Методична розробка уроку з теми “Фарбування волосся”
Автор: викладач спецдисциплін Циганок Наталія Василівна
Методична розробка з теми: “Фарбування волосся.” Тип уроку: засвоєння знань, вмінь та навичок.
Пізнавальна мета: формування, засвоєння та закріплення знань, вмінь та навичок з виконання колорування волосся , вивчення технологічного процесу колорування волосся радіальним методом, та методом “ кільця-равлики” ,використання мультимедійних та наочних засобів навчання при формуванні навичок самостійної роботи з предмету перукарська справа..
Розвиваюча мета: формування вміння працювати як в групі, так і самостійно, аргументувати , відстоювати та висловлювати власну думку, вислуховувати опонента, бути активним у прийнятті рішень, аналізувати, критично осмислювати та використовувати отриману інформацію.
Виховна мета : виховати вміння відповідально і зосереджено працювати, застосовувати прийоми контролю і самоконтролю, формування якостей особистості: працелюбність, активність, охайність.
Форма організації навчальної діяльності: самостійна робота, робота в малих групах.
Методи і прийоми навчання: робота з електронними носіями інформації; перегляд кінофільму з обговоренням, самостійна робота з літературою.
Дидактичне та матеріально технічне забеспечення.: відеозапис фарбування волосся, ілюстрації, картки-завдання, плакат, підручники, конспекти.
Тема програми: фарбування волосся.
Тема уроку: способи колорування волосся.
Тип уроку: засвоєння знань, вмінь та навичок.
Пізнавальна мета: формування, засвоєння та закріплення знань, вмінь та навичок з виконання колорування волосся , вивчення технологічного процесу колорування волосся радіальним методом, та методом “ кільця-равлики” ,використання мультимедійних та наочних засобів навчання при формуванні навичок самостійної роботи з предмету перукарська справа..
Розвиваюча мета: формування вміння працювати як в групі, так і самостійно, аргументувати , відстоювати та висловлювати власну думку, вислуховувати опонента, бути активним у прийнятті рішень, аналізувати, критично осмислювати та використовувати отриману інформацію.
Виховна мета : виховати вміння відповідально і зосереджено працювати, застосовувати прийоми контролю і самоконтролю, формування якостей особистості: працелюбність, активність, охайність.
Форма організації навчальної діяльності: самостійна робота, робота в малих групах.
Методи і прийоми навчання: робота з електронними носіями інформації; перегляд кінофільму з обговоренням, самостійна робота з літературою.
Дидактичне та матеріально технічне забеспечення.: відеозапис фарбування волосся, ілюстрації, картки-завдання, плакат, підручники, конспекти.
Структура уроку.
- організаційна частина.
Добрий день діти, як бачите сьогодні у нас урок буде проходити у груповій формі навчання.
2.Актуалізація опорних знань і практичного досвіду учнів
( попередні вправи ).
- Зараз ми повторимо тему попереднього уроку, для цього я пропоную вам переглянути відеофільм , будьте уважні, по закінченню фільму вам потрібно бути відповісти на ряд запитань. І так перше питання:
1.яка операція виконується?
Виявіть припущені помилки:
- які потрібно було використовувати інструменти?
- які потрібно було провести підготовчі роботи?
- з якої зони потрібно було виконувати фарбування?
- чи потрібно було вдягати утеплюючий ковпак?
- який час встановлюється на фарбування?
А які вірні дії виконувалися під час цього фарбування?
– Так діти з цим завданням ви впорались чудово!
3.Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми і завдань уроку.
Сьогодні тема нашого уроку – способи колорування волосся. Метою нашого уроку є формування, засвоєння та закріплення знань, вмінь та навичок з виконання колорування волосся , вивчення технологічного процесу колорування волосся радіальним методом, та методом “ кільця-равлики”. Адже ви знаєте, що колорування в наш час є доволі сучасним, тому, потрібно бути дуже уважним у вивченні цієї теми, щоб мати змогу виконувати цей вид робіт бездоганно.
4.Вивчення нового матеріалу ( вступні вправи ).
Новий матеріал я пропоную вам вивчити самостійно за допомогою літератури – підручників. А засвоювати ви його будите за наступними інструкційно-методичними вказівками:
План:
- уважно прочитайте весь розділ : радіальний метод колорування ( стор. 234)
- виділіть головні моменти, нові терміни і назви, розберіться в їх змісті.
- вивчить рисунки 9.19 а,б.в,г.
- представте технологічний процес у вигляді таблиці, яка містить такі види і способи виконання процесу:
№ | Поетапна послідовність виконання колорування | Використані інструменти, матеріали | Ескіз( рисунок) |
- складіть запитання до тексту.
- таким чином опрацюйте метод кільця-равлики( стор. 235, рис. 9.20)
5.Первинне застосування здобутих знань ( пробні вправи ).
Зараз ми перевіримо, як ви засвоїли сьогоднішній матеріал. вам потрібно попрацювати в групах, та пригадати, як виконуються методи колорування, які ми сьогодні з вами вивчили, для цього чергові вам роздадуть ось такі завдання.
(чергові роздають завдання, учні виконують їх , на виконання завдань5 хв.)
6.Застосування учнями знань і дій у стандартних умовах
( тренувальні вправи ).
Наступне завдання буде таким, ви отримаєте ілюстрації з зображеним колорування, визначте за допомогою якого методу воно було виконано , який використовувався інструмент під час фарбування , опишіть послідовність процесу фарбування.
7.Творче перенесення знань, навичок і вмінь у нові або змінені умови ( творчі вправи )
- А ось наступне завдання. Вивчаючи тему, ви склали по 4 питання, а тепер задайте свої питання іншим групам.
8.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
Підсумки уроку , перевірка виконаних завдань,
дебрифінг виставлення оцінок. Тема наступного уроку: техніка акварелі, кольорової мозаїки..
Домашнє завдання: підручник, стор. 234-235, та розгадайте кросворд.
Урок закінчено, успіхів вам!
План:
1.уважно прочитайте весь розділ : радіальний метод колорування ( стор. 234)
2.виділіть головні моменти, нові терміни і назви, розберіться в їх змісті.
3.вивчить рисунки 9.19 а,б.в,г.
4.представте технологічний процес у вигляді таблиці, яка містить такі види і способи виконання процесу:
№ | Поетапна послідовність виконання колорування | Використані інструменти, матеріали | Ескіз( рисунок) |
5.складіть запитання до тексту.
6.таким чином опрацюйте метод кільця-равлики( стор. 235, рис. 9.20)
План:
1.уважно прочитайте весь розділ : радіальний метод колорування ( стор. 234)
2.виділіть головні моменти, нові терміни і назви, розберіться в їх змісті.
3.вивчить рисунки 9.19 а,б.в,г.
4.представте технологічний процес у вигляді таблиці, яка містить такі види і способи виконання процесу:
№ | Поетапна послідовність виконання колорування | Використані інструменти, матеріали | Ескіз( рисунок) |
5.складіть запитання до тексту.
6.таким чином опрацюйте метод кільця-равлики( стор. 235, рис. 9.20)
Завдання П.І.__________
Опишіть технологічний процес радіального методу колорування.
Опишіть технологічний процес методу колорування кільця-равлики. .
Завдання П.І._________
Завдання П.І.___________
Уважно розгляньте малюнок , та заповніть таблицю
Фарба якої групи використовується | |
Рекомендується для якого типу волосся? | |
Метод колорування | |
Інструменти | |
Послідовність виконання
| |
Чітко визначені мета, форми, тип, методи проведення заняття. В мене питання: видано домашнє завдання: підручник, стор. 234-235, та розгадайте кросворд. Урок закінчено, успіхів вам! А потім
“План:…” З чим він пов’язаний?
Якщо всі викладачі спецдисциплін будуть так відповідально і професійно ставитись до своїх уроків,то наше суспільство отримає високкваліфікованих спеціалістів.Це клас.А конспект дуже цікавий та практичний.Дякую!