Сценарій виховного заходу “Європейський День мов”
Автор: вчитель англійської мови, української мови та літератури, світової літератури Брага Світлана Миколаївна
Європейський День мов
Анотація
Європа багата мовами. Існує більше 200 європейських та інших світових мов, якими розмовляють громадяни походженням з інших континентів. Святкування Європейського Дня мов робить акцент на тому, що вивчення мови допоможе не тільки розширити свої горизонти і вільно спілкуватися з носіями, а й долучитися до культури цих народів. Підготовкою до свята були охоплені учні 5-9 класів, презентовані міні-проекти різнопланові, цікаві, художнє оформлені. Такі заходи зацікавлюють і спонукають молодь вивчати іноземні мови.
Форма проведення: захист проектних робіт
Європейський День мов
Форма проведення: захист проектних робіт
Мета:
1.Практична: навчити учнів самостійно здобувати знання із різних джерел і використовувати їх на практиці.
- Освітня: розширити світогляд учнів щодо спільної європейської
спадщини та практичних умінь адаптуватися до життя і навчання в різних країнах Європи, бути мобільними, соціально здібними, здатними до комунікації і захисту своїх прав.
3.Розвивальна: розвивати творчі здібності учнів до вивчення різних мов, активну розумову діяльність, культуру почуттів і спілкування.
4.Виховна: виховувати позитивне ставлення до себе як особистості, повагудо людей і звичаїв інших країн; виховувати культуру поведінки вільного часу; створити доброзичливу емоційну атмосферу.
Міжпредметні зв’язки: основи інформатики, англійська мова, географія,
історія, українська та російська мова.
Обладнання: музичний центр, комп’ютерна презентація, зображення прапорів європейських країн, проектор
Підготовча робота: учні 5-9 класів готують проектну роботу за певним напрямком
Хід заходу
І Організаційний момент
(Підготовка зали до заходу. Встановлення макета «Дерева рішень», зображення прапорів, яскравий напис « Європейський День мов)
ІІ Мотивація навчальної діяльності
- Привітання
- Оголошення теми заходу, мети й ціле покладання
(Звучить фрагмент пісні у виконанні Павла Зіброва «У нас є все».)
Учитель Сьогодні відбувається наближення України до країн Європи. Сучасна зовнішня політика України спрямована на зміцнення та розширення зв’язків із західними державами світу, на вступ до Євросоюзу. Саме тому ми сьогодні проводимо захід, присвячений європейським мовам.
Після другої Світової війни Європа стала дуже слабкою,тому що багато людей загинуло, багато було зруйновано в економіці. Тому в 1952році 6 європейських держав організували вугільну і сталеплавильну спільноту, щоб покращити свої економічні системи.
Експеримент мав успіх. Через 5 років був створений Європейський економічний ринок. З тих пір ця організація виросла набагато. Зараз до неї приєдналось багато країн. Більш детальну інформацію про країни та інше ми дізнаємося на нашому заході. А щодо України, яка знаходиться в центрі Європи, то вона стала членом організації у 1995 році і зараз приймає активну участь у роботі ЄС.
.3. Питання для обговорення.
Учитель В Україні є велика проблема. Батьки покидають своїх дітей і їдуть на заробітки до країн Європейського Союзу. Діти залишаються без турботи і нагляду батьків. Є винятки, коли батьки можуть забрати своїх дітей з собою. І тоді вони отримують освіту за кордоном.
- А чи ви були коли-небудь в країнах ЄС? І з якої причини?
- Хто хотів би жити за кордоном? Поясніть чому так або чому ні.
В кінці заходу ми побачимо, чи змінилася ваша точка зору щодо цих питань.
ІІІ Етап реалізації мети.
Проект №1 «Дерево рішень»
(Роботу готують учні _9 класу) На «дерево» прикріплюються «листочки» з коментаріями учнів.
– Сьогодні відбувається наближення України до країн Європи. Сучасна зовнішня політика України спрямована на зміцнення та розширення зв’язків із західними державами світу, на вступ до Євросоюзу. Саме тому ми сьогодні проводимо захід, присвячений європейським мовам (лист Європейський День мов)
– 26 вересня європейці святкують Європейський День мов, який було проголошено у 2001року Радою Європи за підтримки Європейського Союзу.(лист 26 вересня 2001)
– В Європі 225 місцевих мов(лист 225 місцевих мов)
– Більшість Європейських мов – Індоєвропейського походження.(лист походження)
– Європа стала більш багатомовною. Мов Европейського Союзу-23. На робочому рівні використовують німецьку, французьку та англійську (лист мобільність)
– В Лондоні 300 мов(є навіть арабська, курська, хінді, панджаві та інші).(лист Лондон 300 мов)
– В Україні є представники більш ніж 100 націй і народностей.(лист Україна)
– Згідно до опитування Європейської Ради «Європейці та їх мови» (лютий 2006): 56% громадян ЄС 25 держав говорять на інших мовах, окрім своєї рідної; 44% знають тільки свою мову; 28% вивчають дві іноземні мови; 38% знають англійську мову; 14% вивчають французьку або німецьку мови.(лист Мови Європи)
– Європейський Союз – це об’єднання 27 демократичних країн, які підписали так званий Маастрихський договір 7 лютого 1992року в Нідерландах (ЄС)
Проект №2 « Прапори європейських країн»
( Роботу готують учні _5 класу) Учасник показує зображення прапора країни, учні повинні назвати країну.
- Бельгія
- Німеччина
- Італія
- Люксембург
- Нідерланди
- Франція (Перші 6 країн, які складали Європейський Союз )
- Великобританія
- Данія
- Ірландія
- Греція
- Іспанія
- Португалія ( Ці 12 країн зображені на прапорі Європейського Союзу)
- Польща
- Чехія
- Швеція
( За правильну відповідь учні отримують жетон (горішок, каштан і т. п. )
Проект №3 «Грошові одиниці»
( Роботу готують учні _6 класу.) Гра « Детектив». На «ланцюгу» слів необхідно знайти назву грошової одиниці та назвати країну в якій вона використовується.
Злотийлевкронафранкмаркалірафунт(стерлінг)форинтескудоєвро
Злотий –Польща
Лев – Болгарія
Крона –Чехія, Швеція, Норвегія,Ісландія, Данія.
Франк –Франція, Бельгія, Швейцарія, Люксембург.
Марка –Німеччина, Фінляндія.
Ліра –Італія
Фунт(стерлінг) –Великобританія, Ірландія
Форинт –Угорщина (Венгрія)
Ескудо –Португалія
Євро – валюта, яка використовується у 15 країнах Європейського Союзу
( За правильну відповідь учні отримують жетон (горішок, каштан і т. п. )
Проект №4 « Країни Європи»
( Роботу готують учні _7 класу ) Гра « Асоціація». Потрібно відгадати назву країни за певними словами.
- Регбі, троянда, королева, чай, «Бітлз», Біг Бен. ( Англія)
- Мода, вино, Олександр Дюма, Ейфелева вежа (Франція)
- Колізей, римляни, гладіатори, спагеті. (Італія)
- Король, гітара, сієста, карда, кастаньєти . (Іспанія)
- Рейхстаг, Шиллер, Берлінська стіна, пиво. (Німеччина)
- Калина, червона рута, тризуб, Володимир Великий, сало, гривня. (Україна)
( За правильну відповідь учні отримують жетон (горішок, каштан і т. п. )
Проект № 5 « Вікторина»
( Роботу готують учні _8 класу ) Проводиться за аналогом гри « Брейн-рінг». Дві команди (по 4 учні) дають відповіді на запитання.
- В якій країні чоловіки носять спідниці за старою традицією? (Шотландія)
2.Святий покровитель цієї країни є Давид. 1 березня кожного року святкують день святого Давида? (Уельс)
- Галльський футбол і трав’яний футбол є популярними в цій країні.(Ірландія)
- Rzeczpospolita була історична назва цієї країни. (Польща)
- Голова цієї держави є король. Його ім’я Джуан. (Іспанія)
- У цій країні зазвичай говорять: «Немає поганої погоди є поганий одяг.» (Британія)
- Цією країною управляє папа . (Ватикан)
- Столиця цієї країни вважається столицею любові.( Франція)
- Людям цієї країни до смаку піца та спагеті. ( Італія)
( За правильну відповідь учні отримують жетон)
Проект №6 «Заочна мандрівка до столиць країн»
Презентація . Конкурс на кращого знавця столиць « Вірю – не вірю» .За допомогою проектора на екрані з’являються фото столиць різних країн і усний супровід назви країни. Учні повинні погодитися або не погодитися і пояснити за якими спорудами або ознаками впізнали країну .
( За правильну відповідь учні отримують жетон)
ІV Заключна частина
« Вільний мікрофон»
Давайте згадаємо початок нашого заходу і відповімо на запитання.
- Чи хотілося б вам жити в Європейському Союзі?
- Чи змінилася ваша точка зору?
- Підбиття підсумків підготовки та проведення проектних робіт учителем та самих учнів.
Учитель Ось і добігає свого кінця наше свято. Підготовка до заходу і його організація та проведення стала ефективною, тому що об’єднала учнів різних класів з різним рівнем навчання та співпрацею зі своїми наставниками. Кожен із вас проявив творчі здібності і висловив свою точку зору. А ігрові та інтелектуальні завдання не тільки допомогли установити гарні стосунки, обмінятися значущою інформацією, а ще зробили спілкування активним, цікавим та емоційним.
Звучить пісня (на мотив « Сонячний круг») у виконанні учнів.
Євроземля – спільний наш дім,
Дім для усіх європейців,
Євросоюз – світла мета,
Мрія й мета українців.
Приспів:
Хай завжди буде єдність,
Хай завжди буде мрія,
Хай завжди буде дружба,
Хай завжди буде мир.
2.Домашнє завдання.
Знайти в Інтернеті або інших джерелах інформацію про політику Європейського Союзу, щодо України і про політику України по відношенню до ЄС.
Список використаної літератури
1.Димек Р. Європейський клуб у школі. Навіщо? Як? Чому?- Варшава: Підручник для вчителів,учнів., 2006.-110с.
2.Європейський Союз: Словник-довідни /Упорядник М.Марченко.-К.,2006.-140с.
3.Интелектуальные игры. Иностранные языки в школе.-Москва,1996.-№1.
4.Ковальова Л., Лавранюк Д. Європейський День мов. //Англійська мова та культура.-2007.-№13.
5.Литвинюк О.І. Яскрава англійська.- Дніпропетровськ «Навчальна книга».-1997.
-83-100с.
6.Михайленко Т.,Тулупова С. День Європи. //Англійська мова та культура.-2006. -№23-24. -3с.
7.Округ Г.Н. Міжнародний день мов.// Англійська мова та література.-2005.-№28
8.Товстогуз Р.П. Парад країн Європи.// Англійська мова та література.-2005. -№4.-34с.
9.Шуман Р. Що таке Європейський день?// Англійська мова та культура.-2007. -№15.-4с.
- 10. «Що таке Європейський Союз?»// Позакласний час.-2009.-№12.-7с.
11.Інтернет джерела:
Википедия
http //festival.1september.ru
www.osnova.com.ua
Презентація до уроку
Підготовка такого матеріалу потребує клопіткої роботи вчителя, тому дякую за хороші ідеї. Усі проекти мають свою вагу для сприйняття учнями. Матеріал цікавий та пізнавальний, а презентація – це невід*ємна частина цієї роботи.
