mail@urok-ua.com

Сценарій інтелектуальної гри для учнів 9-11 класів

“Найрозумніший євроклубівець”

Автор: Вчитель економіки Плоскунов Владислав Володимирович

Вчитель економіки Плоскунов Владислав ВолодимировичМета: залучення учнів, учителів та батьків до спільної діяльності, з метою вивчення структури, ролі та значення Європейського Союзу; поглибити знання учнів з історії, географії, економіки, культури країн Європи; формувати в учнів розуміння необхідності інтеграції України до європейської співдружності; розвивати пізнавальні, інтелектуальні, творчі здібності учнів.

Обладнання: ноутбук, інтерактивна дошка, презентація, запитання і завдання, картки з номерами, малюнки.

ХІД ГРИ

Ведучий. Доброго дня, шановні гості, батьки, вчителі та діти! Ми раді вас вітати на щорічному інтелектуальному конкурсі «Найрозумніший Євроклубівець»! Сьогодні на першому урочистому засіданні шкільного євроклубу ми з вами дізнаємося багато цікавого, а саме, про різноманіття традицій, культурних пам’яток, клімат, флору та фауну, економічний потенціал європейських країн. Шляхом гри ми з вами будемо пізнавати для себе все більше і більше цікавої інформації, яка неодмінно пригодиться нам у житті. Отже розпочнемо наш конкурс! У відбірній грі братимуть участь 12 учасників. Привітаємо їх.

(Представлення учасників)

  1. Аветісян Арсен, учень 9 класу. Активний, добрий, завжди підтримає у важкій ситуації, хороший товариш та друг.
  2. Федоренко Кіріл, учень 9 класу. Завжди в позитивному настрої, жвавий та трудолюбивий.
  3. Оборотова Валерія, учениця 10 класу. Самостійна, активна та доброзичлива.
  4. Кравченко Дар’я, учениця 10 класу. Оптимістка, активна та старанна дівчина.
  5. Солодовник Каріна, учениця 10 класу. Добра, життєрадісна та красива дівчина, яка прагне здобути більше знань.
  6. Давиденко Вікторія, учениця 10 класу. Ввічлива, активна, любить співати.
  7. Булік Юлія, учениця 10 класу. Добра, активна, жвава, справедлива.
  8. Мотрусенко Ілона, учениця 10 класу. Весела, активна, багато читає, найбільш полюбляє художню літературу.
  9. Овечко Дар’я, учениця 11 класу. Здібна, наполеглива, любить співати.
  10. Сисоєва Наталка, учениця 11 класу. Чемна, доброзичлива, активна, любить віршувати, та радує батьків своїми досягненнями.
  11. Усата Тетяна, учениця 11 класу. Активна, господарська, ввічлива, має великий потяг до виховання дітей.
  12. Жевжик Владислав, учень 11 класу. Активний, добрий, мріє вступити до ВНЗ, та здобути професію рятівника.

А хто з наших конкурсантів найкраще знає Європу, визначить наше журі у складі:

  1. Лобанова Світлана Василівна, директор Оленівської ЗОШ І-ІІІ ст., вчитель історії, художньої культури та малювання.
  2. Голіченко Ірина Володимирівна, педагог-організатор, та вчитель трудового навчання.
  3. Приходько Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель природознавства та географії.
  4. Кульбач Ніна Миколаївна, заступник директора з виховної роботи, практичний психолог.

Звертаючись до наших конкурсантів, хочемо побажати їм гарного настрою, позитиву та нехай переможе сильніший та найрозумніший.

А наша гра буде складатися з трьох турів:

І тур. Відбірна гра

ІІ тур. Півфінал

ІІІ тур. Фінал

Розпочинаємо нашу інтелектуальну гру.

І тур. Відбірна гра.

Правила відбірної гри такі:

Зараз вам буде поставлено 12 запитань. До них буде дано декілька відповідей, з яких одна є правильною. На роздуми вам дається 15 секунд, за які ви повинні вибрати правильну відповідь та позначити її у бланку відповідей. Шестеро учасників які наберуть найбільшу кількість балів продовжать гру за звання «Найрозумніший Євро клубівець» та приз нашої гри, який поки, що залишається в секреті. У разі, якщо не вдалося вибрати одразу 6 півфіналістів, ставляться додаткові запитання.

Запитання відбірної гри:

Молодці! Привітаємо учасників які справилися із запитаннями відбірної гри І туру. У півфінал вийшли такі учні…(назвати прізвища).

А зараз я оголошую ІІ тур. Півфінал.

За більшою кількістю балів у півфіналі будуть брати участь такі учні. Для того, щоб встановити черговість наступного туру гри кокурсантів у півфіналі чекає гра «Шифрувальник».

Правила гри:

Необхідно якнайшвидше розшифрувати слово. Конкурсант який першим вгадав слово, буде грати перший, а другий – другим…Принцип шифрування слова – кожна цифра означає декілька букв, як на мобільному.

Після гри «Шифрувальник» учні змагаються за вихід у фінал. Конкурсантам пропонується 6 тем. Кожен обирає собі тему, яку він найкраще знає. За одну хвилину потрібно відповісти на якнайбільше запитань. Якщо гравець не знає відповіді, він каже «Далі». За найбільшою кількістю набраних балів, троє учасників виходять у фінал.

Теми півфінальної гри:

Молодці! Привітаємо наших фіналістів оплесками. А ми з вами, глядачі, вже дізналися дуже багато цінної інформації про європейські країни, але це ще не все. Йдемо далі.

ІІІ тур. Фінал.

У фіналі будуть грати такі учні…

Отже шляхом «Шифрувальника» ми з вами визначили, хто за яким кольором буде грати у нашій грі, а саме за червоним…, за синім…, за жовтим…

Правила фінальної гри такі:

Перед вами табло, на якому 36 віконечок номерами від 1 до 36. Ви повинні запам’ятати свої номери, які зафарбовані у ваш колір. Для цього у вас є 20 секунд. Якщо ви обираєте своє запитання і даєте правильну відповідь, то отримуєте 2 бали, якщо відповідаєте на запитання суперника – 3 бали, а якщо на запитання, яке зафарбовано у сірий колір – 1 бал. Хто набере найбільшу кількість балів, той і стане переможцем сьогоднішньої гри.

Гра завершена. Журі підводять підсумки. Скоро нам з вами стане відомо, хто ж став «Найрозумнішим Євро клубівцем 2015». Після сьогоднішньої гри, я сподіваюсь у вас з’явилось ще більше бажання пізнавати щось нове для себе, і ви неодмінно будете цікавитись усім новим та непізнаним для себе. Будете вивчати традиції України, їх взаємозв’язок з нашими країнами сусідками, та світом, адже у нашому сучасному світі, людина повинна буди багатогранною та розумітися на всьому, від слова – до діла.

Дякую всім за увагу! До наступних зустрічей, на зібраннях шкільного Євро клубу «Вектор».

Тури інтелектуальної гри

Завантажити сценарій гри в форматі doc

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Дякую за актуальний матеріал, що дозволяє з різних точок зору подивитись на сучасну проблему. Для учнів важливо мати можливість визначитись із власним ставленням до всього, що відбувається в країні. Ваш захід спонукає думати, шукати відповіді. Це справжній інтелектуальний захід. Дякую)

  2. Щоб провести таку інтелектуальну гру, потрібно було насамперед провести величезну підготовчу роботу, що і зробив Владислав Володимирович! Тема дуже сучасна, якщо зважити на сьогоднішній день і місце України у Європі. А найголовніше, що ця гра об єднала усіх – учнів, учителів та батьків до спільної діяльності, з метою визначення ролі та значення Європейського Союзу. Вважаю, що після цього уроку багато хто подивися на цю тему трішки з іншого ракурсу. Урок був творчий, пізнавальний та цікавий, в ході якого учні поглибити свої знання з історії, географії, економіки, культури країн Європи, а саме головне – зрозуміли необхідності інтеграції України до європейської співдружності. На велику увагу заслуговує і оформлення всієї інтелектуальної гри!

  3. Чудова розробка, що містить масу пізнавального матеріалу. Тематику вибрано Владиславом Володимировичем дуже актуально, адже, питання інтеграції України до європейської спільноти турбує різновікову аудиторію. Впевнена, що проведений турнір буде корисним не лише для всебічного розвитку дітей, розширення їх світогляду, а й запрошені на свято батьки відкриють для себе нову Європу, оцінять можливості України в разі поповнення нею рядів Євросоюзу. Творчих успіхів автору!

  4. Шановний Владислав Володимирович, справжній євротурнір Ви провели у себе в школі. Цікаво, але мені сподобалось, навіть те, що Ви просто представили всіх учасників ( гарне емоційне начало). Дуже вдало підібрані запитання і сам хід гри. А пізнавальне, виховне значення гри взагалі не обговорюється. Дякую, що нагадали цією презентацією деякі прийоми, обов`язково візьму до уваги. Да, Вашу гру можливо брати за основу для розробки своїх заходів. Дякую. Чудова публікація. Бажаю успіхів!