Основи податкових знань
9 клас
Конспект уроку
Автор: вчитель Плоскунов Владислав Володимирович
Тема: Податок на нерухомість.
Мета: навчити розрізняти податки за видами, розраховувати ставки податку від продажу нерухомого майна; розвивати податкову активність; виховувати громадянський обов’язок перед державою, законослухняність у сфері оподаткування.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Слово вчителя:
- До системи оподаткування доходів громадян також належать оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду, виграшів та призів, операцій з продажу об’єктів нерухомого та рухомого майна. Саме про податок на нерухомість й ітиметься мова на сьогоднішньому уроці.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
- Як сплачується податок на землю?(розмір плати за землю залежить від площі ділянки та її призначення: для сільськогосподарського використання)
ІV. Формування нових знань.
- Міні – лекція вчителя.
Дохід отриманий платником податку від продажу(обміну) не частіше одного разу протягом року житлового будинку, квартири або їхньої частини, кімнати, садового будинку не оподатковується за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки. Якщо платник податку протягом року здійснив продаж більш як одного об’єкта нерухомості. То ставка податку становите ми 5 %.
Ставка податку на спадщину та подарунки залежить від ступеня споріднення фізичних осіб. Родичі першого ступеня споріднення цей податок не сплачують. Особи другого ступеня споріднення сплачують 5 % від грошової оцінки спадщини чи подарунку. Для всіх інших осіб ця ставка становить 15(17)%.
Фізичні особи, що мають у власності об’єкти житлової нерухомості (квартири, будинки) є платниками місцевого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Обчислення цього податку здійснює податковий орган на підставі даних Державного реєстру речових прав на (орган) нерухоме майно. Розмір податку залежить від площі житла. Із коштів. Вилучених за продаж рухомого майна: легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом року, сплачується 1% податку. Продаж усіх інших об’єктів рухомого майна оподатковується за ставкою 5%.
- Термінологія.
Податок від продажу нерухомого майна – становить 5%, якщо платник податку здійснив продаж більш як одного об’єкта нерухомості протягом року.
Ставка податку а спадщину чи подарунки – становить 5% і 15%(17%) залежно від ступеня споріднення та оціночної вартості.
Податок від продажу рухомого майна – становить 1% і 5% залежно від виду транспортного засобу.
Родичі першого ступеня споріднення – вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, в тому числі усиновленні. Інші члени сімї фізичної особи вважаються такими, які мають другий ступінь споріднення.
V. Закріплення знань, умінь та навичок.
ПРАКТИКУМ підручника Г.М. Калач (2013) ст. 95. «Основи податкових знань»
VІ. Підсумки уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Продовжте речення:
- На цьому уроці я дізнався(-лась)…
Шановний Владислав Володимирович ! Ваш урок виховує законослухняність у сфері оподаткування, а це складова Громадянина. Податки – це основа могутності країни, її обороноздатності та соціального захисту населення, тому Практикум з учнями допоможе стати активним податковцем.