Досить цікавий урок. Метод проектів актуальний. Матеріал гарно підібраний та впорядкований. Добре,що є презентація та список використаних джерел, схеми та пісня, які налаштовують на краще сприймання. Щиро дякую.
Актуальний та цікавий захід. Завдяки цьому заходу діти дізнаються багато нового про країни Європи, у них виникає бажання вивчити іноземні мови та мрії відвідати ці країни. Проте, я не зрозуміла, якщо це виховний захід, то чому дітям дають домашнє завдання. Передбачається цикл заходів щодо Європейського Союзу?
урок наповнений різною цікавою та корисною інформацією, учні дізнаються багато нового на актуальну в наш час тему. Також це мотивація для вивчення іноземних мов, які є важливими в наш час.
Учителька підготувала дійсно актуальний виховний захід для старшокласників. Він має велике пізнавальне навантаження, залучалися до пошукової діяльності учні, це розвиває навички самостійної роботи та бажання відкривати щось непізнане, нове.
СВітлана Миколаївна дуже працелюбна та творча в усіх планах людина.Таке свято потребує серйозної підготовки і грунтовних знань.Проектна діяльність школярів сприятиме розвитку європейських стандартів в культуру та освіту України. Виховний захід може бути цікавим для тих,хто пов”язує своє майбутнє з навчанням або роботою в країнах Європи
Читаючи розробку вашого виховного заходу, Світлано Миколаївно, переконуюсь в тому, скільки Ви доклали зусиль та праці, підібравши таку правильну мотивацію, щоб учні вашого закладу захотіли вивчати іноземні мови, навчатися в Європі, поважати культуру та звичаї людей країн Європи. Із вашої публікації є що запозичити. Дякую за величезну працю!
Таке свято вимагає грунтовної підготовки,знання ,яб сказала ВСЕБІЧНОГО знання питання,ретельної підготовки (“декорації”,музичний супровід,знання кінцевої мети,тощо),щосвідчить про майстерність автора розробки.Також проведена кропітка пошукова робота,за що дуже вдячна авторові.Урок сучасний,цікавий,інтерактивний.
Тематика заходу дійсно актуальна. Інтеграція України до європейської спільноти очевидна, а тому сьогоднішні українські діти – майбутні громадяни нової європейської України, що повинні знати історичне минуле Євросоюзу, мати практичні уміння адаптуватися до життя і навчання в різних країнах Європи. Єдинне : може доречно було б поговорити про європейські цінності, як їх розуміють діти, що “європейського” можна запозичити Україні вже сьогодні?
Дякую, захід був адаптован для учнів нашого закладу. Завжди є місце для змін і власного погляду. Користуйтесь, змінюйте, додавайте!
Взагалі -то захід добре продуманий і змістовний. АЛЕ, Я більш ніж вневнена, що діти на початку заходу сказали “Так” на запитання Чи хотіли б ви жити в європейській державі. На це ж саме запитання в кінці вони теж дадутьвідповідь Так, бо що в ході вашого заходу змусить їх змінити свою думку? Ви ж тільки хвалили Євросоюз і розписували його красоти. Я коли проводжу такі заходи намагаюся порівняти “їх” і Україну, показати красу нашої землі і довести, що “В гостях добре, а вдома краще”
Підготовка зали до заходу, музичний супровід, встановлення макета «Дерева рішень», зображення прапорів, яскравий напис “Європейський День мов” – все це налаштовувало учнів на свято – відзначення Європейського дня мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі.Відрадно, що зараз стає все більше таких потрібних заходів, як даний, який зацікавлює і спонукають молодь вивчати іноземні мови і більше стає українських людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою, як сказав Чехов “Скільки мов ти знаєш, стільки раз ти – людина!” З повагою.
Приємно,що Ви “відчули” святковість заходу. Дійсно, вивчення іноземних мов, знання культури різних країн, збагачення мовного досвіду спонукає до “європейської інтеграції”. Дякую, за коментар. З повагою