mail@urok-ua.com

Сценарій виховного заходу “Майстерня радості. Оберіг і краса”, в рамках довготривалого проекту “Крила Свободи”

Автор: Вчитель математики, інформатики Романишина Любов Йосипівна

Романишина Любов ЙосипівнаСценарій виховного заходу “Майстерня радості. Оберіг і краса”, в рамках проекту Крила Свободи направлений на національне виховання дітей з особливостями психофізичного розвитку. Знайде своє примінення у виховній роботі вихователів, класних керівників.


 

 

(Під мелодію українських народним пісень в зал заходять учні, запрошені гості, адміністрація центру)

Мета: виховувати любов до своєї країни, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, до рідної та державної мови, національних цінностей українського народу;

створити умови, за яких діти з обмеженими можливостями можуть успішно реалізувати свої загальнолюдські права, стати корисними громадянами своєї держави;

виховувати почуття гордості за свій народ, любов до рідної мови та своєї землі;

формувати особистісні якості – риси громадянина: прищеплювати дітям упевненість, що вони живуть у найкращій країні, навчаючи шанувати символи, закони своєї держави; навчати прагнути робити добро, бути корисними своєму народу

удосконалювати психічні процеси: цілеспрямоване сприймання, розвиток пам’яті, мислення, а саме: прагнення до усвідомлення і узагальнення оточуючого світу, розуміння абстрактних понять, кращого розуміння словесних завдань і їх виконування;

виховувати в дітей моральну культуру,

соціалізовувати дітей через індивідуальне виховання та навчання, наближення дітей з особливими потребами до цінностей Батьківщини.

виховувати зацікавленість, бажання взнати більше через ознайомлення з усною народною творчістю.

розширювати коло спілкування дітей з обмеженими можливостями.

Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, оберіг «Україна-україночка», презентація, український віночок, стрічки, квіти-обереги.

Хід заходу

Ведучий 1: Доброго дня, шановні гості!

(Слайд 1).

Ведучий 2: Ми раді бачити всіх Вас на нашому святі.

Ведучий 1: Як ви знаєте, оберегом нашого проекту «Крила Свободи» є Україна-україночка.

Ведучий 2: Сьогодні, на нашій Майстерні радості, в рамках проекту, ми з вами сплетемо український вінок для нашої україночки.

(Слайд 2).

Ведучий 1: Квіти… Вони скрізь: у лісі і полі, парках і садах, висаджені на балконі, вони прикрашають наш дім, милують погляд, веселять душу.

(Слайд 3).

Ведучий 2: Квіти – вічні супутники нашого життя.

Ведучий 1: Палахкотять біля вікон українських осель золотим сяйвом мальви і жоржини, чорнобривці і маки, квітують дзвіночки і айстри.

(Слайд 4)

Ведучий 2: Квіти прикрашають не тільки землю.

Ведучий 1: Людина зуміла використати їх для прикрашення своєї оселі, свого одягу.

(Слайди 5, 6)

Ведучий 2: Чарівний світ квіткового царства!

Ведучий 1: Скільки легенд, віршів і переказів складено про них.

(Слайд 7)

Ведучий 2: Квіти, квіти… Чарівні квіти,

Кольорові, великі й малі…

Ведучий 1: Ви умієте душу зігріти,

Бо й самі ви — душа землі.

 Надія Красоткіна

Ведучий 2: Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що сформувались

протягом багатьох століть і освячені віками.

Ведучий 1: Український народ багатий на різноманітні звичаї, обряди, традиції.

Ведучий 2: Одним із них є плетіння віночка.

(Слайд 8)

Ведучий1: Вінок — це квіти, листя, гілки, сплетені в ко­ло, яким зазвичай прикрашають голову.

(Слайд 9)

Ведучий 2: Вінки різняться. Є вінок лавровий — для пере­можців.

(Слайд 10)

Ведучий 1: Терновий вінок — символ страждан­ня.

(Слайд 11)

Ведучий 2: А ще є український віночок – це не просто краса, а й оберіг, символ вічного коловороту життя.

(Слайд 12)

Ведучий 1: Існує декілька варіантів традиційного українсько­го віночка.

Ведучий 2 : Це зумовлено тим, що в різних місце­востях використовували свої квіти.

Ведучий 1: Давайте повернемось в далеке минуле і уважно розглянемо схему стародавнього віночка, що прийшов до нас з тих часів.

(Слайд 13)

Ведучий 2: Його плели ще наші прабабусі. Всього в цьому українському

віночку 12 квітів, кожна лікар-оберіг.

(Слайд 14)

Ведучий 1: Найпочесніше місце у віночку належить деревію. Це квітка нескореності.

(Слайд 15)

Ведучий 2: Тут ви бачити ружу, мальву і півонію. Це є – віра, надія й любов.

(Слайд 16)

Ведучий 1: Поряд безсмертник – здоров’я, барвінок – життя.

(Слайд 17)

Ведучий 2: Цвіт яблуні і вишні символ отчого дому, батьківської хати.

(Слайд 18)

Ведучий 1: Любисток і волошка – відданість.

(Слайд 19)

Ведучий 2: Ромашка – доброта і ніжність.

(Слайд 20)

Ведучий 1: Калина – символ краси, символ України.

(Слайд 21)

Ведучий 2: А чи знайте ви як потрібно правильно плести віночок.

Ведучий 1: Мистецтво плести вінок — ціла наука, яку сьогодні майже забули.

(Слайд 22)

Ведучий 2: А раніше вона передавалася з покоління в покоління.

Ведучий 1: Важливо було знати, як і коли збирати квіти. Як вплітати і зберегти.

Ведучий 2: Яке зілля з яким поєднувати, як замочувати квіти у рослинних соках, щоб вони довше були свіжими.

Ведучий 1: Оскільки свіжий вінок — на добро.

(Слайд 23)

«Україна».

Влада.

Плетемо віночок

Це я — Україна! Я завжди в віночку.

В такому ж віночку й усі мої дочки.

В таких от вінках ми приходим на свято.

Я буду вас вчити віночок сплітати.

Про квіти, стрічки вам усім розповім,

Бо знати про це нам потрібно усім.

Уляна Ольхівська

(Слайд 24)

Ведучий 2: А сьогодні ми з вами будемо плести віночок нашого Подільського краю.

Олег.

Українець.

Виберу найкращі з усіх квітів,

Душу квітів зможу прочитати,

І вінок найкрасивіший в світі

Буде наша українка мати.

Богдан

Подивися, друже, які квіти

Народила Україна-мати!

Кожен подолянин мусить вміти

Сплести цей вінок — і прочитати.

Оленка Оленятко

(Слайд 25)

Ведучий 1: Погляньте на наш віночок. Він прикрашений зеленими листочками.

Ведучий 2: А якої квітки ці листочки?

Ведучий 1: Це загадкова квітка. Вона зберігає свій дивний колір навіть під снігом.

Ведучий 2: Цілий рік люди шанують її, вважають її символом життя.

Ведучий 1: Ви напевно здогадалися про яку квітку йде мова.

Ведучий 2: Звичайно – це барвінок.

(Слайд 26)

Кирил

Барвінку хрещатий,

Буяй біля хати,

Буду тебе поливати,

Цвіт блакиті шанувати.

І листочки твої

У віночок вплітати

Ведучий 1: Наймолодша за своїм віком є ромашка.

(Слайд 27)

Ведучий 2: Цю квітку почали вплітати, коли переконалися, що вона приносить не лише здоров’я, але й доброту і ніжність.

Ведучий 1: В віночок ми вплетемо її першою.

Настя

Дрімає всесвіт на травиці,

Підперши зіркою щоку,

Стоїть по пояс в Україні,

Ромашка в білому вінку.

Ведучий 2: Влітати будуть дівчатка, які народилися літом.

Ведучий 1 : А зараз послухайте загадку

(Слайд 28)

Загадка про волошку

Діана

На просторах поля золотого

Сині зірочки тремтять,

Мов шматочки неба голубого

Виграють, виблискують, горять.

(Волошка).

Ведучий 2: В народі кажуть: «Очі сині, як волошки в житі.» То ж вплітають цю квітку в віночок діти з голубими очима.

Ведучий 1: Різні перекази існують про походження маку. Вважається, що квітка маку – це символ поєднання любові і ненависті

(Слайд 29)

Вірш про мак

Андрій

У віночку нашім

Різнобарвні квіти —

Символ України

І дарунок літа.

І вплетем в віночок

Ми червоні маки

Квітку нескореності

Й вічної подяки

Ведучий 2: А маки надаємо право вплітати майбутнім захисникам нашого роду.

Ведучий 1: Значить, ми вже скінчили робити вінок?

Ведучий 2:Та який же віночок без стрічок? Треба ще стрічок побільше

нав’язати.

(Слайд 30)

Альоша

Українець. Кожна стрічка у вінку теж має своє значення?

(Слайд 31)

Кирил

Слухаємо серцем

Кожна стрічка кольорова

У віночку має мову.

Кожна стрічка розмовляє,

Нам про те розповідає,

Настя

Кожна стрічка щось та значить.

Вмійте серцем це побачить,

Вмійте стрічку розуміти,

Вчіться слухать серцем, діти!

Авакум Об’ятий

Ведучий 1: Гляньте – коричнева стрічка найперша. І в’яжеть­ся вона посередині.

(Слайд 32)

Влад

Найперша стрічка

Коричнева, як і земля.

Яка усім нам рідна мати.

Цю стрічку і повинен я

В вінок найпершою в’язати.

 Алла Ісаченко

 (Учень прив’язує посередині коричневу стрічку).

(Слайд 33)

Настя

Сонячні стрічки

Жовті стрічечки повинні

Ми з обох боків в’язати.

