mail@urok-ua.com

Розвиток пізнавальної активності дошкільників

Автор: вчитель початкових класів Тетяна Черватюк

Розвиток пізнавальної активності дошкільників

На дворі тепле, а іноді дуже жарке літо. Це час подорожей, екскурсій, поїздок, канікул. Але ви знаєте, в деяких сім’ях невеличка напруга і стривоженість і все це тому, що їхнє чадо, перший рас іде в перший клас. Перша порада буде стосуватися того, що літо це – для відпочинку. Будь ласка не робіть помилку, не вчіть за три літніх місяці дитину того, що вона повинна вміти і знати протягом п’яти років і наступних одинадцяти в школі. Не потрібно за літні місяці вчити дитину писати, читати і читати кожного дня. Не потрібно вчити дитину рахувати до 100 чи до 1000. Не потрібно цього робити. Використовуйте природне середовище: водичку, пісочок, камінчики, хмарки, метелики, мушлі. Все що завгодно. Дозволяйте вашій дитині більше проявляти самостійність. Робіть з неї творчу особистість. Адже ви батьки. І ще одне. Ніколи не забувайте, що ваша дитина, завжди має право на помилку.

В багатьох батьків, завжди існує таке питання. А чи готова моя дитина до школи?

І ви знаєте, я хочу вам порадити, звернутися в першу чергу до своїх вихователів, особливо тих батьків, діти яких знаходяться в дитячих закладах. В кожного вихователя має бути так званий “Портрет майбутнього школяра“. Це називається “Портрет дошкільника“. Це те, що повинна вміти і знати дитина, яка йде до школи.

В цьому портреті дошкільника є дуже багато різних характеристик. Їх дійсно багато. Але ви знаєте сьогодні я хотіла би зупинитися на деяких з них.

Перше, що не мало важливо для майбутнього першокласника, це розвиток пізнавальної активності і основ логіки. Це дуже важливо. І сьогодні на практичній частині я обов’язково вам про це розкажу і покажу. Все це ви можете робити в домашніх умовах зі своєю дитиною. Для цього не потрібно купувати якусь спеціальну літературу. Все що нам потрібно є завжди у вас під рукою.

Сьогодні у нас в гостях, дівчинка Маринка, з якою ми і проведемо наше практичне зайняття з розвитку пізнавальної активності.

Розвиток пізнавальної активності
Практичне зайняття

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *