mail@urok-ua.com

Що таке шеф-ніж, та які бувають шеф-ножі?

Необхідність мати якісний кухонний ніж на будь-якій кухні розуміють як професійні кухарі, так і кулінари-аматори. І саме шеф-ніж (або кухарський ніж) вважається справжнім королем європейської кухні.

Це, мабуть, один з найбільш універсальних кухонних ножів. Він здатний допомогти вам нарізати овочі хоч скибочками, хоч кубиками, подрібнити будь яку кількість зелені, нарізати шматочки м’яса та виконувати безліч інших кулінарних завдань. Таким чином, надзвичайно важливо вибрати правильний ніж для роботи, оскільки різні їх різновиди мають різні функції та застосування.

Загалом кухарські ножі мають довжину від 15 до 30 сантиметрів, причому довші моделі більше підходять для використання на професійній кухні. Менші ножі найкраще підходять для домашнього використання. 

При використанні ножа важливо оволодіти технікою, щоби отримати від нього максимум того, що він може вам дати. Досвідчений шеф-кухар може нарізати що завгодно, використовуючи лише свій шеф-ніж. Але початківцю-аматору це може бути важкувато. Тому багато кухонних наборів оснащені кухонними ножами меншого розміру – універсальним та ножем для чищення овочів та фруктів. Так роблять спеціально, щоби спростити нам життя і ми могли використати менший ніж, коли шеф виявиться завеликим. Але цими ножами не нехтують і профі. Шеф-ніж, універсальний ніж та маленький ніж для чищення називають «великою кухарською трійкою».

Двома найвідомішими стилями, у яких роблять шеф-ножі, є французький і німецький варіанти. Французький, більш вузький і прямий, що забезпечує більшу точність при нарізанні філе, сиру та фруктів. Німецький, ширший і має більш вигнуту форму, що робить його ідеальним для нарізання «маятником» (цю техніку використання знають та використовують всі профі). 

Що це за техніка використання – «мятник»? Краще раз побачити, чим сто разів почути. Ви обов’язково знайдете пояснювальне відео в Інтернеті.

Крім форми і довжини, велике значення має рукоять ножа. Найпоширенішим типом є фултанг, у якій сталевий хвостовик клинка йде на всю довжину рукояті, ніби своєрідний хребет, а сама рукоять сформована парою накладок, що приклепуються з двох боків. Скоріш за все ви неодноразово бачили подібні рукояті, навіть якщо не знали, як вони називаються. Вони дійсно є дуже поширеними бо це самий простий, міцний та збалансований варіант рукояті.

Звісно, в наш час розроблено багато інших варіантів рукоятей, які створювались с різних  естетичних чи ергономічних міркувань. Ви можете вибрати яку завгодно на ваш смак. Але варто усвідомлювати, що, наприклад, дерев’яні та металеві накладки слід тримати подалі від вологи, тоді як синтетичні – це практичний вибір, який не піддається корозії та не стає слизьким під дією вологи.

Тримайте лезо гострим для легкого та безпечного різання. Це можна зробити за допомогою заточувального каменя або мусату. Однак, важливо навчитися правильній техніці заточування тим чи іншим пристроєм, щоби запобігти будь-якому пошкодженню леза (чи себе самого). 

Очищення ножа після використання та належне його зберігання у блоці для ножів або на магнітній смузі, також є важливими кроками для підтримки його в оптимальному стані. 

При належному догляді якісні ножі прослужать вам багато років. Тож не забувайте доглядати за своїм ножем, і він винагородить вас довгою та вірною службою.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *