Що безпечніше для дитини – гіроскутер чи гіроборд
Гіроскутери та гіроборди часто стають альтернативою громадському та навіть особистому транспорту та користуються неабиякою популярністю у середовищі дітей та дорослих. Особливо подобаються вони підліткам та дітям, яким полюбляють активний спосіб проведення часу. У чому полягає різниця між гіроскутером та гіробордом? Як вибрати підходящий вид транспорту для малюка? На ці питання відповідаємо у статті.
Що таке гіроскутер
Гіроскутером називають портативний транспортний засіб, що представляє собою дошку з регульованою телескопічною ручкою посередині. За її допомоги виконуються повороти у потрібну сторону. Також гіроскутер обладнаний електричним мотором, акумулятором, гігроскопічними датчиками та спеціальним устроєм для обробки інформації, яка з них поступає.
У залежності від вартості, гаджети відрізняються дизайном, потужністю, розміром колес, дальністю поїздки. Перерахуємо їхні основні відмінності від гіробордів:
- вищі показники потужності гідромотора;
- кращі показники маневрування;
- більший діаметр коліс;
- компактність: окремі моделі вміщуються до наплічника чи спеціальної сумки.
Переваги та особливості гіроборда
Цей гаджет візуально схожий на гіроскутер, але компактніший та менш потужний. У залежності від моделі, заряду девайсу вистачає на 10–30 км шляху. Він може їздити по піску, траві, асфальту, простий в управлінні. Щоб керувати технікою, не знадобиться робити великих зусиль.
Основні відмінності гіроборда:
- відсутність ручки чи важеля управління;
- менші габарити та вага, ніж у гіроскутера;
- невеликі обмеження швидкості та дальності поїздки.
Яка техніка безпечніша для дитини
І гіроскутер, і гіроборд безпечні для дитини, якщо обирати продукцію відомих брендів, котра відрізняється надійністю, потужністю, розрахована на довгий період експлуатації. Відмітимо, що вартість техніки може відрізнятися: ціна на гіроскутери залежить від основних характеристик та у більшості випадків є вищою, ніж на гіроборди.
Важливі критерії, що допоможуть обрати правильний тип техніки в інтернет-магазині:
- Вага, що залежить від матеріалу виготовлення пристрою. Для малої дитини вона має бути не більшою за 3,5 кг.
- Діаметр та тип коліс. Краще надати перевагу гаджету з цільнорезиновими чи накачуваними колесами, вони дозволяють краще долати перешкоди.
- Потужність електродвигунів. Якщо вага власника пристрою не більша за 45 кг, достатньо, щоб цей показник досягав 200–300 Вт на кожне колесо.
Також важлива опція батьківського контролю над гіробордом чи гіроскутером за допомогою спеціального додатку, котрий можна завантажити на AppStore чи Play Market. Це дасть змогу керувати гіробордом малюка зі власного смартфона: поставити обмеження швидкості, відслідковувати рівень заряду, виявляти місцезнаходження, відслідковувати маршрут. Замовляти подібні пристрої краще в надійних магазинах, які пропонують сертифіковану продукцію провідних брендів.