Що таке ГДЗ і як вони впливають на навчальний процес?

Світ навколо нас швидко змінюється і впливає абсолютно на всі сфери життя. Не оминули ці зміни і освітній процес. З розвитком технологій стали досяжними величезні масиви знань, змінилась їх форма отримання і вигляд.
Але інформація може нести як користь так і шкоду, тож батькам школярів та і вчителям зачасту буває важко визначитись які саме знання будуть корисними, а які зашкодять дитині.

Що таке ГДЗ?

Готові домашні завдання, або просто ГДЗ – це збірки відповідей до вправ та завдань, які містяться у шкільних підручниках. Якщо ви ніколи з ними не стикалися і не уявляєте як вони виглядають, то за посиланням можете переглянути онлайн ГДЗ з математики для 5 класу https://vidminny.com/5-klas/46-hdz-matematyka-5-klas.html.
Тобто будь-хто, у кого є доступ до мережі Інтернет може за лічені хвилини відшукати відповідь до питання або готове розв’язання певної вправи. Отже, переходимо до головного питання.

ГДЗ шкодять чи допомагають?

Всі знають, що списування призводить до суттєвого зниження рівня знань і втрати практичних навичок. Саме таке використання ГДЗ є надзвичайно шкідливим для учнів. І саме воно є основою для критики подібних онлайн посібників з боку батьків та працівників освіти. Якщо ж придивитися до феномену готових завдань більш прискіпливо, то виявиться, що це не проблема самих онлайн посібників, адже той, хто бажає списати, легко зможе знайти й інші джерела. Друковані розв’язники, домашні завдання, виконані одноклассниками, тощо. Завдання батьків та вчителів полягає не в обмеженні доступу до джерел списування, а в проведенні роз’яснювальної роботи про шкідливість такого кроку. Учень має розуміти, що лише самостійне виконання завдань дозволить йому здобути необхідні знання і навички. Також він має розуміти важливість цих знань і вмінь для себе і свого життя. Це не просте завдання, але лише така робота з дитиною допоможе правильно і з користю використовувати готові домашні завдання.
Для сумлінних учнів, вчителів і викладачів, ГДЗ можуть бути надзвичайно корисними.

Переваги використання ГДЗ:

  • перевірка правильності самостійного виконання домашніх завдань учнями;
  • перевірка домашніх завдань батьками без глибокого занурення у тему;
  • швидкий контроль знань учнів вчителями під час перевірки дз.

Висновок

ГДЗ – це всього лиш інструмент. Його можно використовувати як з користю так і для списування. Користь чи шкода використання цього інструменту залежить від проведеної з учнями роз’яснювальної роботи батьків та викладачів.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *