Навчально-методична розробка
“Весела абетка”

Автор: вчитель початкових класів Сіроштан Олена Володимирівна

Даний посібник містить цікаві малюнкові літери періоду навчання грамоти. У посібнику пропонується різноманітний додатковий матеріал: вірші, загадки, скоромовки, прислів`я та приказки, хвилинки-цікавинки тощо.

Мета посібника – допомогти вчителю урізноманітнити види роботи в період навчання грамоти. Навчати учнів творчо, в групах, колективно, самостійно.

Уклад.: Сіроштан О.В.– вчитель початкових класів

Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24

Рецензенти:

Шиманська Т.В. – вчитель-методист ЗОШ №24

Ковтун В.І. – вчитель вищої категорії, старший вчитель ЗОШ №24

Передмова

Основна мета даного посібника допомогти вчителю початкових класів урізноманітнити діяльність учнів і викликати у них інтерес до уроків навчання грамоти, використовуючи вірші, загадки українських поетів та різноманітні види усної народної творчості.

Користуватись посібником легко: матеріал підібраний до кожної букви алфавіту і букви розташовані в алфавітному порядку.

Використовуючи вірші, розкриваємо перед учнями поняття того про що або про кого говориться у вірші. Знайомлячись з новим звуком, з новою буквою, учимо дітей знаходити місце звука в словах вірша, ділити слово на склади, визначати кількість звуків в словах. Вірші розвивають мову дітей.

Одним з видів розвитку мови і мислення дітей є загадки. Першокласники прислухаються до кожного слова, вдумуючись в його зміст. У відгадці діти знаходять місце звука, тобто шукають, де він знаходиться: на початку, в середині чи в кінці слова. Загадки розширюють кругозір дітей, знайомлять з навколишнім світом, явищами природи. Використання загадок виробляє в учнів уміння зіставляти й порівнювати предмети. Розгадування загадок тренує розум, розвиває спостережливість, кмітливість, збагачує словниковий запас учнів.

Учні молодших класів дуже люблять скоромовки, які допомагають розвивати фонематичний слух, культуру мовлення, допомагають виправляти погану дикцію і мову учнів.

Всі прислів’я та приказки, які використовуємо на уроках навчання грамоти, доступні розумінню дітей. Прислів’я хвалять позитивні риси людини, засуджують її недоліки.

Цей посібник збагатить і активізує словниковий запас учнів, буде сприяти розвитку їх мовлення, мислення, пам’яті. Матеріал посібника можна використовувати як при вивченні нових звуків і букв, так і при закріпленні їх.

Даний матеріал допоможе працювати творчо і цікаво.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Різні традиційні методи і прийоми роботи з кожним звуком допоможуть кожному вчителю зацікавити дітей..Але сьогодні перед вчителем стоять дещо вищі вимоги. Їх висуває темп життя, оновлення методичної роботи… Хочеться добірки матеріалів з використанням творчих завдань, наприклад з ТРВЗ ( метод асоціацій, метод генерації ідей, різні види аналогій тощо). Саме передовий досвід має право на життя на такому вдало скомпонованому сайті, як у Вас, Ліліє Іванівно.

  2. Матеріал даного посібника відповідає словам передмови. Дійсно, малюнки, завдання підібрано таким чином, що урізноманітнюють навчальний процес та спонукають до кращого засвоєння матеріалу. Дякую, пані Олено!

  3. Чудовий методичний доробок! Невичерпаний, на мій погляд, творчий потенціал учителя втілений в поданому матеріалі. Підкорили не тільки малюнки, а й завдання да вивчення букв. Скористатися цією збіркою мають не тільки колеги автора матеріалів, а й всї вчителя початкових класів, які навчають дітей державної мови.

  4. ПОЧЕМУ ДИСК ГУГЛ НЕДОСТУПЕН? ТАКИЕ ЗАМЕЧАТЕЛЬНЫЕ МАТЕРИАЛЫ ,А ДОСТУПА К НИМ НЕТ?

    1. Перевірила, усе доступно. Навіть для незареєстрованих користувачів Гугл. Концепція сайту така що має бути усе доступно для усіх. І ніяких файлообмінників. Інколи звісно буває що неправильно налаштовані права доступу. Але у цьому випадку усе гаразд. Спробуйте ще раз скачати. Напишіть чи усе виходить. Бо у мене так.