Підсумковий урок з фізики для 8 класу

Способи збереження енергетичних ресурсів. Енергозбереження в будинку

Автор: вчитель фізики Куклюк Світлана Миколаївна

вчитель фізики Куклюк Світлана МиколаївнаІ. Організаційний момент

ІІ. Вступне слово вчителя

Шановні учні! Україна має безліч економічних проблем, розв’язувати які доведеться вам, майбутнім випускникам школи. Тому кожному з вас потрібна фундаментальна  загальна підготовка. Я сьогодні дещо хочу відвернути вашу увагу  від дошки та направити її на повсякденне життя.  Саме під час узагальнюючого уроку з теми «Теплові явища»,  ми з вами маємо  можливість набути навичок економного використання  енергоносіїв, розглянути проблему на рівні власного помешкання і знайти способи економії енергоносіїв  у власній квартирі. Адже ви розумієте, що проблема економії енергоресурсів є глобальною проблемою, що має багато аспектів прояву і кожен може зробити свій внесок у її вирішення.

ІІІ. Оголошення теми, мети

Тема.  Способи збереження енергетичних ресурсів. Енергозбереження в будинку

Мета уроку : узагальнити й систематизувати знання учнів з теми “Теплові явища”.   Формувати економічну компетентність,  створити мотивації для зберігання енергоресурсів; стимулювати інтерес до наукових досліджень і практичного застосування знань отриманих в школі; виховувати економічне мислення, розуміння життєвої необхідності дбайливого використання енергії, вміння знаходити шляхи зменшення втрат теплоти в квартирі; привернути увагу  охорони навколишнього середовища; розвивати пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість.

Тип уроку : урок узагальнення й систематизації знань.

Обладнання : картки із завданнями, підготовлені учнями міні-проекти.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності 

  1. Як забезпечена Україна паливними ресурсами?
  2. Наведіть приклади раціонального і нераціонального використання енергії
  3. Які  причини втрати енергії?

Хід уроку

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Надзвичайно насичена інформацією розробка на актуальну для всього людства проблему збереження енергії. Сподобалась аналітична оцінка ефективності ламп розжарювання та люмінісценнтних ламп. Однак, значно ефективнішими є світлодіодні (ЛЕД) лампи . Порівняння з ними було б сучаснішим і ефективнішим. А де ж експеримент? Це ж фізика! Вся енергоекономія заснована на знанні явищ теплопровідності, конвекції т випромінювання. На жаль, не помітив. Вибачте за відвертість!

  2. Цікавий конспект уроку. Дуже добре поєднанні фізичні знання з екологічним та економічним вихованням учнів. Сподобалось, що на уроці приведено різносторонність енергозбереження квартир

  3. Дуже корисна інформація з енергозбереження. Можна використовувати для розв8язування задач..Дякую.