mail@urok-ua.com

Розвиток творчої особистості дитини через образотворче мистецтво

Автор: Керівник гуртка “Образотворче мистецтво” Острікова Віра Віталіївна

Керівник гуртка Острікова Віра ВіталіївнаЯ- керівник  гуртка “Образотворче мистецтво”. Часто буває так, що батьки вагаються- чи потрібно віддавати свою дитину на мій гурток? Чи заняття, якщо у дитини немає таланту, це марна трата часу?

Мені здається, багато хто використовує слово «Талант» навіть не замислюючись, що воно означає. Давайте ж для початку розглянемо, що з приводу таланту думає вікіпедія:

«Талант – властиві від народження певні здібності, які розкриваються з набуттям навичок і досвіду. Альтернативне визначення: Талант – результат досвіду роботи в тій чи іншій сфері діяльності. Необов’язково з’являється від народження. Може проявитися в будь-який час.»

Мені дуже подобаються ці визначення. Підкреслю: здібності, які розкриваються з набуттям навичок і досвіду. Може проявитися в будь-який час.

Звичайно, талант існує, але чи всі розуміють що це таке? Ніхто не зображує геніальні  портрети в 5 років, всі починають зі схематичних   чоловічків, що складаються з кружечків і паличок.

Так, є люди, які з народження відчувають форму та колір предмету, це може передаватися по генам. Такі люди краще бачать і розуміють форму та колір, тому вони  швидше піддаються навчанню малювати.

Але всі ці навички розвиваються, головне, щоб було бажання. Талант -це лише допомога в перших кроках до мистецтва. Головне – завзятість, любов до малювання та постійне тренування.

Талант може бути не тільки художнім. Давайте поговоримо про талант взагалі. Наприклад, про спортивний. Футбол, наприклад.

Побутове розуміння таланту, напевно, виглядає так: жив- був хлопчик, ніколи ніде не займався, але страшно талановитий. І ось одного разу якийсь спортивний бос побачив, як цей хлопчик ганяє м’яч у дворі, підписав з ним контракт, той вийшов на поле і став зіркою.

І ніяких виснажливих тренувань з раннього дитинства, болю, травм. Так?

Може бути, з дітей, які приходять в спортивну секцію, по-справжньому талановиті одиниці. Але як би вони дізналися про те, що талановиті, якби не займалися?

А не в спорті?

Я десь чула, що геніальний музикант відрізняється від талановитого часом, який він витрачає на репетиції. Нібито геніальний музикант репетирує як мінімум в 10 разів більше. Дуже схоже на правду, і головне – універсальне спостереження. Геніальний письменник багато пише, геніальний художник – багато малює. Запитайте у музиканта, скільки часу він витратив на гами і вправи, перед тим, як перейти до серйозних творів?

Кожен чув вислів «зарити талант в землю». Так і відбувається, коли людина нічого не робить. Розвиток будь-яких здібностей має на увазі деякі зусилля.”

До мене не приходять учні без здібностей. Просто ці здібності у когось проявлені сильніше, у когось слабше. Немає людей без здібностей. Є ті, хто в себе не вірить і тоді потрібно, щоб хтось його підтримав. Щоб навчитися малювати потрібен час,бажання та  великі зусилля,  розкрити їх.

«У геніальності 1% таланту і 99% праці.» – Томас Алва Едісон

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 коментарів

  1. Гарна стаття, в якій автор просто, доступно і невимушено “спілкується” з батьками, пояснює такі прості, і, разом з тим, такі потрібні речі про те, чому варто віддавати дітей на образотворчий гурток, чим корисний ранній розвиток здібностей дитини, що таке “талант” і як розшифровується це поняття.

  2. Стаття переконує батьків,що дитині потрібно сприяти розвитку таланту,бо талант – це співпраця дітей і батьків у заданій площині.Віра Віталіївна вміє через образотворче мистецтво розвинути творчі здібності дітей.Дякую

  3. Мабуть, це консультація для батьків: стисла і з розмежуванням понять здібностей, таланту,геніальності. Для небайдужих батьків це ще одне переконання , що талант – 99% праці дітей і батьків у напрямку розвитку дитини. Творчого злету Вам і Вашим дітям!

  4. Проблема розвитку творчої особистості дитини, мене як педагога завжди дуже хвилює, тому такі статті як Ваша я вважаю дуже корисними для кожного вчителя. Образотворче мистецтво можна повязати з будь-яким уроком для розкриття і розвитку творчик здібностей. Дякую за цікавий матеріал.

  5. Стаття зайвий раз нагадує, що “під лежачий камінь вода не тече”. Тільки самовіддана праця може принести результати у будь-якій сфері діяльності. Віро Віталіївно, творчої наснаги, талановитих учнів вам.

  6. Стаття написана серцем і душею авторки. Прості істини, які пройшли крізь серце, зробили слова статті не тільки зрозумілими, а й впадаючими в душу читачеві. Все правильно сказано. Треба так любити свою справу, щоб талановито казати про свою справу. Це про Віру Віталіївну.

  7. Дуже гарна стаття! Відразу видно, що ви любите і цінуєте дітей. Бажаю творчих успіхів у вашій, такій потрібній, праці!

  8. Своєю публікацією ви мене надихнули, я не тільки вчитель але і мама двох синів саме сьогодні ми ходили записуватись на гуртки але не вибрали в який саме. Ваша публікація нам допомогла з вибором.

  9. Звичайно, описаний випадок далекий від вичерпного вирішення проблеми. Однозначних шляхів тут немає. Той же, який наполегливо шукає вчителька вчитель, заслуговує на увагу як один із багатьох можливих. Важливо, що педагог продовжує свої пошуки, будучи одухотвореним “красою істини” не лише в баченні інших, а й у власному її сприйнятті

  10. Шановна Віро Михайлівно! Дякую Вам за цікаву і, на мій погляд, дуже корисну публікацію для батьків.Познайомившись з нею, багато батьків запишуть свою дитину до гуртка “Образотворче мистецтво”, адже всі діти талановиті.