Підсумковий урок з фізики для 8 класу
Способи збереження енергетичних ресурсів. Енергозбереження в будинку
Автор: вчитель фізики Куклюк Світлана Миколаївна
ІІ. Вступне слово вчителя
Шановні учні! Україна має безліч економічних проблем, розв’язувати які доведеться вам, майбутнім випускникам школи. Тому кожному з вас потрібна фундаментальна загальна підготовка. Я сьогодні дещо хочу відвернути вашу увагу від дошки та направити її на повсякденне життя. Саме під час узагальнюючого уроку з теми «Теплові явища», ми з вами маємо можливість набути навичок економного використання енергоносіїв, розглянути проблему на рівні власного помешкання і знайти способи економії енергоносіїв у власній квартирі. Адже ви розумієте, що проблема економії енергоресурсів є глобальною проблемою, що має багато аспектів прояву і кожен може зробити свій внесок у її вирішення.
ІІІ. Оголошення теми, мети
Тема. Способи збереження енергетичних ресурсів. Енергозбереження в будинку
Мета уроку : узагальнити й систематизувати знання учнів з теми “Теплові явища”. Формувати економічну компетентність, створити мотивації для зберігання енергоресурсів; стимулювати інтерес до наукових досліджень і практичного застосування знань отриманих в школі; виховувати економічне мислення, розуміння життєвої необхідності дбайливого використання енергії, вміння знаходити шляхи зменшення втрат теплоти в квартирі; привернути увагу охорони навколишнього середовища; розвивати пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість.
Тип уроку : урок узагальнення й систематизації знань.
Обладнання : картки із завданнями, підготовлені учнями міні-проекти.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Як забезпечена Україна паливними ресурсами?
- Наведіть приклади раціонального і нераціонального використання енергії
- Які причини втрати енергії?
Хід уроку
Надзвичайно насичена інформацією розробка на актуальну для всього людства проблему збереження енергії. Сподобалась аналітична оцінка ефективності ламп розжарювання та люмінісценнтних ламп. Однак, значно ефективнішими є світлодіодні (ЛЕД) лампи . Порівняння з ними було б сучаснішим і ефективнішим. А де ж експеримент? Це ж фізика! Вся енергоекономія заснована на знанні явищ теплопровідності, конвекції т випромінювання. На жаль, не помітив. Вибачте за відвертість!
Цікавий конспект уроку. Дуже добре поєднанні фізичні знання з екологічним та економічним вихованням учнів. Сподобалось, що на уроці приведено різносторонність енергозбереження квартир
Дуже корисна інформація з енергозбереження. Можна використовувати для розв8язування задач..Дякую.