Освіта в Україні. Інформаційно-статистичні матеріали за результатами роботи 2015/2016 н. р.
Підготовлено Інститутом освітньої аналітики.
Статистичну інформацію надано Державною службою статистики України, Міністерством освіти і науки України, Інститутом освітньої аналітики, Інститутом модернізації змісту освіти, Українським центром оцінювання якості освіти.
Ніколи особливо не цікавилася статистичними матеріалами, але ці переглянула дуже уважно. Здивувалася тому, що за останні три роки кількість закладів професійно-технічного навчання зменшилася на 166! Правда, досить суттєво збільшилася витрата коштів на одного вихованця. Також виявила той факт, шо набагато меншим стало охопленя дошкільним навчанням дітей віком від 5 років. На жаль, не знайшла пояснень цим явищам…
Ці матеріали потрібні для всіх управлінців при підготовці аналітичних матеріалів до серпневих конференцій педагогічних працівників, доповідей на педраду, при звітуванні керівників навчальних закладів перед громадськістю.
Інформація надана Державною службою статистики за 2014 -2016 роки корисна для вчителів географії, для керівників Міської ради, для фахівців з різних галузей для підвищення мотивації для самоосвіти. Мене, наприклад, здивувала велика різниця заходів із позашкільної освіти за областями: Дніпропетровська – 9759 і Киівська – 3569 ( розглянула області, з однаковими можливостями для позашкільного розвитку). Іноді переглянути такі матеріали потрібно всім для формування свідомої громадянської позиції.