mail@urok-ua.com

Розмальовки

Букви українські

Розмальовка  букви українські

Розфарбовування як розвиваюче зайняття для дітей грає велику роль у формуванні багатьох навичок. Ми сприймаємо це цікаве проведення часу більше як розвиток дрібної моторики, але дитячі розмальовки здатні на більше.

Поза сумнівом, головне призначення розмальовок – тренування дитячої руки. Цей розвиток дрібної моторики, оволодіння новими навичками, підготовка до школи і до письма. Але ж в процесі розфарбовування малюк сам вибирає кольори, комбінує їх між собою на сумісність, проявляє смак, демонструє художні здібності, самовиражається.

Це зайняття в деякій мірі дисциплінує дитину, вчить довго виконувати монотонну роботу, доводити почату справу до кінця, виховує акуратність, самостійність (адже після необхідно скласти усі предмети по місцях і прибрати за собою робоче місце).

Розфарбовування може стати способом спільного проведення часу – дорослі іноді теж не проти трохи помалювати, згадавши своє дитинство. А діткам дуже подобатися, коли батьки беруть участь в їх іграх і зайнятті.

За допомогою розмальовок можна вчити з крихіткою кольори, фігури, цифри, букви. Також у старших діток є розмальовки з наклейками, заштриховуваннями, домальовуваннями – кожна по-своєму розвиває дитину залежно від її віку.

Між іншим, розфарбовування здорово заспокоює нервову систему і дозволяє відволіктися від тривожних думок. Це хороший спосіб перемкнути увагу дитини від проблем або стресової ситуації.

З чого розпочинати?

Коли ваш малюк навчиться тримати в руці олівець і пензлик і освоїть уроки малювання ліній і закарлючок, сміливо приступайте до розфарбовування. Орієнтовно знайомство з розфарбовуваннями відбувається після двох років.

Перше розфарбовування дитини повинне мати 2, максимум 3 деталі, причому досить габаритні, тому що починати навчання він буде саме з пензлика. Це може бути грибок (ніжка, капелюшок), будиночок (квадратик і дах), яблуко (плід і листочок). Краще всього ставити біля малюка відразу дві баночки з різною фарбою: одну деталь він розмальовує однією фарбою, іншу – другою. Звичайно, слід пояснити крихітці, що треба робити і навіть показати. Не чекайте, що вже з першого зайняття малюк малюватиме у рамках контура. Зазвичай, проходить деякий час, перш ніж маленький художник почне розуміти сенс того, що відбувається і намагатися зробити правильно. Але все одно хваліть його і терпляче висловлюйте свої побажання.

Якщо дитина не хоче розфарбовувати – не настоюйте. З часом бажання з’явиться, головне ненав’язливо пропонуйте йому це зайняття для розвитку і розваг.

Коли дитина трохи підросте і освоїть розфарбовування пензликом, їй слід запропонувати для розфарбовування олівці і фломастери. Єдиної думки, що має бути першим, немає. Природно, фломастерами малювати значно легше і цікавіше, адже вони набагато яскравіші і м’якші за олівці. Проте якщо розпочати саме з них, то дитина може потім зовсім відмовитися від олівця із-за певних труднощів роботи з ними. Крім того, саме замальовка олівцями краще всього розвиває моторику і готує руку до письма. Дитина, що розмальовує олівцями, менше втомлюватиметься в школі на уроках і виробить кращий почерк.

У міру того, як дитя підростатиме, розмальовування також мінятимуться.

Різноманітність розфарбовувань для хлопчиків і для дівчаток дозволяє задовольнити смаки і побажання будь-якої дитини.

Розфарбовування для старших діток відрізняються не лише своєю «дорослою» тематикою, але і розмірами і кількістю деталей. Тепер юні художники можуть акуратно замалювати найменший елемент.

Розфарбовування настільки захоплююче зайняття, що діти різного віку із задоволенням поринають в нього з головою. Зацікавити і заохотити дитину можна красивими наборами для малювання: фломастерів, фарб, олівців. Але обов’язково стежите за тим, щоб дитина із самого початку правильно тримала в руці олівець, стежте за осанкою. І забезпечте їй для зайняття правильне робоче місце.

Розмальовки

Подобається
Подобається У захваті Ха-ха Ого Сумно Злість
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 4 з 5)
4400

Можливість залишати коментарі до публікацій тимчасово закрито!

Один коментар

  1. Хочу поділитися своїм досвідом) Моя дочка почала вчитися читати за допомогою дитячих журналів. вчитися читати граючись набагато легше. Перебрала багато журналів і зупинилася на “Пізнайко”.По-перше, дуже сподобався дочці (5р), по -друге, дійсно допомога батькам.Багато ігр та головоломок, цікавих історій і віршів для вивчення. . До того ж журнал виходить не лише на російській мові, а й на українській, що не може не радувати, оскільки не так багато дитячої розвиваючої літератури, яка допомагає розвивати в дитині любов до традицій та батьківщини. Раджу спробувати.)