mail@urok-ua.com

Методична розробка відкритого заняття з хірургії
“ГЕМОСТАЗ”

Автор: Викладач хірургії Спеціаліст вищої категорії В.М. Доценко

Кровотеча – є одним із актуальних питань в лікуванні хірургічних захворювань. Вона трапляється дуже часто раптово, під час поранень, переломів, захворювань різних органів і систем. Також вона виникає обов’язково під час оперативного втручання. Організм людини без значних наслідків переносить втрату лише 500 мл. крові.

Витікання   1000 мл вже стає небезпечним а більше  2000 мл. крові може спричинити загибель  організму. Крім того при внутрішній кровотечі кров, що вилилась в порожнину може здавити життєво важливий орган (мозок серце легені та ін.) порушити його функцію і створити пряму загрозу для життя хворого. Крім того кров, що знаходиться в судинах володіє бактерицидною дією,  але вилившись у тканини вона спричиняє інфекційні ускладненя бо являє собою живильне  середовище для мікробів.

Фельдшер є  передовою  ланкою в наданні невідкладної допомоги  на ФАПі  та СШД крім того він може при необхідності стати асистентом лікаря під час оперативного втручання. Тому ця тема дуже важлива для його практичної діяльності.

Від того на стільки чітко, швидко, своєчасно і правильно він виконає зупинку кровотечі залежить життя хворого, наявність ускладнень та подальше протікання  ранового процесу.

Зважаючи на ці обставини, враховуючи значну актуальність теми і було заплановано відкрите практичне заняття по темі «Гемостаз».

РЕЦЕНЗІЯ

Методична розробка відкритого практичного заняття по темі «Гемостаз» складена згідно сучасних вимог, відповідно потребам впровадження інноваційних технологій у викладання клінічних дисциплін.

Матеріали методичної розробки органічно поєднують традиційні та інноваційні методи контролю:.: фронтальне опитування ,тестовий контроль, рішення проблемних задач, де використано імітатори поранень та кровотеч, індивідуальний та практичний тренінг.

Викладачем також застосовано практичний метод при проведенні опитування, де широко використовані матеріали науково-дослідницької роботи студентів по темі: «Геморагічний синдром в хірургії»  (причому матеріали представлені в мультимедійному варіанті.

Застосування таких різноманітних методів контролю дозволяє викладачу тримати активність студентів впрордовж всього заняття на високому рівні та якісно оцінити засвоєння студентами практичних навичок по темі: «Гемостаз».

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *