mail@urok-ua.com

Майстер – клас “Використання інтерактивних методів навчання на уроках зарубіжної літератури  на основі твору Мольєра “міщанин-шляхтич”

Автор: вчитель зарубіжної літератури Бойко Юлія Павлівна

Доброго дня, шановні колеги!

Темою сьогоднішнього майстер – класу є «Використання інтерактивних методів навчання на уроках зарубіжної літератури на основі твору Мольєра «міщанин-шляхтич»

Мета: розвивати комунікативні вміння й навички, допомагати встановленню емоційних контактів між учасниками процесу, прислухатися до думки кожного, створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність.

Актуальність теми: Глибокі перетворення, що відбуваються в системі освіти України,зумовлюють необхідність вдосконалення навчання школярів.Ці зміни неможливі без застосування на уроках інтерактивних технологій, які ґрунтуються на діалозі, моделюванні ситуацій, вільному обміну думками, авансуванні успіху, що саме активізує пізнавальну діяльність учнів, підвищує емоційний рівень засвоєння знань.

Як відомо, навчально-виховний процес повинен будуватися відповідно до потреб особистості та індивідуальних можливостей дітей, зростання їх самостійності й творчої активності. А це вимагає організації навчання відповідно до здібностей, здатності до навчання, таланту дитини. Необхідна переорієнтація на те, щоб створити можливості кожному стати самим собою.

Я– Юлія Павлівна, вчитель зарубіжної літератури Колодистенської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Я вчитель, тому що отримую справжнє задоволення від спілкування з дітьми. Вчителем зарубіжної літератури працюю з 1 вересня цього року. (вчителі дають відповідь на запитання)

Які ваші очікування від зустрічі?……………

– Шановні колеги, уявіть себе учнями 8 класу.

Я вважаю, що вчитель має не тільки знати різноманітні технології викладання, але й вміти творчо застосувати їх для ефективного викладання літератури в школі.

Я роблю це так …

Розпочнемо з методуПошук “.

Відірвіть листки з такими рисами характеру , які не належать пану Журдену.

За кольором листків поділимось в пари.

Наступний метод “Мозаїка”. Із записаних на окремих папірцях слів складіть афоризми і вкажіть, кому із персонажів комедії «Міщанин-шляхтич» вони підходять

– В людях не так смішні якості, якими вони наділені, як ті, на які вони схожі (Журден)

– Найбільший подвиг дружби не в тому, щоб показати другові наші недоліки, а в тому, щоб відкрити йому очі на його власні.(Клеонт)

– Як тільки дурень похвалить нас, він вже не видається нам таким дурнем.

(Вчителі і Журден)

– Будь яка пристрасть підштовхує до помилок, але до найбільш дурних підштовхує кохання. (Журден)

– Можна дати іншому корисну пораду, але не можна його навчити розумній поведінці. (Клеонт, пані Журден)

– Немає нічого дурнішого за бажання завжди бути найрозумнішим. (Дорант)

– Люди невтішні, коли їх обманюють вороги або зраджують друзі, але вони нерідко отримують задоволення, коли обманюють або зраджують себе самі.

(Пан Журден)

Доки учні виконують завдання хочу зазначити , що даний вид роботи можна використовувати не лише на уроках зарубіжної літератури, а й на уроках української літератури.

Дякую за виконану роботу. Наступним методом є метод

«Шести капелюхів». Кожна група отримує капелюх раніше вибраного кольору з певним завданням.

Метод дозволяє розділити мислення на шість типів, або режимів, кожному з яких відповідає метафоричний кольоровий “капелюх”. Такий розподіл дозволяє використовувати кожен режим набагато ефективніше, і весь процес мислення стає більш сфокусованим і стійким.

Використовуючи цей метод застосовую метод «Асоціативне гроно»

Етапи гронування є простими і дуже добре запам’ятовуються :

  1. Напишіть центральне слово або фразу посередині аркушу паперу, на дошці або на будь-якій іншій поверхні для письма.
  2. Починайте записувати слова та фрази, які спадають на думку з обраної теми.
  3. Коли всі ідеї записані на папері, починайте встановлювати, там де можливо, зв’язки між поняттями.
  4. Пишіть стільки ідей, скільки дозволить час, або ж доки всі вони не будуть вичерпані.

Сенкан

Першим рядком слово, що називає тему

Два прикметники, що асоціюються з першим словом;

Три дієслова, пов’язані з темою;

Фраза з чотирьох слів (думка-підсумок);

Слово-синонім до теми.

Прошу групи презентувати свої роботи. Дякую всі успішно справилися з завданням.

Через малу кількість учасників ми з вами розглянули завдання лише 4 капелюхів. Для виконання завдання 5 капелюха ми з вами розділимось на 2 групи по 4 учасника, будь ласка, створіть ці групи самостійно.

Вашим завданням буде скласти пазли за прочитаним твором. Опишіть епізод, зображений на пазлах.

Переходимо до 5 капелюха – висновок. Наведіть переконливі докази чи можна Пана Журдена зрозуміти і підтримати у його прагненні стати дворянином чи ні.

Отже, сьогодні кожен з вас побував учнем 8 класу і я хочу почути вашу думку чи можна за допомогою інтерактивних методів навчити дитину з будь яким рівнем навчання. Можна чи ні.

Дякую за вашу активну роботу та підтримку.

Презентація до заходу

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Цікава, необхідна для втілення в роботу учителів зарубіжної літератури інформація. Форма подання матеріалу обгрунтована. Зміст майстер-класу насичений. Запропоновані форми роботи необхідні кожному сучасному учителю не тільки зарубіжної літератури для використання на уроці, для зацікавлення учнів, для їх занурення в тему уроку. Викладений матеріал – приклад творчого підходу учителя до своєї роботи, до навчання учнів сучасними методами.

  2. Дуже сподобався Ваш інноваційний досвід. Інтерактивні методи, що ви запроваджуєте, є цікавими для учнів, а, отже, сприяють активізації навчально-пізнавальної діяльності. Обов’язково скористаюся Вашим досвідом.

  3. Ваш майстер – клас “Використання інтерактивних методів навчання на уроках зарубіжної літератури” дуже цікавий. Використання інтерактивних методів навчання -актуальна тема сьогодні.Ви йдете в ногу з вимогами сучасної педагогіки .Цікаві методи ,а саме : «Асоціативне гроно», “Мозаїка”, “Пошук”, написання сенкану тощо. Ви нестандартно розбили на групи учасників майстер-класу. Дякую Вам . Ви-Молодець !

  4. Шановна Юліє Павлівно! Готуюся до районного семінару. Ваш майстер-клас став мені у нагоді. Деякі методи і прийоми, а саме методи “Пошук” та “Асоціативне гроно”, застосую на своєму уроці, звичайно ж у контексті свого уроку. Дякую.

  5. Шановна Юліє Павлівно! Ваша розробка уроку є цікавою і неординарною. Використані інтерактивні методи вдало поєднуються із традиційними формами роботи. Особливо мені сподобався метод асоціативне гроно, та логічна обгрунтованість використання методів один за одним.