Презентація
Визначні точки трикутника

Автор: учитель математики Морозов Олександр Валерійович

Учитель математики Морозов Олександр Валерійович

Тема «Чудові точки трикутника» є цікавою і корисною для вивчення учнями, оскільки вона не тільки розкриває цікаві та важливі властивості деяких точок та ліній довільного трикутника, але і значно підвищує інтерес учнів до вивчення геометрії. Строгого математичного означення чудової точки трикутника не існує. В книзі Євгена Куланіна та Олексія Мякішева «Про деякі коніки пов’язані з трикутником», так визначено «ступінь чудовості» точки — «…ступінь чудовості можна оцінити дробом, в чисельнику якого кількість нетривіальних властивостей пов’язаних з цією точкою, а в знаменнику складність її побудови». Традиційно в шкільному курсі планіметрії в класах з поглибленим вивченням математики розглядають та доводять існування чотирьох чудових точок трикутника: ортоцентра — точки перетину висот трикутника (задача Регіомантана), інцентра (центра вписаного в трикутник кола) — точки перетину бісектрис трикутника, центроїда — точки перетину медіан трикутника, медіатрис (центра описаного навколо трикутника кола) — точки перетину серединних перпендикулярів до сторін трикутника. Крім чудових точок трикутника розглядаються чудові лінії трикутника — пряма Ейлера та коло дев’яти точок (коло Ейлера).

Дана презентація створена в Microsoft PowerPoint 2010 з метою розширення знань учнів про чудові точки та лінії в трикутнику та посилення пізнавального інтересу учнів, в тому числі інтересу до вивчення геометрії. В основу змісту покладено книги Є. Куланіна та О. Мякішева «Про деякі коніки пов’язані з трикутником» та О. Мякішева «Елементи геометрії трикутника». Презентація може бути використана на факультативних заняттях та заняттях математичного гуртка.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Роль ПК, мультимедійної презентації на уроках геометрії та засіданні математичного гуртка важко переоцінити. Чергова робота Олександра Валерійовича буде цікавою дітям, інтереси яких виходять за межі програмового матеріалу та звичайно нам, вчителям математики, що спрямовують їх діяльність. Дуже прикро, що і цю роботу не можна завантажити для використання.