Оптичні іллюзії

Автор: вчитель фізики Пода Наталія Сергіївна

Текстовий документ “Оптичні іллюзії” представляє найвідоміші оптичні іллюзі ї(іллюзія Мюллера-Лаєра (стрілки здаються різної довжини, хоча насправді однакові), іллюзія Еббінгауза-Тітченера (один предмет сприймається як більший серед маленьких фонових предметів і меншим серед більших фонових предметів), Іллюзія Цьольнера (Довгі паралельні лінії, перекреслені серією коротких діагональних відрізків, візуально розходяться)та інші) у вигляді малюнків. Доцільно використовувати для учнів на уроках фізики при вивченні розділу “Оптика”як додатковий матеріал. Також доцільно застосовувати матеріал при проведенні позаурочних заходів та тижнів фізики.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Дана розробка показує, що людина – не робот, не механізм ! “Бачить” вона не очима, а мозком, який обробляє зорову інформацію. Це , на мою, думку, намагається донести до дітей авторка роботи. Дуже цікава презентація, явний звязок з життям, з дійсністю. ДЯКУЮ!

  2. Дані іллюзії можна використовувати як профілактику втомленості нервової системи та психіки (типу фізкультхвилинки) у старших класах на будь-яких уроках. Це чудово переключає увагу і є певним прийомом для розвитку уваги. Дякую за чудову підбірку!!!

  3. Хоча я не фізик, але дуже цікавий матеріал! Люблю оптичні ілюзії. А з останньою картиною так і не розібралась – де там 8 людей? Може хтось з колег підкаже?