Так от сонячне проміння

Буде землю обнімати.

Оксана

Ці стрічки, як сонце, жовті.

Стрічка ця і стрічка ця.

Хай при сонячній погоді

На землі в нас йде життя.

Арніка Інезильченко

(Дівчата прив’язують обабіч від світло-ко­ричневої стрічки дві жовті стрічки.)

(Слайд 34)

Андрій

 Зелені стрічки

От стрічка світла і стрічка темна

Але і та, і ця зелена

Зелені ще й сама природа

Це – юність, це – краса, це врода!

Оксана

До сонця ближче бути мріють

Отож прив’яжем. Хай радіють!

Дивись як тягнеться до сонця

Природа, сонечкова доця

(Діти прив’язують обабіч дві зелені стрічки.)

(Слайд 35)

Влад

Синя блакить

Неба стрічка, стрічка річки

Ці стрічки, наче сестрички

Синя стрічка і блакитна _

Хай в віночку кожна квітне.

Вадим

В’яжем ближче до природи

Стрічку-небо, стрічку-воду

Чистими вони нам треба

Чисті води, мирне небо!

Ведучий 2: Над зеленими стрічками в’яжемо синю і бла­китну — небо і вода.

Ведучий 1: Вони дають нам силу і здоров’я.

(Учні прив’язують обабіч синю і бла­китну стрічки.)

Ведучий 2: А оце — оранжева стрічка.

(Слайд 36)

Дмитро

 Оранжева стрічка

Білий хліб, що тільки з пічки,

Або колос, що достиг,

Отаким би бути міг.

Ця оранжево-рум’яна

Стрічка символом хай стане

Золота колосся, ниви,

З хлібом завжди щоб були ви!

Віра Віршник

Ведучий 1: Після синьої стрічки (з одного боку) в’яжемо оранжеву стрічку. Це хліб.

(Слайд 37)

Ростик

Фіолетова стрічка

Стрічка: колір — фіолет.

Стрічку й цю в стрічок букет

Додамо. Нехай вона

Буде розумом ясна.

Оксана Ружа

Ведучий 2: Після блакитної (напроти оранжевої — з другого боку) в’яжемо фіолетову стрічку. Вона означає людський розум.

(Слайд 38)

Віктор

Малинова стрічка

Щедра, наче кущ малини.

До віночка України

Стрічку ми оцю вплетемо

Щирі серцем щоб були ми

Фелікс Чакргундренко

Ведучий 1: А потім в’яжемо малинову стрічку – щедрість.

(Слайд 39)

Дмитро

 Рожева стрічка

Щоб в достатку жити,

Щоб багатство мати,

Треба і рожеву стрічку дов’язати.

Ведучий 2: Після фіолетової — навпроти малинової (з протилежного боку) в’яжемо рожеву стрічку.

(Слайд 40)

Любомир

 Білі стрічки

 Білі — ближче до обличчя.

Чистота душі всім личить.

Україні до лиця

Біла стрічечка оця.

Не одна вона в віночку.

Бачиш, білі два струмочки.

Вікентій Берег

Ведучий 1: Останніми в віночок прив’язуємо білі стрічки.

(Учень вибирає собі друга і прив’язують стрічки)

Ведучий 2: Ось і готовий наш український віночок.

Ведучий 1: І право одягти на голову віночок ми надаємо нашим гостям.

Ведучий 2: Не день і не два ти українко чекала,

Щоб тобі на голову віночок поклали.

(Слайд 41)

Ведучий 1: В народі кажуть: «Хто вміє віночок вити, той вміє життя любити!»

Ведучий 2: А нам ще хочеться доповнити: «Не тільки своє життя любити, а шанувати й поважати традиції українського народу».

Ведучий 1: І хочеться вірити та думати, що від сьогодні і ми іншими очима будемо дивитися на віночки й квіточки у ньому, бо знаємо, що то наші обереги, магічні символи.

(Слайд 42)

Ведучий 2: Плетіть собі на долю віночки, хай вони у вас будуть лише щасливі, хай оберігають ваші душі від зла та неправди.

Ведучий 1: Хай бережуть ваше здоров’я, приносять силу, щирість і сердечність.

Ведучий 2: Всім бажаємо доброго здоров’я та наснаги на гарні вчинки.

Ведучий1: Запрошуємо вас відчути чарівний запах, цілющу силу квітів-оберегів, з яких ми сплели наш віночок в запашному чаї.

(Слайд 43 )

Звучить пісня «Зеленеє жито, зелене…»

(Під звуки пісні всі гості та учасники Майстерні радості отримують обереги з лікарських трав і запрошуються до Святкового короваю з запашним чаєм.)

Презентація до заходу

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Робота з дітками з особливими потребами заслуговує на глибоку шану і повагу до педагогів,які цим займаються.Сценарій виховного заходу – вдала спроба зацікавити таких діток до співпраці.Вже сама участь у такому святі – велика перемога і для дітей,і для педагогів.Дякую