійських тварин, заняття за програмою розвитку дітей з затримкою психічного розвитку «Віконечко».

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Вихователь  Доброго дня! Малята давайте привітаємось з гостями.

(Вправа «Привітання»)

Я всміхаюсь сонечку:

Здраствуй, золоте!

Я всміхаюсь квітоньці,

Хай вона цвіте!

Я всміхаюсь дощику:

Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся,

Зичу їм добра!

 • Діти, який у вас настрій?
 • Чи готові ви до незвичайної прогоди?

Привітаймо один одного усмішкою, цим ми побажаємо щасливої вдалої мандрівки. Але на початку нашої мандрівки хочу вам запропонувати разом зі мною пограти.

(проводиться артикуляційна гімнастика «Язичок на прогулянці»)

 • Діти на початку подорожі я пропоную відгадати загадку. Я впевнена, ви відразу впізнаєте, про кого в ній говориться

Довгі вуха, куций хвіст

Невеличкий сам на зріст.

На городі побував,

Там капустки пожував.

Довгі лапки – скік та скік.

Ми погнались – він утік. (Зайчик)

 • Молодці, правильно відгадали. Чуєте? Хтось стукає. Гей, хто там – заходьте! (заходить зайчик)

Зайчик Добрий день, вам дітки! Яка красива група у вас! Які ж ви гарні. А що це зараз у вас буде?

Діти. Заняття!

Зайчик (радо). Нарешті мені пощастило! У нашому лісі немає занять. Добре, що я до вас потрапив. Діти допоможіть мені розібратися, адже я такий маленький і нічого ще не знаю. Поки я до вас біг, то зустрічав багато різних тваринок, але як їх звати і де вони живуть я не знаю.

Вихователь То сідай Зайчику з нами на заняття і наші дітки допоможуть тобі розібратися як називаються тваринки і де вони живуть.

(дидактична гра «Дикі тварини»)

Зайчик  Дякую вам дітки тепер я знаю хто де живе. Але я втомився і так зголоднів.

Вихователь Діти, давайте нагодуємо Зайчика. Хто пригадає, що їсть Зайчик?

(дидактична гра «Знайди їжу для Зайчика», сухий пальчиковий басейн, овочі та фрукти).

Вихователь  Діти, хочу вам запропонувати трішки відпочити і пограти.

(дидактична вправа «Сухий акваріум»).

Зайчик Дякую вам дітки. Але я маленький і такий самотній у лісі, у мене немає ще навіть друзів.

Вихователь Зайчику, ми тобі можемо допомогти знайти друзів. Тільки спочатку пограй з нашими дітками, ми тебе запрошуємо на веселу фізхвилинку.

(проводиться фізхвилинка під музичний супровід).

Колективна аплікація «Друзі для Зайчика» (обривна аплікація).

Вихователь  Ну що Зайчику, тобі сподобались твої нові друзі? А наші дітки?

Зайчик  Дякую вам малята. Але мені час повертатися в ліс. А за те, що ви мене навчали, нагодували, знайшли мені друзів я хочу вам віддячити і подарувати подарунок.

Підсумок заняття.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 коментарів

 1. Робота з дітьми з особливими потребами для мене не нова, оскітьки сама працюю в спец. закладі. Тому мені цікаві подібні заняття своїм сюжетом, прийомами. З дозволу автора, поповню свою педагогічну скарбничку.

 2. Заняття гарне. Різноманітність прийомів і методів дозволяє підтримувати увагу та інтерес дітей на протязі всієї освітньої діяльності. Фізкультхвилинки попереджають стомлюваність дітей. Дякую за конспект.

 3. Це особливе заняття, адже воно розраховано на дітей з особливими освітніми потребами. Вихователь так методично грамотно підібрала такі методи та демонстраційні матеріали, щоб виконати корекційні завдання. Дякую.

 4. Лариса Вікторівна зуміла найти ключик до дитячої душі, а артикуляційні та дидактичні вправи, ігри допомогли розкрити знання та вміння дітей. А колективна аплікацій не тільки розкрила творчі здібності, а й виховує почуття колективізму та дружби. Гарне заняття.

 5. Корекційна освіта має на меті допомогти дитині з особливими освітніми потребами досягти успіху у навчанні, здобути необхідні для життя вміння і навички. Вихователька підготувала чималий арсенал прийомів, оснащила заняття необхідним обладнанням . Присутність Зайчика стимулювала пізнавальну активність дітей.

 6. Справжнє розвиткове заняття. Діти з особливими освітніми потребами вимагають більшої уваги від педагогів. Вихователька зуміла зацікавити присутніх вдало підібраними дидактичними іграми та вправами, милим гостем уроку. Допомагаючи зайчику, малята відчули свою важливість, виховували в собі людяність, чуйність.

 7. Вправи, вміло підібрані вихователем, з урахуванням вікових, фізичних та психологічних особливостей дітей, вплетені в канву знайомства із Зайчиком, розвивають пам’ять та логічне мислення дітей, збагачують їх уявлення про навколишній світ, навчають праці в команді та формують стійкий інтерес до навчання. Артикуляційна гімнастика «Язичок на прогулянці» та дидактична вправа «Сухий акваріум» стануть доречною підказкою батькам таких особливих діток.