mail@urok-ua.com

Конспект заняття “Зимові явища природи”

Автор: вихователь Горайчук Ольга Анатоліївна

Горайчук Ольга АнатоліївнаПрирода та розвиток мовлення та аплікацій

Тема: Зимові явища в природі

Мета: Сприяти  розвитку розуміння найпростіших зв’язків між явищами природи, логічного мислення, сенсорних еталони, збагачувати словник дітей прикметниками дієсловами, іменниками. Виховувати організованість уважність повагу та любов до природи. Вчити описувати  ознаки ,встановлювати причини і наслідки явищ. Уточнити й узагальнити знання дітей про ознаки зими в природі: дні короткі,ночі довгі, іде сніг,дерева голі, люди  носять теплий одяг, ведмідь спить взимку, зайчик змінює сіру шубку на білу. Спонукати до розвитку зв’язного мовлення.

Хід  заняття

В гості приходить лялька Катя. Лялька знає загадку ,а відповіді не знає.

Загадка

Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я…. (Зима)

Настала зима. Випало багато сніг. Вся земля  дерева вкрилися білим, пухнастим снігом. На дворі стало холодно. Дерева стоять голі без листя . Вони готуються до зимового сну. Тріщать морози. Коли дітки гуляють на вулиці мороз щипає їх за щічки. Та діти одягнені тепло – в теплих шубах, шапочках, шарфиках, рукавичках. Пташкам нічого їсти взимку бо все живе поховалося під снігом. Дітки підгодовують пташок хлібом. А в лісі ведмідь заснув ,а зайчик змінив шубку сіру. Але головне ,що взимку дуже весело малятам бо вони катаються на санчатах, лижах ковзанах, грають в сніжки і ліплять снігову бабу.

Вих.пропонує поглянути на двір.

А зараз яка пора року?

  1. Дітки чим вкрита земля?
  2. Сніг який?
  3. А що ще є біле?
  4. Чому дерева без листя?
  5. Якого кольру листочки влітку?А осінню?
  6. Чому птахи менше літають?
  7. Чим годують птахів в зимку?
  8. Що люблять робити дітки взимку?
  9. Що відбувається з ведмедиком і зайчиком взимку?

Вих. Пропонує дітям вимовити чистомовки. Для закріплення свистячих звуків З-С.

Діти розповідають ляльці про зиму.( за ілюстраціями)

А ще лялька принесла з собою цікаве завдання. Вона пропонує нам сісти за столи.

А зараз ми з вами зробимо аплікацію сніговика.  Звичайно, ваші сніговики будуть схожі один на одного, адже кожен сніговик складається з … чого? Скільки потрібно снігових куль для сніговика?

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Розробки Ольги Анатоліївни корисні для 1 молодшої групи. Я, як початківець, обов’язково скористаюсь. Для коротенького заняття саме те що треба.

  2. Конспект має суттєві недоліки. Не дотримано структури і етапів написання. Ви зовсім не використовуєте дидактичний матеріал, а у дітей конкретно-предметне мислення і самих слів недостатньо. Щоб таке заняття принесло користь потрібно використовувати гру. Нема підсумку заняття. Може бути основою, але потребує доопрацювання.

  3. Ви підготували розвиваюче заняття на тему «Зимові природні явища». Таке заняття сприяє накопиченню у дітей конкретних уявлень про властивості, форми і види природних явищ. Розвиваєте мову, мислення, допитливість, спостережливість. Діти на такому занятті навчаться узагальнювати, встановлювати причинно – наслідкові залежності, вміння робити висновки. У них буде вдосконалюватися уявлення про різноманітні властивості природних явищ. Даєте дітям перші елементарні знання про природні явища.

  4. Провідною діяльністю дітей дошкільного віку є гра. Тому у плануванні навчально-виховного процесу ми повинні звертати на це значну увагу. Це стосується і занять зокрема. В даному ж занятті не використано жодної гри. Таке заняття, на мою думку, не викликало б у дітей бажання навчатися. До того ж склалася думка, що воно незавершене.