mail@urok-ua.com

Матеріали для проведення Місячника “Зробимо світ кращим”

Автор: Заступник директора з виховної роботи, педагог-організатор Процюк Олена Сергіївна, Голячук Наталія Дмитрівна

У розробці представлені матеріали Місячника «Зробимо світ кращим», організованого і проведеного учнівським об’єднанням «КРОК», загоном «Волонтер», членами рою «Патріот» Володимир-Волинської гімназії імені Олександра Цинкаловського протягом березня-квітня 2017 р. У ході місячника було проведено ряд заходів: акції, флешмоби, зустрічі, проекти. Дані матеріали можуть бути використані учасниками гри «Джура», організаторами військово-патріотичного виховання, керівниками волонтерських загонів, заступниками директора з виховної роботи, педагогами-організаторами.


 

МІСЯЧНИК «ЗРОБИМО СВІТ КРАЩИМ»

«Поспішайте творити добро!» – звертався до людей герой казки А. Сент-Екзюпері «Маленький принц». А чи завжди ми готові прийти на допомогу один одному? – такими словами починався Місячник «Зробимо світ кращим», організований і проведений учнівським об’єднанням «КРОК», загоном «Волонтер», членами рою «Патріот» Володимир-Волинської гімназії імені Олександра Цинкаловського протягом березня-квітня 2017 р.

Слід пам’ятати, що навколо нас люди; те, що віддаєш їм, бумерангом повернеться до тебе. Важливо вміти знаходити можливість творити добро, допомагаючи оточуючим з радістю, без похваляння.

Сьогодні конкретної допомоги потребують батьки, люди похилого віку, діти, що залишилися без піклування дорослих, хворі та одинокі, наші ровесники з дитячих будинків та шкіл-інтернатів, наші воїни-захисники, на долю котрих випали тяжкі фізичні та моральні випробування.

У ході Місячника було проведено ряд заходів: акції, флешмоби, зустрічі, проекти.

Завдання Місячника «Зробимо світ кращим»:

 • формування позитивного мислення, бажання творити добро;
 • національно-патріотичне виховання молоді;
 • формування толерантного ставлення до людей похилого віку;
 • мотивування до милосердя;
 • проведення благодійних акцій, волонтерських заходів.

План проведення Місячника «Зробимо світ кращим»

Березень – квітень 2017р. 

№п/п Зміст роботи Дата Відповідальний
1. Акція «Пластикові корки на протези воїнам АТО» березень Рій «Патріот»
2. Проект «Зробимо світ кращим» 01.03. – 06.03. УО «КРОК»
3. Акція «Лист солдату» 06.03. – 13.03. Рій «Патріот»
4. Флешмоб «Квітка весняного настрою» 07.03. УО «КРОК»
5. Виступ в міському територіальному центрі для одиноких людей з нагоди свята 8-го Березня 07.03 Загін «Волонтер»
6. Акція «Голуб миру» 14.03. – 20.03. Рій «Патріот»
7. Акція «Діти Заходу – дітям Сходу» 21.03. – 27.03. Рій «Патріот»
8. Проект «Сто усмішок моєї гімназії» квітень УО «КРОК»
9. Акція «Ліки солдату» 03.04. – 10.04. Рій «Патріот»
10 Акція «Міняю усмішку на цукерку» 05.04. Рій «Патріот»
11. Флешмоб «Ні – війні!» 17.04. Рій «Патріот»
12. Виступ в міському територіальному центрі для одиноких людей до Великодня 18.04 Загін «Волонтер»

Заходи Місячника «Зробимо світ кращим»

 ПРОЕКТ «СТО УСМІШОК МОЄЇ ГІМНАЗІЇ»

Мета: збір фотоматеріалів про цікаві та веселі події у шкільному житті, мотивація на позитивне мислення та оптимістичний настрій.

Завдання:

 • створення фотостіннівок кожним класом;
 • проведення виховних годин «Усмішка врятує світ», «Позитивне мислення – запорука успіху!», «Будь оптимістом»;
 • створення мультимедійної презентації «Усмішка в мистецтві» та кінофільму «100 усмішок моєї гімназії».

Очікуваний результат:

 • згуртування дитячого колективу;
 • розуміння значення позитивного мислення та оптимістичного настрою у житті людини.

ПРОЕКТ «ЗРОБИМО СВІТ КРАЩИМ»

Мета: формування толерантного ставлення до людей, вміння говорити компліменти, робити добрі справи.

Завдання:

 • проведення релакс-акції «Міняю усмішку на цукерку»;
 • проведення тренінгів «Говорімо компліменти!»;
 • перегляд кінофільмів про те, що добро завжди повертається сторицею;
 • створення відеорепортажу про реалізацію цього проекту журналістським клубом «Медіаплатформа»;
 • випуск бюлетенів «Будь ввічливим», «Правила хорошої поведінки», «Твори добро!»

Очікуваний результат:

 • покращення стосунків між учнями у класних колективах;
 • розуміння необхідності робити добрі справи, толерантно ставитись до товаришів, говорити компліменти.

АКЦІЯ «ЛИСТ СОЛДАТУ»

У ході цієї акції учні гімназії писали листи та малювали малюнки воїнам АТО, у яких вони висловлювали свої думки, побажання та мрії. Усі вони були відправлені на Схід України.

АКЦІЯ «ГОЛУБ МИРУ»

         Учні гімназії виготовляли та малювали голубів миру, які були відправлені у військовий госпіталь пораненим солдатам.

АКЦІЯ «МІНЯЮ УСМІШКУ НА ЦУКЕРКУ»

Ця релакс-акція проводилась в рамках проекту «Зробимо світ кращим». Перед початком уроків старшокласники школи зустрічали вчителів, батьків, учнів на шкільному порозі, «міняючи» усмішку на цукерку.

