Роль веганського м’яса на рослинній основі у сучасному харчуванні

веганське м'ясо

Щороку зростає кількість людей, які переходять на рослинне харчування та відмовляються від вживання тваринних продуктів. Причини – турбота про здоров’я та стан навколишнього середовища, релігійні переконання та ін. На сайті Eat-Me-At.com/uk/recipes є цікаві рецепти веганських страв для щоденного раціону. Це допоможе кожного дня насолоджуватися здоровою їжею. Виробник пропонує рослинне м’ясо в Україні в замороженому вигляді (пакування різної ваги) для зручності покупців.

Що таке веганське м’ясо на рослинній основі?

М’ясо нас на рослинній основі –  інноваційний продукт, виготовлений з натуральних інгредієнтів у сучасних лабораторних умовах. Не потрібно вирощувати велику рогату худобу та витрачати на це значні ресурси (вода, зерно тощо).

Тому зберігаються великі площі землі, на яких випасають тварин. Немає шкідливих викидів парникових газів в атмосферу, а це піклування про екологію. Замінник м’яса призначений не тільки для веганів, які не вживають тваринного м’яса, а й усіх бажаючих перейти на здорове рослинне харчування.

Історія веганського м’яса

Рослинний замінник м’яса – штучний продукт із натуральних інгредієнтів. Головною метою українського виробника було створення веганського м’яса, яке б за смаком, структурою, виглядом нагадувало б звичайне.

У США штучне м’ясо почали створювати понад 10 років тому. У 2018 році його можна було купити у супермаркетах або скуштувати у ресторанах. В результаті на основі успішного досвіду закордонних партнерів українським виробником було виведено власну формулу фаршу на рослинній основі.

Веганське м’ясо та здоров’я

Смачне та корисне веганське м’ясо збагачене комплексом мінералів, вітамінів групи В, амінокислот, залізом та іншими корисними речовинами для організму. У ньому немає холестерину та антибіотиків, які можна виявити у м’ясі тварин.

Рослинне харчування може бути різноманітним та смачним, а отримати корисні речовини та білок можна з інших продуктів. Наприклад, у веганському фарші є 16 г білка (соєвий білок та конопляний протеїн) на 100 г, залізо, кальцій та цинк, калій та фосфор, коджі та ін.

Як приготувати страви з веганським м’ясом?

Веганські страви легко та швидко можна приготувати в домашніх умовах. Рослинне м’ясо продається у вигляді фаршу (у брикетах), котлет та кульок (мітболи), у замороженому вигляді та упаковці різної ваги.

Такий продукт можна смажити, запікати, варити, й таким чином готувати будь-які страви, салати, закуски, гарніри, супи та борщі для різноманітності раціону. Якщо це котлета, її обсмажують з кожного боку на сковороді 3-4 хв. Якщо це кульки, їх варять протягом п’яти хвилин у киплячій воді. Запікають веганське м’ясо у духовій шафі до 20 хвилин та при температурі близько 200 градусів.

Поширення рослинного м’яса в Україні

Дбайливе ставленні до екології та тваринного світу стають головними причинами поширеного рослинного м’яса в Україні. Цей продукт почали виробляти українські виробники, що дозволяє придбати його легко та за доступною вартістю. 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *