Міфи та реальність: Правда про контактні лінзи
Різні фантастичні теорії, які народжуються про контактні лінзи – це банальне нерозуміння і незнання, що таке лінзи і як вони діють. Хоча з моменту їхньої появи вони стають все популярнішими і поступово витісняють окуляри. Проте, досі є ті, хто через страх помістити собі щось чужорідне в око носить окуляри. А є й ті, хто просто не хочуть відходити від своїх звичок і продовжують також користуватися окулярами. Незважаючи на те, що сьогодні лінзами користуються мільйони людей, їхній шлях до популярності не був таким легким.
Один з міфів стверджує, що контактні лінзи шкідливі для очей, хоча вже протягом досить тривалого періоду контактні лінзи залишаються якісним засобом для корекції та відновлення зору. Головне при носінні лінз – це дотримання всіх правил носіння та догляду за ними. До речі, деякі лінзи виписуються спеціально для лікування різних очних захворювань, що також є невід’ємною перевагою лінз. Завдяки матеріалам, з яких зроблені лінзи, око отримує не тільки достатньо кисню, але й необхідного зволоження. Не забувайте, що контактні лінзи призначає тільки офтальмолог після консультації.
Наступний міф розповсюджує помилкову думку про те, що через лінзи можна заразити очі. Контактна лінза сама по собі абсолютно стерильна. Під час її виготовлення вона проходить багато стадій очищення і перевірку на високоточному обладнанні. Користуючись лінзами, варто пам’ятати, що під час їх носіння на поверхні збираються різні сольові та жирові відкладення, тому чистка лінз дуже важлива. Знехтування правилами гігієни лінз, ви дійсно ризикуєте підхопити інфекційне захворювання. Але навіть такі люди можуть використовувати одноденні лінзи, що виключає необхідність догляду, при цьому забезпечуючи повну стерильність.
Третій міф каже, що терміни носіння лінз можна порушувати. Це не тільки неправда, але й небезпечна практика. Після закінчення терміну використання лінзи втрачають свої властивості, що може позначитися на зорі, у разі продовження їх носіння. Сьогодні, є багато різних видів лінз для одноденного, двотижневого, місячного, квартального, річного та безперервного носіння.
Якщо вам скажуть, що лінзи можуть пошкодити око – це також не правда. Складність у цьому плані найбільше відчувають люди з покафобією – страхом дотику до ока. Лінзи, враховуючи їхню м’яку та продуману структуру, неспроможні пошкодити око і чудово сідають на рогівку. Вони також не можуть зміщуватися на оці через особливості фізіологічної будови ока.
Кажуть, що лінзи несумісні з макіяжем. Це не так. Головне пам’ятати основне правило – спочатку надягаються лінзи – після робиться макіяж; знімаєте лінзи – змиваєте косметику. При використанні лаку та інших рідин – закривайте очі.
У лінз також немає обмежень за віком, хіба що в деяких виняткових випадках. Деякі кажуть, що за лінзами потрібен надто хлопотливий догляд, але насправді так здається лише спочатку. У подальшому всі дії увійдуть у звичку, яку ви навіть перестанете помічати.