АКЦІЯ «ДІТИ ЗАХОДУ – ДІТЯМ СХОДУ»

В рамках цієї акції були зібрані книги, канцелярське приладдя, м’які іграшки, одяг для дітей Сходу.

АКЦІЯ «ПЛАСТИКОВІ КОРКИ НА ПРОТЕЗИ ВОЇНАМ АТО»

Учні гімназії активно долучилися до акції по збору пластикових корків на протези для воїнів АТО. Дана акція тривала впродовж двох місяців і зібрані корки було відправлено волонтеру у м. Луцьк.

АКЦІЯ «ЛІКИ СОЛДАТАМ»

В ході цієї акції були зібрані кошти, на які придбано ліки для укомплектування аптечок воїнам АТО. Ці ліки були передані танкістам 14-тої ОМБР, які в найближчі дні мали відправлятися у зону АТО.

ФЛЕШМОБ «КВІТКА ВЕСНЯНОГО НАСТРОЮ»

Флешмоб проведено напередодні свята 8 Березня, під час якого хлопці перед початком уроків вітали дівчат школи та жіночу половину педагогічного колективу зі святом весни. Вони дарували стилізовану «цукерку-квітку» (ромашку, червоний мак) та свої теплі слова та побажання.

ФЛЕШМОБ «НІ – ВІЙНІ!»

Під час цього флешмобу за допомогою стрічок та запалених свічок було викладено слово «МИР». Так учні школи, батьки, учителі висловили свою позицію щодо подій на Сході України та вшанували загиблих воїнів.

 

Висновки

Милосердя, доброта, патріотизм – це основа формування підростаючого покоління. Сьогодні це особливо важливо та актуально, адже ідуть військові дії на Сході України, слова «милосердя» і «толерантність» часто втрачають свою цінність.

З метою сприяння морально-психологічному, інтелектуальному, ідейно-світоглядному та духовному вихованню учнів, формуванню у них свідомої позиції, національної гідності та самосвідомості рекомендуємо проводити у школах подібні місячники, залучати учнів школи до добрих та корисних справ.

Людська порядність, доброта не має меж. Тож виявляймо милосердя не тільки до людей, а й до всього, що нас оточує. Подивіться навкруги і уявіть собі, що поруч тільки гарні люди, які завжди допоможуть, підтримають, а віддані людям тепло і душевна доброта, обов’язково повернуться до вас.

Хай оживає істина стара: ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 5 из 5)

160

Відгуки та пропозиції

Швидкий вхід / реєстрація за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 коментарів

 1. Сама мета Місячника вже чого варта. Вона заслуговує на найкращу оцінку. План проведення роботи висвітлює багато аспектів виховної роботи з учнями. На світлинах відображена прекрасна робота, якою можна пишатися вчителеві, а також рівнятися на неї іншим. Побільше б таких чудових ідей та результатів. Дякую!

 2. Шановні колеги, Олена Сергіївна і Наталія Дмитрівна ! Вітаю Вас з Новим роком! Так трапилось, що я в другому семестрі буду класним керівником у 8 класі. Сіла за планування і побачила Ваш неперевершений виховний захід! Беру сценарій в скарбничку і банк ідей. Щасливі обличчя дітей,милосердя, яке Ви даруєте і прищеплюєте , – справа Вічна і невичерпна. Уклін Вам і шана. Добра Вам і Творчого натхнення! Фотогалерея чудова! Дякую.

 3. Багато гарних ідей, які можна використати в своїй роботі. Молодці, що презентуєте свої напрацювання. Кожна справа заслуговує на увагу. Чітко сформульовані мета та очікувані результати. Вам є чим пишатися. Молодці!

 4. Гарний місячник. Можна взяти собі на замітку. Багато різноманітних форм, де залучалось багато учнів. Весь захід пронизаний добротою і любов*ю до ближнього, до рідної країни. Дякую вам.

 5. Сподобався проект “Міняю усмішку на цукерку”, знову беру на озброєння урізноманітнити тиждень інформатики, тільки назвати “Обміняй правильну відповідь на цукерку” у вигляді фото-звіту чи відео-інтерв’ю. Дякую, що ставити за мету розвивати доброту, милосердя.

 6. Запропоновані педагогом матеріали сподобалися. Цікаві справи, зроблені разом і від серця, завжди знаходять відгук у дитячих душах, залишають теплі спомини про шкільне життя. формують духовний світ учнів.

 7. Матеріал корисний і потрібний. Зараз скрізь від педагогів вимагають проектну діяльність, як його робити ніхто не пояснює. Пані Олено ви подали чудовий приклад роботи з дітьми, батьками, педагогами. Це чудовий матеріал для навчання з проектної діяльності.

 8. Ознайомилася з матеріалами, згадала не найприємніші моменти життя(((( Так, про роботу!!! Захопили різноманітністю представненої роботи, багатогранністю учнів та вірою у краще життя. ми повинні вчити дітей бути милосердними, здатними на допомогу, підтримку. Всі заходи пронизано невидимою ниточкою любові до України. представлені фотоматеріали доповнюють все, показуть непідробні почуття учнів. Дякую.

 9. Представлені вами матеріали цікаві та корисні. Добре, що організовуєте різноманітні заходи: акції, флешмоби, зустрічі. Цим ви сприяєте формуванню в учнів почуттів патріотизму, милосердя, людяності, доброти. На фото помітно, що ваші вихованці із великим задоволенням беруть участь у таких заходах.

 10. Цікавий матеріал ви підготували нашій увазі. Хороші завдання поставлені в матеріалі. Думаю, що багато педагогів скористаються вашими ідеями для підвищення у учнів духовно-моральних якостей, розвитку патріотичних почуттів до батьківщини, рідного краю.