Дітям про правила поведінки серед природи
Автор: вихователь Медвецкова Любов Олександрівна
Мета: Вчити з дітьми норми і правила поведінки в природі. Спонукати дітей до фантазії й творчості. Викликати у дітей бажання допомагати у природоохоронному процесі: оберігати рідну природу, реагувати на поведінку оточуючих щодо природи, розповідати про свої дії по охороні природи. Розвивати навички дбайливого ставлення до природи, як до свого здоров’я. Виховувати бережне та турботливе ставлення до природи рідного краю.
Матеріал: схеми-малюнки правил поводження у природі, запис звуків природи, білий папір, олівці.
Хід заняття
У гості до дітей завітав Лісовичок. Він дуже схвильований тому, що в лісі де він живе, побували діти. Вони позривали квіти, покидали їх, потоптали гриби – мухомори, зруйнували мурашники, і галасували так, що всі пташки повлітали з його лісу. Вони дуже нашкодили природі. Ця шкода дуже велика. Лісовичок говорить, що рослинки, комашки, тваринки, пташки, можуть зникнути назавжди. А без них наше з вами життя неможливе. Люди не зможуть слухати пташиний спів. Все це тому, що деякі діти, а може і дорослі не знають правила поводження в природі.
Лісовичок пропонує подивитися знаки-малюнки. А ви мені допоможете, здогадатись про що вони нагадують? (Перегляд знаків-символів. Обговорення . )
- Не можна забирати тварин з постійного місця мешкання.
- Не можна ламати гілочки на деревах.
- Не можна руйнувати пташині гнізда.
- Не можна різати на корі дерев.
- Не можна голосно вмикати музику.
- Не розкидати сміття.
- Не ламати гілочки на деревах та кущах.
- Не топтати плазунів.
- Не топтати гриби.
- Не руйнувати мурашники.
- Не обривати павутину
- Не руйнувати пташині гнізда.
- Не ловити метеликів.
- Не залишати сміття.
- Не ловити птахів.
- Не рвати квіти.
- Не палити багаття.
– Діти, а тепер подумайте і скажіть, що зробили б ви для того, щоб повернути пташок до лісу Лісовичка. (Відповіді дітей.)
А зараз, я пропоную намалювати малюнки на тему: «Що я зроблю для того, щоб навколо було всім добре і красиво ». (Діти під запис звуків природи малюють,)
Діти дуже багато часу влітку проводять на природі. Дуже хороший матеріал , допоможе їм засвоїти правила поведінки в природі. Спрямований на засвоєння основних правил екологічної культури. Спасибі!
Правила поведінки в природі в картинках дітям дуже сподобаються, яскраві та інформативні. Заняття добре продумане, інформація доцільна та корисна. Цікаво було б побувати на занятті і в кінці подивитися на намальовані малюнки дітей на тему: «Що я зроблю для того, щоб навколо було всім добре і красиво». Дякую.
Я так зрозуміла,що цей матеріал для старших дошкільників. Яскравий,вимагає аналізу, синтезу і узагальнення.
Легке, цікаве, змістовне заняття. Не перенасичене грубими деталями, які вимагають від дітей ьути мало не професорами. Висловлювання чіткі, зрозумілі. Чудовим ілюстративним матеріалом є презентація. Вона одночасно є зразком для дитини, матеріалом, який буде переосмислений у рамках власного малюнка. Зберігаю собі картинки. Гарно дякую за таку хорошу і легку роботу.
Заняття Медвецкової Л. О. про правила поведінки чудово підготовлено. На першу позицію пропоную поставити картинку “5” – щоб діти вчились “поважати” тишу і у лісі, і на занятті. Сподобалась практична частина заняття: під звуки ПРИРОДИ! – перші спроби малювання. Бажаю терпіння і успіхів.
Матеріал за змістом є цікавим. Особливу увагу хотлося б звернути на підготовлену вчителем наглядність та електронна презентація. Щиро Вам дякую!!!
Я вважаю, що ця інформація зацікавить дітей. Схеми-малюнки правил поводження у природі досить цікаві та актуальні. Мета заняття досягнута. Ефективне використання дидактичного матеріалу під час пояснення правил.
Бесіда, підкріплена такими чудовими малюнками, дісно викличе у дітей бажання брати участь у природоохоронному процесі. Прості, але в той же час повчальні малюнки допоможуть краще засвоїти матеріал. Дякую!
Дуже гарні правила-малюнки. Діти завжди краще запам’ятовують, якщо є яскравий наочний матеріал, а не просто перераховані правила. Ця тема зустрічається абсолютно в усіх класах на уроках а також у виховній роботі. Дуже дякую – поцупила собі для уроків 🙂
Цікава подача звичайних правил! Дітям сподобається обов”язково, а головне, що вони запам”ятають усі ці правила від цікавого гостя! Автору респект! Для ідеї: я розробляла цикл бесід та ігор з БЖ, де постійним гостем було кошеня…