Що таке пошкодження даних? Як виправити пошкоджений жорсткий диск

Коли хтось обговорює питання збереження конфіденційних даних, ви почуєте термін “пошкодження даних”, який використовували кілька разів. Але що саме таке пошкодження даних, і як ви можете виправити свої файли, якщо щось піде не так?

Пошкодження даних і файлів може відбуватися через пошкодження жорсткого диска, який потрібно незабаром буде замінити. Складність полягає у виборі жорсткого диска для вашого ноутбука, але вам на допомогу можуть прийти зручні каталоги, такі як на zeto.ua, на таких сайтах не тільки зручний вибір, але і все досить просто.

Давайте розберемо пошкодження даних і як можна уникнути втрати даних.

Що таке пошкодження даних?

Уявіть, що ви працюєте в лікарні, яка використовує картотеки для зберігання даних про пацієнта. У кожного пацієнта є папка з усіма її особистими даними, і кожна папка має певне місце в шухляді, що охоплює імена в певному діапазоні.

Ця лікарня особливо зайнята, тому шухляди постійно відкриваються та закриваються, а папки виймаються та повертаються назад. З цього ви можете уявити, як інформацію можна шифрувати за допомогою цієї системи.

Хоча жорсткий диск не є картотекою, він зберігає інформацію та дані, подібні до одного. Жорсткі диски зберігають дані як намагнічені або розмагнічені ділянки, які представляють відповідно 1 або 0. Якщо вам цікаво; так, саме з цього складається двійковий код!

Що таке пошкоджений файл?

Коли файл пошкоджується, це схоже на пошкоджену папку у прикладі вище. Коли лікарі шифрують, пошкоджують або втрачають сторінки в папці, це робить записи пацієнта нечитабельними.

Подібним чином, цифрове пошкодження відбувається, коли дані файлу стають скрембованими. Це коли п’ють 1 і 0, з яких складається файл, і це пошкоджує цілісність файлу.

Наприклад, якщо ви відкриваєте текстовий документ, який зазнав пошкодження, ви можете побачити в документі непарні символи та слова ASCII. Якщо файл зазнає серйозних пошкоджень, ноутбук взагалі не зможе його відкрити. Натомість відображається повідомлення про помилку з повідомленням, що він не може прочитати файл.

Причини пошкодження даних

Дані можуть пошкодитися під час запису, редагування або перенесення на інший диск. Коли програма пише неправильні дані або коли щось перериває процес запису, дані можуть зіпсувати та спричинити пошкодження файлу.

Вірус також може пошкодити файли. Як правило, це робиться навмисно, щоб пошкодити важливі системні файли. Пошкодивши кілька критичних файлів в операційній системі, вірус може створити ефект пульсацій, який заважає ноутбуку правильно завантажуватися.

Жорсткий диск містить обертовий диск, який називається “блюдо”, де він зберігає всі 1 і 0, що складають ваші файли. Іноді частини жорсткого диска “замикаються” через випадкову помилку програмного забезпечення, яка називається “м’яким поганим сектором”. Це запобігає доступу до даних у цьому секторі. Ви можете відновити м’які неякісні сектори, виконавши сканування диска, яке розплутує проблему, що спричиняє блокування.

На жаль, ви можете фізично пошкодити блюдо через пошкодження ударом або перегрів. Це створює “жорсткий поганий сектор”, де ділянка накопичувача стає постійно нечитабельною. Це знищує дані в цьому секторі.

Навіть якщо ви ретельно доглядаєте за своїм диском і встановлюєте хороший антивірус, жорсткі диски – це механічні пристрої, які з часом погіршуються. Таким чином, старі диски будуть повільно руйнуватися і пошкоджувати його дані, оскільки тривалість їх життя зменшується.

Як перевірити стан жорсткого диска

Якщо ви хочете контролювати стан вашого жорсткого диска, ви можете проаналізувати його за допомогою спеціальних інструментів. Ці інструменти перевіряють технологію самоконтролю, аналізу та звітування (SMART) вашого жорсткого диска.

Жорсткі диски можуть стежити за своїм здоров’ям та інформувати ноутбук, якщо виникають проблеми, але ви можете вручну перевірити це самостійно, щоб побачити, чи не щось не вдається. Таким чином, ви можете підготуватися до найгіршого ще до того, як це станеться насправді.

CrystalDisk Info – чудовий інструмент для цього. Після завантаження та відкриття ви побачите всю статистику вашого жорсткого диска, а також оцінку його загального стану. Ви можете скористатися цією інформацією, щоб перевірити, чи жорсткий диск залишається міцним, чи готовий вигнати його.

Як виправити пошкоджений жорсткий диск

Виправлення жорсткого диска за допомогою Windows

Для ноутбука на базі Windows використовуйте команду Checkdisk для сканування жорсткого диска на наявність недоліків. Ви можете виконати перевірку диска, натиснувши Win + X, клацнувши на Windows Powershell (Адміністратор) і ввівши  chkdsk c: / f / r / x. Можливо, вам доведеться змінити “c:”, якщо ваша Windows 10 перебуває на іншому диску.

Ця команда вказує процесу chkdsk на сканування вашої системи з додаванням кількох параметрів. / Ф розповідає вистежити і виправити помилки. / Г каже йому, щоб відновити дані, що потрапили до поганого сектора. Нарешті, / x каже chkdisk відключити диск, щоб він міг виконувати свою роботу.

Однак слово попередження; ця перевірка диска може зайняти кілька годин (якщо не цілий день!), тому переконайтеся, що ви не хочете користуватися машиною протягом тривалого періоду, поки ви це робите.

Chkdsk є дуже корисним інструментом, і для Windows 10 існує ще більше команд chkdsk, окрім відновлення пошкоджених файлів.

Виправлення жорсткого диска за допомогою macOS

Якщо ви використовуєте macOS, ви можете зробити подібну дію, натиснувши кнопку меню Apple, а потім перезапустити. Утримуйте Command + R, доки не з’явиться логотип Apple. Виберіть Disk Utility, а потім Продовжити. У меню Перегляд натисніть Показати всі пристрої, клацніть на своєму диску, потім натисніть кнопку Перша допомога – це схоже на стетоскоп.

Потім операційна система просканує ваш диск і спробує виправити виявлені пошкодження.

Вилучення даних з невідновлюваного диска

Якщо ви всіма силами намагалися виправити пошкодження, але, здається, нічого не працює, ви можете відновити диск, виконавши повний формат жорсткого диска. Цей фокус очищає пошкоджені дані та оновлює ваш ПК до нормального стану, але якщо ви робите повноформатний формат, ви в результаті втратите всі свої дані.

На щастя, є способи зберегти ваші дані. З одного боку, ви можете перенести дані на інший жорсткий диск, щоб зберегти файли перед стиранням. Цей метод вимагає підключення пошкодженого диска до здорового, а потім кажу здоровому диску копіювати файли на нього.

Ви також можете використовувати засоби відновлення даних для відновлення деяких файлів перед форматуванням. Рівень успіху залежить від того, наскільки серйозною є проблема, сподіваємось, ви зможете відновити деякі файли перед стиранням!

Важливість резервних копій для пошкодження даних

Звичайно, нічого з цього робити не потрібно, якщо ви регулярно створюєте резервну копію даних. Вам не потрібно зберігати весь ноутбук; лише делікатні документи, які завдали б великої шкоди, якби вони назавжди зникли.

Якщо ви хочете зробити резервну копію своїх файлів, вам доступні різні методи резервного копіювання. Головне – знайти той, який відповідає вашим потребам і бюджету, щоб ви могли захистити свої файли з мінімальними клопотами.

Захист ваших даних

Пошкодження даних може завдати серйозної шкоди вашим важливим файлам. Ось чому важливо зберігати резервні копії та обережно ставитися до жорсткого диска, щоб не втратити незамінні файли та папки.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *