mail@urok-ua.com

Мовна гра-подорож для учнів початкових класів

“Волинь моя – земля моїх батьків”

Автор: вчитель початкових класів Селезнюк Ірина Леонідівна

вчитель початкових класів Селезнюк Ірина ЛеонідівнаМовна гра-подорож «Волинь моя – земля моїх батьків» – це колективна творчо-рольова гра, якою керує Рада справи – ініціативна група вожатих (учні 5-8 класів) і дорослих ((заступник директора з виховної роботи, педагог-організатор, класоводи та класні керівники).

Гра проходить у три етапи:

  1. Підготовчий – засідання Ради справи щодо організації гри (розподіл доручень і ролей).
  2. Основний – сама гра для дітей 2-4 класів.
  3. Заключний – засідання Ради справи про підведення підсумків щодо аналізу організації гри.

Підготовчий.

На засіданні Ради справи педагог-організатор описує ініціативній групі дітей 5-8 класів суть і мету гри. Серед активістів проводиться конкурс на кращого оратора, які і стають екскурсоводами.

Основний.

У грі можуть одночасно брати участь три команди початкових класів. Кожна команда рухається відповідно до маршрутного путівника, який роздається на зборі-старті (лінійці).

Гра розпочинається за методою «Зірки» (класи зі старту розходяться по станціях),

Старт

де в кожного відповідно проходить перший тур. Далі команди рухаються за методою «Змійки»,

Хід гри

поки не пройдуть всі станції, де їх зустрічатимуть екскурсоводи, розповідаючи про цікавинки кожного туру. Зустрічаються гравці на зборі-фініші (лінійці), де підводяться підсумки основного туру, нагороджуються переможці.

Заключний.

Проходить у формі засідання Ради справи (вожаті-активісти та керівники гри), де підводяться підсумки проведення гри, аналізується її організація, робляться висновки.

Вік дітей: організатори – 10–13 років; відвідувачі – 7–9 років.

Місце проведення – класні кімнати, кабінет виховної роботи, актовий зал.

Матеріали:

  • маршрутний лист-путівник;
  • аркуші паперу, ручки;
  • жетони двох кольорів:
    • червоного – 1 бал;
    • синього – 0,5 бала;
  • репродукції картин волинських художників;
  • друковані слова пісень волинських композиторів (можливий звукозапис пісень);
  • зразки волинського одягу;
  • фотознімки та дитячі малюнки природи волинського краю;
  • фотографії волинських митців музичного і образотворчого мистецтва та літератури;
  • малюнки на тему «Святкування народних свят»;
  • вірші Лесі Українки, Ганни Жежко, Василя Рудича та Людмили Лежанської.

Орієнтовний час – 50-60хв.

Мета: В цікавій формі ознайомити дітей з волинськими митцями різних жанрів (образотворчого – скульптури, графіки, живопису –  і музичного мистецтв), зі святкуванням традиційних релігійних свят, вбранням, кухнею; удосконалити і закріпити знання, набуті на уроках виразного та позакласного читання, рідної мови, музики, образотворчого мистецтва; розвивати в дітей логічне мислення, пам’ять, увагу, творчість; прищеплювати і виховувати любов до українського народу, його звичаїв, традицій, авторської пісні, почуття прекрасного.

Мапа мовної гри-подорожі

Карта мовної гри


Мовна гра-подорож



Додатки до мовної гри


Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Дякую вчителеві за прекрасний сценарій та зручний конспект. Як для початкових класів ,матеріал дуже пізнавальний, організований майстерно та оригінально.Форма проведення активізує учнів до творчої роботи, розвиває активну життєву позицію, бажання прославляти рідний край.

  2. Прекрасний приклад спільної роботи учнів і вчителя, групової роботи. Безсумнівний творчий потенціал організатора такого дійства. Виховний аспект. Думаю, що під час гри-подорожі учні збагатились не тільки знаннями, але й емоціями та гордістю за свій край.

  3. Зразковий приклад співпраці школярів (різних за віком) і працівників навчального закладу, що збагачує дітей знаннями, а шкільному колективу забезпечує реалізацію принципу наступності. Сама по собі гра прониклива, ефективна для досягнення поставленої мети. Вчитель -творчий майстер!

  4. Учителю ! Ви великий молодець!Цікаві станції,хід гри заздалегідь спланований.Ви все добре продумали.А ще скільки Ви попрацювали ,щоб це втілити .Усього найкращого Вам у роботі !

  5. Шановна Ірина Леонідівна, щиро вдячна Вам за знайомство з Вашим досвідом: чітко, доступно представили хід гри-подорожі “Волинь моя – земля моїх батьків”. Конспект насичений як змістовно, так зацікавил і сам хід гри. Сподобались станції з екскурсоводами. Багато зусиль потрібно, щоб втілити такий сценарій у життя. Натхнення і сил на новий учбовий рік. З повагою.

  6. Дуже цікава гра-подорож. Методично вірно побудований план гри. На кожній зупинці учні дізнаються багато нового і мають можливість перевірити те, що вивчили раніше. Дуже важливим є те, що вчителька розподілила час на виконання завдань та диференціювала завдання відповідно віку учнів.

  7. Шановна Ірино Леонідівно! Хочеться подякувати Вам за таку цікаву, змістовну мовну гру. Відразу видно, що всі етапи гри вчителем продумані, завдання підібрано різнопланові та пізнавальні. Рекомендації, вказівки, додатковий матеріал – чудова підказка для тих, хто побажає провести захід такого масштабу. Дякую! Успіхів у новому навчальному році.

  8. Цікава, пізнавальна, методично вдосконала гра. Чітко викладений її опис, зрозуміла методика проведення. Така гра виховує не тільки пізнавальний рівень, а й патріотизм, краєзнавчий інтерес