Презентація
“Розвиток мовлення. Створення каліграм про природу”

Автор: учитель української мови та літератури Даниленко Валентина Олексіївна

Учитель української мови та літератури Даниленко Валентина Олексіївна

Дуже важливим фактором зацікавлення учнів у вивченні української літератури є мотивація діяльності на уроці. Створення на уроці каліграм на певну тему спонукає школярів до творчості, пошукової роботи, розвиває естетичні смаки. Каліграма – віршований твір, записаний у вигляді малюнка.

Презентація ознайомлює учнів із історією виникнення каліграм, їх автором, французьким письменником-модерністом Гійомом Аполлінером. На слайдах також представлені роботи Аполлінера.

Учням пропонується на уроці робота в групах, подаються тематичні картинки для створення малюнків, зразки учнівських робіт, а також світлини робочих моментів у групах на уроці.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Завжди цікавлюсь уроками, які мають великий творчий потенціал.Мені дуже сподобалась ідея створення каліграм, учні знайомляться з ними тільки у 9 класі. Ваша побудова уроку є цікавою для семикласників. Творити для дітей завжди цікаво і , як видно з презентації, учні з цим впоралися . Хотілося б прочитати ці каліграми.

  2. Дуже цікава ідею щодо створення каліграм, візьму на озброєння, однозначно подібні завдання сподобаються учням. Думаю, що Ваш досвід стане в нагоді багатьом вчителям і не тільки з української мови та літератури

  3. Пізнавальний матеріал. Цікаво було переглянути презентацію Даниленко В. Д.”Розвиток мовлення. Створення каліграм про природу”. Але, якщо вчитель це вдало застосовує – хотілось би побачити не тільки окремо малюнки, а щоб можливо було прочитати віршик у малюнку, тобто саме каліграму. Дякую за корисну публікацію.

  4. Про каліграми мало матеріалу.Тому ця презентація є корисною для вчителя.Автор цього матеріалу володіє теоретичними знаннями,вміло використовує на практиці .Можна використати створення каліграм за поданими роботами.Дякую!