Математика (2 клас) ТЕМА: Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв’язування виразів і задач. Розв’язування виразів і задач.
Автор: Вчитель початкових класів Самостьян Людмила Ростиславівна
Математика (2 клас) ТЕМА: Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв’язування виразів і задач. Розв’язування виразів і задач.
ТЕМА: Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв’язування виразів і задач. Розв’язування виразів і задач.
МЕТА: Закріпити з учнями прийом усного додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд; ознайомити з поняттям округлення чисел; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, усне та писемне мовлення; виховувати працелюбність.
Хід уроку
- Організаційний момент
а) Автотренінг (Слайд 1)
Щоб урок нам розпочати, треба разом промовляти:
«Я уважний і серйозний,
Хоч ще малого зросту.
Зараз з силами зберусь,
я нічого не боюсь.
Впевнений, кмітливий я,
хочу отримати знання».
- Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Урок-телепередача «У пошуках істини». (Слайд 2)
- З вами її постійна ведуча – Людмила Ростиславівна. Я рада вітати усіх присутніх на каналі «Математика». Телепередача на тему: «Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв’язування виразів і задач.». Протягом ефіру ми будемо шукати відповідь на питання: «Чи потрібно працювати, чи можна байдикувати?».
- Наша передача монтуватиметься з різних студій, а яких саме побачите у ході роботи. Сьогодні на уроці будемо закріплювати вміння використовувати прийоми усного обчислення значень виразів виду “38+4”, ознайомимось з поняттям округлення чисел і удосконалюватимемо вміння розв’язувати складені задачі.
- Актуалізація опорних знань.
- Запрошую у першу студію «Всезнайки» (Слайд 3)
- Індивідуальні картки.
1гр. Обчислити (картки):
14 – ( 16 – 8 ) = 17 – ( 10 – 2 ) =
8 + ( 2 + 5 ) = 17 – 10 – 2 =
2гр. Вставити пропущені числа:
43 = …дес. …. од. 2дес. 2од. = …
91 = …дес. …од. 10дес. = …
- Перевірка домашнього завдання.
– Яке було домашнє завдання?
– № 290, 291 (ПРИКЛАДИ І ЗАДАЧА).
- Каліграфічна хвилинка.
– Розгорніть зошити і запишуть число, класна робота.
– Каліграфічно прописуємо такі цифри:
2 22 2 22 2 22
- Фронтальне опитування.
Вправа «Усний рахунок».
34+7 75+6
26+8 63+8
84+9 83+8
Фізкультхвилинка
- Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
Студія «Інформаційне бюро» (Слайд 4)
Вправа №293
Колективне виконання вправи. Декілька учнів на дошці.
Студія «Шкільні будні» (Слайд 5)
- Робота з підручником.
- Розгорніть підручник на с.53.
- Виконання завдання № 295, 296, 298.
- Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.
Студія «Розумники і розумниці» (Слайд 6)
- Зараз попрацюємо у групах. Буде 3 групи. Виконання завдання №294
1 група – «Журналісти»
2 група – «Режисери»
3 група – «Редактори»
VII. Домашнє завдання.
Виконати № 299, 300.
VIІI. Підсумок уроку.
- Що ви нового дізналися? Чи допомогла вам у цьому праця?
- То чи варто працювати, чи може краще байдикувати?
- Ефір телепередачі закінчився. Дякую за роботу на уроці. До нових зустрічей.
Презентація до уроку
На уроці математики використано хороші методи та прийоми, що дозволяють учням опрацювати багато матеріалу. Витримано усі етапи уроку, він має логічне завершення. Єдине зауваження: на уроці використано багато складних слів, я думаю не зовсім зрозумілих для вікової категорії учнів 2 класу. Моя суб’єктивна думка, що структура уроку більш підходить учням 4 класу. Але загалом урок дуже хороший. Дякую колезі! Наснаги Вам, творчих успіхів!
Людмило Ростиславівно! Дякую вам за змістовний, цікавий матеріал. Урок вийшов відмінний, де присутні різні прийоми, форми і методи роботи. Всі діти залучені в роботу. Подальших Вам успіхів.
Структура уроку – телепередачи “У пошуках істини” з математики вчителя Самостьян Л. Р. відповідає уроку закріплення знань. На уроці вчитель використовує різні прийоми для активізації уваги учнів і розвитку пізнавального інтересу. Добре, що залишаються каліграфічні хвилинки; гарні вправи – “вставити пропущені числа”, “усний рахунок”. З конспекту уроку видно, що учитель на уроці створює такий емоційно-психологічний клімат, щоб максимально сприяти засвоєнню знань, активізації пізнавальної діяльності. Дякую.
Урок-телепередача – це сучасна форма інноваційного уроку.Учитель детально спланувала все : і назви студій, презентацію , аутотренінг , використання індивідуальних карток. На уроці були створені ситуації, при яких учні самостійно працювали з підручником. Людмила Ростиславівна – творчий учитель, її уроки особливі , наповнені новизною, креативністю. Дякую .
Людмила Ростиславівна планує свої уроки математики таким чином, аби наповнити їх ідейною (як з правилами дорожнього руху), або структурною ( даний урок – телепередача) новизною. Думаю, учні з нетерпіння і цікавістю чекають нестандартних математичних занять. Спасибі за корисні розробки.
Незвична форма уроку у виді телепередачі «У пошуках істини» розвиває пізнавальний інтерес дітей, підтримує зацікавленість до вивчення математики. У вступному слові вчителя чітко акцентується розвивальна мета уроку, досягнанню якої підпорядковані усі його етапи. Вдало продумані назви студій є своєрідною підказкою школярам про наступний вид діяльності. Урок супроводжується презентацією, але хотілося б щоб вона носила більше смислове навантаження.
Вчитель обрала креативну форму проведення уроку. Віршований аутотренінг стимулює до позитивних рішень під час роботи.Кожна студія пропонує свої завдання ,не порушуючи логіки уроку. Гадаю, що пошуки істини вдались на славу, мети уроку досягнуто.