mail@urok-ua.com

PHP-розробка в 2023 році

PHP-розробка

Мова програмування РНР на сьогодні є найпотужнішим інструментом в веб-розробці. Створена вона була спеціально для генерації сторінок HTML на стороні сервера. Для неї характерна простота структури, широка функціональність та багато можливостей. Розроблена РНР в рамках проєкту Open Source і вперше вона була використана в 1994 році. Придумав мову датський програміст, причому перший набір скриптів був на Perl. Коли ж потужності та функціональності Perl стало замало, розробник написав на мові С новий інтерпретатор. Саме тоді з’явилася офіційна перша версія РНР. Проте сучасного виду і популярності серед широкого загалу програмістів вона здобула лише після оновлення до 3 версії, яке було виконане в 1998 році програмістами з Ізраїлю. Саме тоді мова набула сучасного стилю.

Наразі РНР-розробка продовжує активно розвиватися. Впливає на це явище той факт, що саме її використовують для створення швидких прототипів веб-додатків, які використовуються в бізнесі. Враховуючи те, що онлайн-комерція набирає обороти, не дивно, що РНР входить в топ найпопулярніших мов. Проте, с плином часу її торкнулися певні технологічні тенденції. Основна – це перехід на готові рішення. Тобто на чистій РНР вже мало хто кодить, більшість розробників користуються фреймворками (наприклад, Symfony).

Розвиток РНР: актуальна версія

РНР, яку розробники вважають досить непростою мовою особливо на тлі легких та дружніх до новачків JS та Python, буквально з самого свого релізу стабільно входить в топ найбільш уживаних у світі. Причина в тому, що вона оптимально підходить для написання комерційних сайтів. На сьогодні більше 80% бізнес-ресурсів створені саме на РНР. Через значну затребуваність і розвиток інтернет-технологій, виникає необхідність і в оновленні самої мови. Саме тому регулярно виходять нові версії РНР. Причому, їх розробка викликана необхідністю підвищення безпеки. Чим старіша версія, тим менша в неї стійкість до DoS та інших вразливостей.

Останньою на сьогодні є 8.2 версія. В порівнянні з 7.4, «вісімка» є більш простою. Для РНР v. 8.2 характерними рисами є:

  • покращений синтаксис;
  • менша кількість багів;
  • вища продуктивність.

Також вона зберегла і ті зручні особливості, через які розробники полюбили попередню версію: покращену варіативність типів, попереднє завантаження для покращення швидкості, типовані властивості в класах та FFI для оптимізації розробки в РНР. Очікується, що в майбутніх версіях, всі перераховані опції покращуватися, а також будуть додані нові можливості.

PHP-розробка

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI:
https://buki.com.ua/ru/tutors-online/prohramuvannia/php/

Перспективи РНР-розробки

Розвиток цієї мови програмування прогнозується і надалі – це головна тенденція, яка очікує РНР в цьому році. Проте насьогодні гостро стоять такі технічні питання, як її безпечність та зручність. Фреймворки, які полегшують процес написання коду, активно використовуються в програмуванні, тож фахівці чекають від засновників РНР більше готових рішень для роботи, а також стійкість до загроз та різноманітних атак.

Однозначно можна завважити і зростання попиту на цю мову. Щоб впевнитись можна дослідити рейтинг від W3Techs. Згідно даних, в березні 2023 року більше 63% всіх вебсайтів працюють на WordPress. Для порівняння, в 2021 році цей параметр дорівнював 62,1, а в 2019 – 59,7%. Тобто, популярність WordPress збільшилася. А працює цей движок на РНР. Використовується ця мова також і для інших CMS (Drupal, Joomla! та ін.), і написання сайтів на фреймворках, як Laravel чи Yii 2. Тож, тих обрав вивчення РНР, чекають непогані перспективи для працевлаштування та подальшої затребуваності на ринку розробників.

Навчання РНР

Для тих, хто збирається вивчати цю мову програмування, сьогодні в Україні існують різноманітні ресурси та доступні безліч корисних матеріалів:

  • офіційна документація РНР. Це посібник від творців мови, в якому детально викладені все базові матеріали для вивчення основного синтаксису. Для початківців він може бути складним, проте тим, хто вже має навички в програмування матеріали стануть в нагоді;
  • W3Schools РНР-туторіал. Це простий тренажер з тестами та вправами, який також містить багато корисних прикладів та посилань;
  • РНР: The Right Way. Тут докладно викладені стандарти розробки, а також є практичні завдання для написання коду;
  • Apprentice РНР. Це онлайн книга, яка доступна безкоштовно. Вона містить практичні приклади та нагадує оф. документацію, проте більш проста, тому зрозуміліша для початківців;
  • Codeacademy. Безкоштовний веб-ресурс для навчання кодингу на РНР. Містить багато інтерактивних уроків та статей на цю тему;
  • FreeCodeCamp PHP-туторіал. Підбірка відеоуроків, які охоплюють РНР від самих основ;
  • Udemy. На цій платформі можна знайти багато курсів та сотні навчальних програм для бажаючих вивчати РНР.

В світі розробки РНР також часто проводяться конференції, де обговорюються нові тенденції в програмуванні, проводяться дискусії, розглядаються нетипові кейси та можливості використання мови. Тут можна не лише зав’язати корисні зв’язки, а й покращити власні знання та пізнати щось нове. 

Одна з таких конференцій РНР fwdays очікується в серпні 2023 р. На ній будуть виступати українські та закордонні фахівці-розробники, вона підійде як початківцям, так і фахівцям для підвищення кваліфікації.

Допоможе у вивченні мови і навчання в форматі репетиторства. Воно включає в себе освоєння кодингу на РНР під керівництвом досвідченого фахівця, який буде виступати ментором. Плюси методу в тому, що вся увага викладача дістається одному студенту, програма підбирається індивідуальна з урахуванням рівня підготовки та пробілів в знаннях студента.

Підводимо підсумки

Враховуючи те, як активно розробники працюють над створенням нових версій РНР, а також те, що на цій мові написані популярні CMS і вона використовується для веб-розробки, сміливо можна прогнозувати, що в майбутньому на неї теж буде попит. Перераховані напрямки – це ціла інфраструктура, яка існує лише за умови постійної участі програмістів. Це, в свою чергу, вказує на те, що розробники РНР ще довгий час будуть затребуваними на ринку праці. Тож, якщо ви тільки почали вивчати чи лише думаєте обрати цей напрям програмування – вперед! Наразі склалися сприятливі умови для розвитку кар’єри РНР-програміста.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *