Що робити зі зламаним комп’ютером школяра

Комп’ютер давно став звичною частиною побуту. Як і будь-який технічний пристрій, поступово він випрацьовує свій ресурс. Рано чи пізно техніка вийде з ладу. Коли старий ПК молодшого члена родини припинив працювати, про нього часто забувають, купивши новий. Насправді він може ще довго приносити користь, якщо його використовувати правильно. Для цього існує кілька способів, про які потрібно знати.

Чи можливо використовувати старий комп’ютер

Коли електронне обладнання виходить з ладу, часто його можна відновити, замінивши певні вузли. Купуючи новий, отримують сучаснішу і продуктивнішу техніку, але це не означає, що стара відремонтована не може бути корисною. Ось кілька способів використання:

  1. Встановити альтернативну операційну систему для роботи на ній або для її вивчення.
  2. Старий ноутбук може бути використаний як засіб для перегляду фотографій або відео. Якщо об’єму вінчестера достатньо, можна зберігати на ньому сімейний архів. 
  3. У деяких випадках має сенс розглянути можливість проведення апгрейду. Після цього комп’ютер стане більш потужним і функціональним, якщо це відповідає його технічним характеристикам.
  4. Завантаження об’ємних файлів з інтернету. Його вмикають і залишають працювати доти, доки отримання потрібних файлів не буде завершено. У цей час можна без будь-яких обмежень працювати на основному комп’ютері.
  5. Зробити вдома локальну мережу, до якої увійде новий і старий ПК.
  6. Старий комп’ютер підійде для тих, кому подобаються ретро-ігри, які були свого часу створені для такої техніки. Для кожного періоду розвитку комп’ютерів були створені ігри, до яких було б цікаво повернутися. Наприклад, GTA San Andreas, Need for Speed Carbon.
  7. Попри те, що застаріла техніка має обмежену продуктивність, вона може підійти для виконання деяких простих завдань. Наприклад, колишній ПК школяра можна використовувати для читання електронних книг, ведення запису рецептів або інших аналогічних цілей.
  8. Старий комп’ютер можна використовувати як місце зберігання інформації. Незважаючи на те, що обсяг жорсткого диска у застарілого пристрою буде не таким великим, як у нових моделей, наявних ресурсів може бути достатньо для вирішення деяких видів завдань. Також можна буде придбати додатково зовнішній жорсткий диск, який збільшить наявні можливості.

Якщо старий зламаний комп’ютер підлягає ремонту, то його можна вигідно використовувати одним із запропонованих або аналогічним способом.

Що робити, якщо відновити неможливо

Іноді поломка комп’ютера призводить до неможливості його відновлення. У цьому разі його можна використовувати як джерело запасних частин для нового. Це дасть змогу заощадити в разі, якщо знадобиться його ремонт.

Потрібно розглянути можливість продажу його деталей і вузлів. Якщо там є придатні для повторного використання запасні частини, то вони будуть потрібні тим, хто займається ремонтом електронної техніки.

Існує ще одна вигідна можливість: різні радіодеталі та електронні компоненти містять значну кількість цінних металів. До їхнього числа належать золото, срібло, паладій і деякі інші хімічні елементи. Самостійно витягти і використовувати їх практично неможливо, але такі друковані плати і радіодеталі можна продати за вигідними цінами спеціалізованій фірмі.

Вміст дорогоцінних металів може відрізнятися залежно від року випуску техніки, використовуваної друкованої плати, наявних радіодеталей і вузлів. Вартість, за яку їх можна продати, оцінюють самостійно, скориставшись відповідними таблицями, або звернувшись безпосередньо до спеціалістів фірми, що їх купує.

Комп’ютер школяра, що виробив свій ресурс і став непридатним, може бути все ще корисним. Якщо існує можливість відновлення або апгрейду, для нього знайдеться багато способів застосування. Якщо ПК уже не підлягає ремонту, то він допоможе полагодити нову техніку або стане джерелом доходу, якщо його деталі вигідно продати спеціалізованій фірмі. В останньому випадку точну суму, яку можна виручити, можна дізнатися, звернувшись до її фахівців.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *