mail@urok-ua.com

Екологічне виховання учнів на уроках математики

Презентація “Віконечко в природу”

Автор: вчитель початкових класів Морозюк Тетяна Володимирівна

Вчитель початкових класів Морозюк Тетяна ВолодимирівнаМатеріали презентації оформлено у вигляді екологічної мандрівки з учнями початкових класів. Її спрямування – допомогти учителям здійснювати екологічну освіту учнів на уроках математики. Проаналізувавши програму з математики для початкової школи, ми бачимо, що для багатьох тем можна дібрати матеріал екологічного спрямування. Дуже важливо при цьому не відволікати учнів від вивчення основного матеріалу. Саме тому корисно впроваджувати екологічні мандрівки з метою формування в учнів основних проблем екології сьогодні: значення води в природі та її використання; значення повітря, грунту; важливість рослинного та тваринного світу у природі та житті людини. Матеріали презентації містять фотографії, анімовані малюнки, математичні задачі, цікаві факти природоохоронної роботи. Все це сприяє вихованню в учнів любові до природи, бережливого ставлення до оточуючого довкілля.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. У наш стрімкий вік, вік комп’ютерних технологій, діти звикли до віртувального спілкування, природня краса, що їх оточує часто не несе для них ніякого смислового навантаження, а тому учити бачити прекрасне навколо себе – одна з виховних цілей нашої діяльності. Мандрівки в природу допомагають дітям власними очима побачити красу та багатство рідного краю, проблеми, викликані діяльністю людини, що стане поштовхом до подальшої природоохоронної роботи. Тетяна Володимирівна підняла важливу проблему, що потребує подальшої клопіткої реалізації.

  2. Тетяна Володимирівна, спасибі за цікаву екологічну мандрівку. Початкова математика з її абстрактною лічбою і задачами, здавалося б далека від екології і за методикою і за змістом. Та вдумливий учитель, проаналізувавши зміст уроку, завжди знайде місце для повідомлення природничої інформації і одного разу згадає загадку, іншого прочитає вірш, ще іншого – повідомить про цікаву рослину чи тварину, про яку йдеться в задачі. А в результаті не тільки розширюються знання дітей, а й створюються особливий емоційний фон, що посилює виховний вплив на учнів.

  3. Дуже вдалу екологічну мандрівку розробили у вигляді презентації учні 2 класу Кременчуківської ЗОШ І-ІІІ ст. разом з кл. керівником Морозюк Т.В., тому разом з учнями і я пройшла неподалік села Кременчуки, де протікає річка Ікопоть. Дізналась, що мешканці села організували рейд “Чисте узбережжя”. Ця публікація є яскравим прикладом екологічного виховання школярів. Дякую.