Що таке англійська мова для юриста і як її можна вивчити

Здобуття юридичної освіти передбачає і знання англійської. Більшість сучасних юридичних спеціалістів проходять додаткові курси. Але чи цього вистачить, щоб побудувати кар’єру? Насправді не завжди. Співробітники дрібної компанії у провінційному місті, англійську для юристів практично не використовують. Чого не можна сказати про великі фірми.

Курсы английского для юристов

Джерело – https://englishprime.ua/kursy-anglijskogo-dlya-yuristov/

У чому особливості англійської мови для юристів

Більшість фахівців робить однакову помилку, думаючи, що загального знання іноземної мови вистачить для роботи. У цьому помиляються майже всі, хто вивчав їх у інституті. Насправді середній рівень – хороша база для професійної лексики, але з більше.

У випадку спеціальностей цього напряму, англійська мова для юристів існує для кожного окремого розділу права. Від ділового до господарського.

Також велике значення має стандартний робочий план. Деякі юристи працюють переважно з документами, інші – часто присутні на судових засіданнях. Також далеко не кожен юрист веде переговори, вирушає до закордонних відряджень. Але практично кожен хоча б раз стикався з професійною літературою англійською.

Кому знадобиться знання юридичної англійської

Примітно, що не лише суду, прокурорам та адвокатам може піти на користь знання юридичного спрямування цією мовою. Англійська для юристів підійде також тим, хто:

  • Хоче отримати роботу за кордоном. Знавці своєї справи нерідко одержують вигідні ділові пропозиції, включаючи також ті, що надходять від закордонних роботодавців. І досить часто, особливо у останньому випадку, важливою умовою є знання професійної лексики.
  • Займається перекладами. Перекладачі з досвідом також можуть мати справу з текстами на юридичні теми, що містять цитати законів та ін. Проте поверховим знанням тут не обійтися. Доведеться вивчити лексику, спеціальні терміни тощо.
  • Мушу вирішити юридичні питання за кордоном. Наприклад, це право наслідування, придбання нерухомості, відкриття бізнесу тощо. Знання юридичної англійської допоможе вивчити документи в оригіналі та не потрапити у пастку шахрая.

Як вивчити англійську для юристів: плюси та мінуси різних методів

Способи вивчити англійську для юриста нічим не відрізняються від вивчення стандартної мови.

Спеціальні курси

На курсах, зосереджених на вивченні юридичної англійської (Legal English), після загальних тем можна перейти до вивчення конкретних аспектів. Наприклад, професійної лексики кримінального чи договірного права. Плюси в тому, що наявність наставника допомагає розібратися з багатьма незрозумілими питаннями, а окремо попрактикуватися можна з одногрупниками. Мінус – у тому, що професійні курси коштують дорожче за стандартні.

Английский язык для юристов: как и где выучить? ∣ Enguide.ru

Заняття з репетитором

Якщо говорити про індивідуальні заняття, відразу варто відзначити, що репетитор буде коштувати дорожче за групове навчання. Однак є й значна перевага. Програму можна побудувати під конкретний рівень знання мови, і навіть з ухилом у конкретні теми. Самі заняття, як і у випадку з уроками у мовній школі, можна проводити очно чи онлайн. Останній варіант все ж таки вигідніший, оскільки обійдеться дешевше.

Самостійне навчання

Любителі самостійної роботи можуть скористатися літературою та медіа на необхідну тематику. Таким чином, можна покращити самодисципліну і таке навчання практично безкоштовне. Але не всі можливі питання вдасться самостійно знайти відповіді.

Знання юридичної лексики буде не зайвим для людини будь-якої спеціальності. Але навіть зайнявшись самонавчанням, не варто нехтувати консультаціями фахівців.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *