mail@urok-ua.com

СНІД. Конспект уроку здоров’я. Ставлення до ВІЛ-позитивних людей. Моделювання ситуації спілкування з ВІЛ-позитивними людьми.

Автор: Учитель початкових класів Соц Оксана Олексіївна

Screenshot_9Створити умови для усвідомлення та осмислення нової інформації; сприяти усвідомленню взаємозв’язку між факторами та процесами життєдіяльності людини;
Формувати уміння школярів установлювати причинно-наслідкові зв’язки, узагальнювати , робити висновки; виховувати потребу бережливого ставлення до свого здоров’я; формувати життєву компетентність.


 

Урок здоров`я

3 клас

Тема: СНІД. Ставлення до ВІЛ-позитивних людей. Моделювання ситуації спілкування з ВІЛ-позитивними людьми.

Тип уроку: урок-ток-шоу. «Вчимося бути здоровими» з використанням мультимедійної дошки.

Обладнання: ноутбук, проектор, екран, робочі аркуші, стікери двох кольорів, олівці та аркуші паперу для тренінгів.

Мета: створити умови для усвідомлення та осмислення нової інформації; сприяти усвідомленню взаємозв’язку між факторами та процесами життєдіяльності людини;

Формувати уміння школярів установлювати причинно-наслідкові зв’язки, узагальнювати , робити висновки; виховувати потребу бережливого ставлення до свого здоров’я; формувати життєву компетентність.

Хід уроку.

I Організація.

Привітання учнів, перевірка готовності.

Вч: – Доброго дня. Це студія «1+1» і я її ведуча Оксана Соц. В ефірі ток-шоу «Вчимося бути здоровими» Слайд № 1

У студії присутні глядачі, учні 3 класу Генічеської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату, батьки, лікарі, журналісти та юристи, спеціаліст нетрадиційної медицини.

  1. II. Мотивація та цілепокладання.

Вед: – Розпочинаємо шоу. Увага на екран.

Слайд 2 – /на екрані під супровід пісні «Маленькая страна» демонструються фото учнів класу.

Слайд 3 – Ми народилися, щоб жити.

Вед:  – Тему нашого ефіру ви бачите на екрані. Сьогодні піде мова про те як довше прожити на Землі. Що таке життя?

Слайд 4 – /Стукіт серця. Плач немовля. Поява дитини/

Вед: /супровід до запису/

Люди, чуєте люди!

Я вже живу віднині.

Люди вже б’ється серце

В мені, у новій людині.

Люди чуєте, люди

Я хочу на вас дивитись,

Я так поспішаю, люди

Для вас на світ з’явитись.

Я хочу дивитись в очі,

Я хочу вас любити

Невже я багато хочу?

Люди, я хочу жити.

Вед: – Від чого треба вберегти, від чого застерегти дитину?

  1. Робота в групах.

Слайд 5

I група – діти;

II – батьки;

III – вчителі;

IV- юристи і журналісти;

V – лікарі та вчені;

  1. Презентація думок від кожної групи.

III Робота над темою.

Вед: – Ще в минулому столітті всі лікарі на Землі були впевнені, що найстрашніші хвороби – це туберкульоз, рак, пандемічний грип. А що складає загрозу сьогоденню?

Це питання адресуємо лікарям. (Лекція лікаря).

Слайд 6 Захисні клітини.

Лікар I. Що таке ВІЛ-інфекція? Яку загрозу вона становить? Візьмемо уявну людину. В організмі кожного з нас живуть маленькі захисні клітини – лімфоцити, які ведуть боротьбу із вірусами та інфекціями, та забезпечують – захист або імунітет.

Слайд 7  Лікар II Та коли до організму потрапляє Віл-інфекція вона руйнує захисні клітини, знищує лімфоцити; Людина стає беззахисною, нестійкою до хвороб імунітет стає дефіцитом.

Слайд 8. Як наслідок у людини СНІД

Лікар III Синдром

Набутого

Імунного

Дефіциту.

Перегляд відеоролика.

Вед: Наразі у нас відеоролик про шляхи передачі ВІЛ -інфекції.

Слайд 9 Обережно!

Вед: Що може бути причиною /контакт із зараженою кров’ю/

  • нестерильні інструменти;
  • переливання крові;
  • інфікована мама;
  • тату;
  • гоління одним станком;
  1. Робота із зошитом.

Вед: Страшна картина. Людина. Відсутність імунітету. Ти – мішень для всіх хвороб.

Слайд 10

  1. Тренінг. Подолання страху.

Вед: Намалюйте свій страх, свою хворобу; А тепер зімніть її, порвіть листок і викиніть.

  1. Виступ юристів.

Вед: – Хворобу можна відкинути від себе. Але наскільки мені відомо від Сніду потерпають мільйони людей. Це  проблема суспільства. Питання до юристів.

Слайд 11

Юрист I. 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Юрист II 1991 рік – прийнято закон. Про соціальний захист хворих на СНІД людей.

Юрист III 1991 рік – Франком Муром створено символ Всесвітнього антиснідівського руху в вигляді стрічки.

IV. Валеологічна пауза.

Ведуча: Сьогодні на програму ми запросили відомого йогіна, викладача «Хат-ха йоги» Він нам запропонує відпочити.

Йогін: Вправа «Доброго ранку» Слайд 12

  1. ВІЛ не передається. Слайд 13

Вед: – я впевнена, що віл позитивні люди не становлять глобальної небезпеки. Але я можу помилятись. Тому слово лікарю-вірусологу.

Вірусолог I. ВІЛ не передається:

  • через чхання, кашель;
  • при перебуванні в одному приміщенні;
  • через укуси комах;
  • через домашніх тварин;

Вірусолог II – при використанні загального посуду, рушників, білизни, телефону, унітазу, ванни, басейну;

  • при обіймах, рукостисканні, дружньому поцілунку;

V. Усвідомлення та систематизація.

Проблемна ситуація. Моделювання ситуації.

Журналіст I. Газета «Вісник приазов`я» в мене запитання: чи може ВІЛ – позитивна дитина навчатися у звичайній школі?

Слайд 14

  1. Обговорення в групах.
  2. Відкрите голосування.

Так                                                                     Ні

/зелені стікери/                                            /червоні стікери/

  1. Вироблення ставлення до хворих.

Вед: – Я приємно вражена. Що студія доброзичливо поставилася до тих,  хто зазнав удару. Їх сусідство не є небезпечним для нас, а наше їм необхідне.

Впр. Обери життєве кредо: Слайд 15

Вед: На завершення ефіру оберіть кожен для себе своє життєве гасло і пронесіть його все життя.

Життя – це мрія. Здійсни її.

Життя – це виклик. Прийми його.

Життя – це успіх. Шукай цю мить.

Життя – це спадок. Бережіть його.

Життя – це пісня. Доспівай її до кінця.

VII. Підсумок уроку:   Слайд 16

Вед: – Чи становлять загрозу для суспільства ВІЛ- позитивні люди?

  • Які шкідливі звички негативно впливають на здоров’я?
  • Що необхідно людям для здорового майбутнього?

VIII. Рефлексія.    Слайд 17

Вед: А тепер передайте враження від ефіру на папері.

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Чудовий урок. Слова “СНІД”, “ВІЛ -інфекція” насторожують дорослих, а ще більше дітей, тому що ми маємо мало достовірної інформації про ці хвороби. Вам вдалося в логічній послідовності побудувати урок, щоб розширити знання учнів з теми, показати причини хвороби, застерегтися від небезбеки, а головне, вміти правильно себе вести з ВІл-інфікованими. Цікава форма уроку – ток- шоу. Думаю, учні отримали важливі для себе знання.

  2. Оксана Олексіївна у своєї роботі підіймає дуже важливе питання – ставлення до ВІЛ-позитивних людей. Для цього заняття досить вдало обрана форма його проведення – ток-шоу. Цікаві доповіді. Наочна презентація. Вважаю, ця тема не залишила байдужими нікого.

  3. Дуже важлива, актуальна, серйозна тема. Розробка уроку здоров’я вчителькою складена методично грамотно, витримані всі етапи уроку, розкрито виховну мету. Лише виникає сумнів, чи не занадто складна тема для дев’ятирічних дітей? Чи зможуть учні об’єктивно сприйняти поданий матеріал?

  4. Навіть не уявляла, що таку складну і, здається, “дорослу” тему можна розглядати з маленькими учнями. Вірніше, не уявляла, як можна донести інформацію, щоб не налякати, щоб детально пояснити і при тому врахувати вікові нюанси. І головне, що Ви не оминули людський фактор, людяність. Урок дуже життєстверджуючий. Дуже дякую за вашу розробку.

  5. Нестандартний урок збуджує інтерес до вивчення теми. Застосування презентації на уроці – гарна можливість активізувати пізнавальні інтереси учнів, підвищити мотивацію навчальної діяльності. Спостерігається тісний взаємозвязок співпраці з батьками.На такому уроці неможливо незапамятати що таке СНІД та його наслідки.Не забула вчитель і про ВІЛ-позитивних людей.

  6. Урок-ток-шоу у студії «1+1» з ведучою Оксаною Олексіївною Соц «Вчимося бути здоровими» пройшов з бурхливими оваціми!!! Вам в цікавій та доступній формі вдалося задіяти батьків, лікарів, журналістів та юристів, спеціаліста нетрадиційної медицини і учнів, а це було, я думаю не легко і це є Ваша заслуга, що всі ці люди у визначений час, залишили свої справи і прийшли на цю зустріч! Честь Вам і хвала!!!! Захід проведений на високому методичному рівні, а саме головне, що він залишить в пам”яті дітей ту ДУЖЕ ВАЖЛИВУ ІНФОРМАЦІЮ, а саме, як же ставитися до ВІЛ-позитивних людей та моделювання ситуації спілкування з такими людьми. Після такого уроку дітьми будуть зроблені правильні висновки – виховувати бережливого ставлення до свого здоров’я! Я в захваті від такого уроку!! Здоров”я Вам!!!

  7. Із задоволенням побувала на вашому заході. Робота виконана колосальна. Ви підняли одну з актуальних тем нашого часу.Захворювання СНІД – чума XXI століття, якого не потрібно боятися, а потрібно знати. Ваші діти – молодці. Протягом всього заходу вони активні. У класі панує доброзичлива обстановка. Ви – молодець!!!

  8. Надзвичайно доступно Оксана Олексіївна розкрила таку важливу та актуальну тему, як ” Ставлення до ВІЛ-позитивних людей”. Реалілії нашого життя вражають статистичними даними про темпи поширення цієї страшної хвороби, а тому профілактичні бесіди на здоров’язберігаючу тематику в такому раньому віці конче необхідні для виховання потреби бережливого ставлення до свого здоров’я. Дуже сподобався тренінг Подолання страху. На мій погляд, це реальна допомога малечі справитися зі своїми дитячими страхами. Спасибі за добрі поради.