mail@urok-ua.com

План-конспект уроку з географії на тему “Канада”

Автор: викладач Воронов Руслан Валерійович

Викладач Воронов Руслан ВалерійовичКУРС: Соціально-економічна географія світу (10 кл.)

РОЗДІЛ: Регіони та країни світу

ТЕМА РОЗДІЛУ: Країни Північної Америки

ТЕМА УРОКУ: Канада

МЕТА:

  1. Навчальна:

Сформувати у учнів знання про економіко-географічне положення (ЕГП) Канади, особливості розвитку окремих галузей економіки, міжнародні економічні звʼязки країни.

  1. Розвивальна:

Розвивати логічне мислення і просторову орієнтацію; навички роботи з підручником, мапою / атласом, складання опорного конспекту, аналізу отриманої статистичної та картографічної інформації.

  1. Виховна:

Виховувати науковий світогляд, географічну компетентність, толерантність і полікультурність, прагнення пізнавати навколишній світ.

ТИП: вивчення нового матеріалу

ВИД: лекція-презентація, бесіда, с/р

МЕТОДИ: пояснювально-ілюстративний, евристичний, репродуктивний

МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВʼЯЗКИ: Географія України (8-9 кл., теми про природні умови і ресурси, територіальну структуру, населення та міграцію), Всесвітня історія (11 кл. / 2 курс, Т. №10 «США та Канада у 1945 – на поч. ХХІ ст.»), Англійська мова (теми про культуру та побут англомовних країн).

ЛІТЕРАТУРА: 1) Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р. Географія / Підручн. для 10 кл.- Харків: Оберіг, 2010.- 304 с.; 2) Довгань Г.Д. Економічна і соціальна географія світу. 10 кл. / Наочний довідник.- Харків: Веста, 2007.- 144 с.; 3) Атлас. Економічна і соціальна географія світу. 10-11 кл.- К.: Новий друк, 2013.- 52 с.

ОБЛАДНАННЯ: мультимедіа (проектор, екран, ПК, фото- і відеоматеріали), підручники, настінна мапа світу, контурні мапи, комплект дидактичного роздаткового матеріалу (опорні конспекти).

ХІД УРОКУ

1.Організаційний момент (2 хв.)

Перевірка готовності групи; привітання; перевірка відсутніх; інструктаж щодо культури праці та організації роботи на уроці.

  1. Актуалізація опорних знань і вмінь (3 хв.)

Визначення теми розділу та теми попереднього уроку → завдання окремому учню показати на мапі США та їх сусідів; оголошення теми цього уроку та його дидактичної цілі.

  1. Вивчення нового матеріалу (26 хв.)

(6 хв.) Початок роботи з опорним конспектом – складання «візитної картки країни» (робота учнів з підручником, коментарі викладача) → перегляд протягом уроку (на різних етапах) підготовлених викладачем фото- та відеоматеріалів з відповідними коментарями викладача.

Характеристика ЕГП країни:

А) (10 хв.) Учень, який отримав випереджальне завдання зачитує занотовані тези, викладач коментує та вказує на те, що необхідно записати іншим учням до конспекту.

Природні умови. Рельєф: переважають рівнини + гори (на заході – високі та сейсмічно активні Кордильєри, на сході – низькі Аппалачі). Клімат суворий: арктичний і субарктичний, помірний (південь) пояси; у центрі – сувора зима і спекотне літо (головний район землеробства).

Природні ресурси. Мінеральні рес.: захід – нафта, прир. газ, кам. вугілля; схід – калійна сіль, азбест; північ – золото та срібло. Водні рес. – 15% світової прісної води, енергопотенціал. Ґрунти: чорноземи (центр. та степові райони), бурі та сірі лісові (схід та крайній захід). Лісові рес.: значні, цінні хвойні. Рибні рес. (океанічні узбережжя, великі озера).

Населення. Склад: англокан., франкокан., аборигени (індіанці, ескімоси), емігранти (укр. діаспора – 1,2 млн. чол.). Приріст – 4 чол./тис. (низький) → «старіння нації» + міграції. Густота насел. – 3,4 чол./км². Концентрація – на кордоні із США (90%). Урбанізація – 77% (висока) → великі агломерації.

Б) (10 хв.) Викладач спрямовує роботу учнів з підручникомробота з конспектом (малювання схеми, виписування головних економічних центрів за сферами спеціалізації): енергетика, металургія, машинобудування, лісова промисловість, транспорт, с/г, міжнародні економічні звʼязки (експорт-імпорт).

  1. Перевірка доступності (10 хв.)

– робота окремих учнів біля настінної мапи (кордони Канади, країни-сусіди, столиця, головні міста, особливості рельєфу та с/г);

– робота з контурною мапою (окреслити кордони країни; позначити міста Оттава, Торонто, Монреаль, Вінніпег, Калгарі, Ванкувер; позначити поряд із вказаними містами галузі їх спеціалізації (літерно); штрихом позначити територію, яка спеціалізується на лісовій промисловості).

  1. Підсумок (3 хв.)

Підбиття підсумків виконаної роботи, оцінювання (окремо оцінюються учні, які отримали випереджальні завдання й ті, що були активні на уроці).

  1. Домашнє завдання (1 хв.)

Вивчити опорний конспект, опрацювати підручник (§39) і атлас (с. 50), підготувати доповідь за темою (за бажанням).

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(6 оцінок. Рейтинг публікації: 4.8 из 5)
ВАС ТАКОЖ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВІТИ:
Позакласний захід з географії, 9-11 клас Позакласний захід з географії для учнів 9-11 класу Фестиваль "Мандруємо країнами світу" Автор: учитель географії Копилова Наталія Миколаївна Тривалість заходу: 2 години Учасники: 9-11 класи Пла...
Географічні задачі з тем Визначення напрямів на місцевості, Час на Землі, Біосфера. Географічні задачі з тем Визначення напрямів на місцевості, Час на Землі, Біосфера. Автор: вчитель географії Шукалюков Юрій Львович Задачі розраховані на використання під час підготовки до олімпіад,...
Географічні задачі для підготовки учнів до олімпіад та предметних конкурсів Географічні задачі для підготовки учнів до олімпіад та предметних конкурсів Автор: вчитель географії Шукалюков Юрій Львович Задачі розраховані на використання під час підготовки до олімпіад, конкурс...
2968

Відгуки та пропозиції

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарів

  1. Руслане Валерійовичу! Дякую за урок! Робота за опорним конспектом дає непогані результати. Мене за ними вчили і  я стараюсь використовувати їх. Учні звикли і користуються без проблем Напевно, ця форма роботи дає результат. Я за!

  2. При викладенні нового матеріалу, вчитель враховує індивідуальні особливості учнів, їх можливості, використовує фото та відеоматеріали (на жаль у роботі відсутні посилання). Руслан Валерійович вчить мислити, працювати самостійно, працювати з географічним атласом, біля настінної карти, правильно показувати на карті географічні об’єкти. Значне місце уроку займає робота з опорним конспектом. Мені не вистачило цікавих фактів про Канаду.

  3. План-конспект уроку “Канада” викладача Воронова Р.В. вчить: як потрібно цінувати час уроку. Безумовно, добре, коли вчитель розраховує кількість хвилин на кожен вид роботи. З цього конспекту видно, що більша частина уроку відводиться на практикум: самостійну роботу учнів з підручником та атласом, що є важливою складовою для вивчення географії. Не вистачало в цьому уроці цікавих фактів про Канаду і не виділені вчителем галузі міжнародної спеціалізації держави (тільки експорт-імпорт, а в картках є запитання тільки про спеціалізацію окремих міст). Дякую.

  4. Урок є змістовним та доступним. З методичної сторони вчитель пропустив етап мотивації пізнавальної діяльності учнів. Для мене не зрозумілим залишилася назва етапу уроку – “Перевірка доступності” (мається на увазі первинне закріплення вивченого матеріалу).