Розповідь про Великдень для дітей

Автор: студент Соцька Анастисія Едуардівна

студентка Соцька Анастисія ЕдуардівнаМета: Докладніше розповісти дітям про свято Великдень. Розповісти хто такий Ісус Христос.

Обладнання: картинки, і розповідь.

-Діти сьогодні ми поговоримо про Великдень. Це радісне свято для усіх людей. При привітанні говорять «Христос Воскрес», а у відповідь «Воістину Воскрес».

Давайте поговорімо про Ісуса Христа?

Говорять, що багато тисяч років тому Господь прийшов на нашу землю, щоб врятувати грішних людей.

Які це грішні люди, як ви думаєте ?

Прийшов він на нашу землю, маленьким хлопчиком. Він ріс слухняним, розумним, добрим. Багато вчився, працював, допомагав бідним знесиленим людям, і багато молився до Бога.

Коли він вріс, він почав подорожувати і прославляти Бога і християнську віру. Він допомагав хворим зцілюючи їх, одного разу воскресив з мертвих дівчину. Ісус хотів показати, що добро це найкращий вчинок на землі, потрібно бути доброю людиною і не думати про лихе, потрібно молитись Господу Богу.

Христос зібрав учнів, які завжди були поруч з ним. Усі люди збирались щоб послухати його проповіді. Своїми словами Ісус зцілював серця людей , відганяв від них лихо. Люди розуміли, що з приходом Христа на землю їхнє життя зміниться в кращу сторону, що він врятує їх бід і нещастя, яке завдали їм їхні царі – правителі.

Але царям-правителям не подобалось, що Ісус допомагає людям. Вони вирішили позбутись його. Що разу їхні лихі плани зазнавали поразки, це ще більше розлючувало їх.

Минали роки, й одного вечора Ісус зібрав усіх учнів за вечерею і повідомив їм , що навчив їх усьому, що вважав за потрібним. І його час настав, він мав прийняти усі гріхи людей на себе.

Тоді він попрощався з учнями, і солдати царя забрали його в темницю. Його били і катували, але найбільшими тортурами було розп’яття на хресті.

Йому було дуже боляче. Він узяв на себе всю провину на цілій землі. Тягар був настільки великий, що серце Христа не витримало. Він промовив слова до Бога і помер.

Вороги раділи, що їхні плани збулись.

Але через три дні і три ночі, Бог Отець воскресив Ісуса. Усі люди дізнались про цю звістку раділи, їхній сум розвіявся наче його і не було.

Ісус пробув на землі ще сорок днів. Під час перебування, він говорив, що кожен хто хоче потрапити до Царства Небесного, де немає бід, хвороб, і смерті, більше не повинен грішити.

Після того як Христос Воскрес, цю подію назвали Великоднем.

Усі люди в цей час прославляють, радіють Христу.

Вони печуть Пасхи, роблять крашанки і писанки.

З ранку відвідують церкву, і з усією родиною святкують цей день за столом.

-Діти вам сподобалась моя розповідь?

Питання до дітей:

  1. Що ви сьогодні дізналися ?
  2. То що це за свято Великдень ?
  3. Що для вас є повчальним в моїй розповіді ?

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Відрадне бажання Анастасії Едуардівни познайомити дітей з історією Великодня буде реалізовано ефективніше, якщо: 1) буде чітко визначено вікову категорію дітей, з якими проводиться бесіда; 2) забезпечено достатню наочність, бажано у формі презентації або відеоролика, або тематичного мультика: 3) зроблено акцент саме на традиціях святкування, на смисловому значенні сьогоднішнього Великодня.

  2. Дітям буде цікаво слухати розповідь вихователя розглядаючи картинки, що підвищить їх інтерес до такого свята, як Великдень. Вже починаючи з такого віку потрібно знайомити дітей з традиціями. Даний захід якраз на це і націлено.

  3. Бесіда – досить складний навчальний метод, тому його слід використовувати у поєднанні з демонстраційним, ігровим матеріалом та із зверненнями до досвіду дітей, інтегруючи різні види дитячої діяльності.

  4. Християнська тематика потребує обережності та точності у роз*ясненні. Для розуміння бесіди дітей потрібно підготувати, пояснивши, що таке воскреснути, оживити із мертвих, Царство Небесне тощо. А краще – уникати того, чого не поясниш доступною мовою. Не знаю, для якої вікової категорії призначена розповідь, але точно не для дошкілля. Оскільки автор – ще молода й не зовсім досвідчена, пораджу зачіпати такі теми, лише набувши певного досвіду. І спростити бесіду так, щоб зрозуміли діти, з якими батьки не спілкуються нап релігійну тематику. Успіхів вам, Анастасіє!

  5. На мою думку замало використано матеріалів для розповіді. Розповідь на таку улюблену тему для дітей можна було більш урізноманітнити. Допрацювати мету.

  6. Не зрозуміло, а чому і звідки у Ісуса, якщо він родився просто хлопчиком, з`явились учні? звідки вони взялись.?… Дякую. А, взагалі, на мою думку, в школі краще робити акцент на традиціях святкування, на тому, що саме об`єднує людей..

  7. Матеріал, підібраний студенткою цікавий. Порада -урізноманітнити його ілюстраціями, дати більше запитань. А найкраще- створити мультимедійну презентацію.