mail@urok-ua.com

Розмальовки

Букви українські

Розмальовка букви українські

Розфарбовування як розвиваюче зайняття для дітей грає велику роль у формуванні багатьох навичок. Ми сприймаємо це цікаве проведення часу більше як розвиток дрібної моторики, але дитячі розмальовки здатні на більше.

Поза сумнівом, головне призначення розмальовок – тренування дитячої руки. Цей розвиток дрібної моторики, оволодіння новими навичками, підготовка до школи і до письма. Але ж в процесі розфарбовування малюк сам вибирає кольори, комбінує їх між собою на сумісність, проявляє смак, демонструє художні здібності, самовиражається.

Це зайняття в деякій мірі дисциплінує дитину, вчить довго виконувати монотонну роботу, доводити почату справу до кінця, виховує акуратність, самостійність (адже після необхідно скласти усі предмети по місцях і прибрати за собою робоче місце).

Розфарбовування може стати способом спільного проведення часу – дорослі іноді теж не проти трохи помалювати, згадавши своє дитинство. А діткам дуже подобатися, коли батьки беруть участь в їх іграх і зайнятті.

За допомогою розмальовок можна вчити з крихіткою кольори, фігури, цифри, букви. Також у старших діток є розмальовки з наклейками, заштриховуваннями, домальовуваннями – кожна по-своєму розвиває дитину залежно від її віку.

Між іншим, розфарбовування здорово заспокоює нервову систему і дозволяє відволіктися від тривожних думок. Це хороший спосіб перемкнути увагу дитини від проблем або стресової ситуації.

З чого розпочинати?

Коли ваш малюк навчиться тримати в руці олівець і пензлик і освоїть уроки малювання ліній і закарлючок, сміливо приступайте до розфарбовування. Орієнтовно знайомство з розфарбовуваннями відбувається після двох років.

Перше розфарбовування дитини повинне мати 2, максимум 3 деталі, причому досить габаритні, тому що починати навчання він буде саме з пензлика. Це може бути грибок (ніжка, капелюшок), будиночок (квадратик і дах), яблуко (плід і листочок). Краще всього ставити біля малюка відразу дві баночки з різною фарбою: одну деталь він розмальовує однією фарбою, іншу – другою. Звичайно, слід пояснити крихітці, що треба робити і навіть показати. Не чекайте, що вже з першого зайняття малюк малюватиме у рамках контура. Зазвичай, проходить деякий час, перш ніж маленький художник почне розуміти сенс того, що відбувається і намагатися зробити правильно. Але все одно хваліть його і терпляче висловлюйте свої побажання.

Якщо дитина не хоче розфарбовувати – не настоюйте. З часом бажання з’явиться, головне ненав’язливо пропонуйте йому це зайняття для розвитку і розваг.

Коли дитина трохи підросте і освоїть розфарбовування пензликом, їй слід запропонувати для розфарбовування олівці і фломастери. Єдиної думки, що має бути першим, немає. Природно, фломастерами малювати значно легше і цікавіше, адже вони набагато яскравіші і м’якші за олівці. Проте якщо розпочати саме з них, то дитина може потім зовсім відмовитися від олівця із-за певних труднощів роботи з ними. Крім того, саме замальовка олівцями краще всього розвиває моторику і готує руку до письма. Дитина, що розмальовує олівцями, менше втомлюватиметься в школі на уроках і виробить кращий почерк.

У міру того, як дитя підростатиме, розмальовування також мінятимуться.

Різноманітність розфарбовувань для хлопчиків і для дівчаток дозволяє задовольнити смаки і побажання будь-якої дитини.

Розфарбовування для старших діток відрізняються не лише своєю «дорослою» тематикою, але і розмірами і кількістю деталей. Тепер юні художники можуть акуратно замалювати найменший елемент.

Розфарбовування настільки захоплююче зайняття, що діти різного віку із задоволенням поринають в нього з головою. Зацікавити і заохотити дитину можна красивими наборами для малювання: фломастерів, фарб, олівців. Але обов’язково стежите за тим, щоб дитина із самого початку правильно тримала в руці олівець, стежте за осанкою. І забезпечте їй для зайняття правильне робоче місце.

Розмальовки

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Хочу поділитися своїм досвідом) Моя дочка почала вчитися читати за допомогою дитячих журналів. вчитися читати граючись набагато легше. Перебрала багато журналів і зупинилася на “Пізнайко”.По-перше, дуже сподобався дочці (5р), по -друге, дійсно допомога батькам.Багато ігр та головоломок, цікавих історій і віршів для вивчення. . До того ж журнал виходить не лише на російській мові, а й на українській, що не може не радувати, оскільки не так багато дитячої розвиваючої літератури, яка допомагає розвивати в дитині любов до традицій та батьківщини. Раджу спробувати.)