Свято-захист проектів «Week of school Fashion»

Автор: учитель трудового навчання Коміссарчук Алла Іванівна

Свято-захист проектів «Week of school Fashion» є результатом роботи учнів 9 класів над проектом “Створення сучасного стилізованого жіночого одягу з елементами народних мотивів”. Це спроба залучити учнів до високої моди через використання національних та сучасних тенденцій у виготовленні швейних виробів.


 

Свято-захист проектів «Week of school Fashion»

         Шановні гості, запрошуємо вас на традиційне шкільне свято моди і хочемо поділитися з вами своєю таємницею: приємно і легко нам працювати тому, що у нас є шкільні феї рукоділля Талантусі. Саме вони надихають нас на створення шедеврів, саме вони своїми срібними голочками й золотими ниточками малювали в уявах дизайнерів та модельєрів образи моделей, які сьогодні ви матимете змогу побачити на власні очі такими, якими їх створили.

Починаємо презентацію робіт учнів 9 класів. На ваш розсуд сьогодні будуть представлені роботи по створенню сучасного одягу. Учениці 9-х класів розробили колекцію моделей сучасного одягу з елементами фольклорного стилю.

Оцінювати роботи за “12” бальною системою ми запросили компетентне журі у складі: …

Отже починаємо презентацю. Наші шкільні дизайнери справжні патріоти своєї країни, її традицій та багатої історії. Кожна з них талановито вкрапила в свій виріб українські мотиви.

Пісня у ученицs 11 «Дівчина Весна»

Перша група учениць використала українську вишивку, адже українське вбрання неможливо уявити без багатої вишивки. Свої наряди представляють:

 1. Вероніка представляє літню сорочку, яку прикрасила сильною, чарівною і загадковою квіткою – маком. У своїй роботі вона поєднала кілька технік: вишивку косим хрестиком, бісером та аплікацією. Сорочка вільного крою з рукавом реглан.
 2. Вікторія – гордість нашої школи: чемпіонка міста, країни, європи і, навіть, світу з акробатичного рок-н-роллу, багато подорожує – то ж її сорочка з вишитими маками на рукавах захистить і зігріє її у будь-якому куточку світу.
 3. Анна презентує сорочку, яскрава вишивка і простий крій якої вигідно підкреслюють чарівність нашої моделі.
 4. Марина кілька раз змінювала оздоблення свого сарафану. Жатий ліф, завищена талія і вишивка простими вами надають елегантності даній моделі.
 5. Марина втілила в реальність оригінальну задумку – сарафан з закритою спинкою і вишитими лямками. Цей сарафан можна носити як учнівську форму.
 6. Софія – зірка ансамблю народного танцю «Юність». Софія мала твердий намір пошити сукню – свій символ – калину. Але, в процесі роботи калина перетворилася на чарівну червоненьку квіточку. Шовкова сукня, комбінація кольорів і вишивка підкреслюють індивідуальність її господарки.
 7. Марина з першої секунди знала як повинна виглядати її туніка: косий крій, вишивка по низу виробу та атласний поясок зі штучною квіткою підкреслюють вишуканий смак господарки.
 8. Влада – не заспокоєна, творча особистість. Вона довго шукала свою річ, навіть, разом з бабусею, опанувала машинну вишивку.
 9. Аліна представляє літню кофтину «Анютині очки». Плетені зі шнурів лямки та пояс у тон вишитим квітам, композицію яких розробила самостійно.

Пісня у виконанні  гурту «Заграва» «Квітка душа»

Друга група наших дизайнерів вирішила поекспериментувати з фактурою натуральних тканин, використала квіткові принти, такі популярнів народному костюмі. Свои літні фантазії представляють:

 1. Анна представляє літній сарафан. Оригінальність моделі в тому, що просту білу тканину дівчина оживила, пронизавши атласними стрічками та орнаментальною тасьмою. У тон тасьмі – вишивка.
 2. Анна представляє подвійну спідничку напісонце в національних кольорах.
 3. Стильну маєчку Людмили прикрашає широкий чорний ремінець. А якщо вам сподобалася квітка у волоссі – Люда поділиться секретом виготовлення квітів з тканини, обробленої желатином.
 4. Сукню з рукавом-реглан Альони прикрашає задрапірований атласний пояс, оздоблений жовтими квітами. Синьо-жовті національні кольори та орнаментальні візерунки тканини роблять образ досить романтичним.
 5. Романтичний комплект: сарафан з защипами та капелюшок, прикрашені мереживом Вікторії піднімуть настрій і забезпечать прохолоду в спекотній літній день.
 6. Аліса пошила веселий, легкий, зручний і практичний сарафан, а прикрасила його романтичною квіточкою.
 7. Ефектну кофтинку Олени прикрашає об’ємна аплікація. Легка і практична кофтина стане улюбленим предметом літнього гардеробу.
 8. Анастасія представляє сарафан у завжди модну і актуальну клітинку. Оригінальне вирішення оздоблення: защепи по низу задньої частині і буфи з квітами – передньої частини виробу, плетений поясок – і ваш вигляд неперевершений.
 9. Діана пошила бавовняний сарафан верхня частина якого тримає форму завдяки еластичній строчці. Пояс вишити в тон основних кольорів тканини та прикрашений квітами, намистинами та бісером.

А ось третья група участниць сьогодняшнього шоу поставила акцент на крої виробу та використанні різних технік декоративно-прикладної творчості в оздобленні вбрання.

Право першою продемонструвати власну модель надається Єлизаветі, адже ця всебічно обдарована дівчинка набула такого рівня майстерності, що їй можуть позаздрити професіонали. Її найулюбленішою технікою рукоділля є в’язання гачком, Ліза має цілу колекцію таких виробів.

Єлизавета «А я дівчина Полтавка…»

Слідуючі представниці цієї групи:

 1. Марія перевагу надає в’язанню гачком, макраме та плетінню бісером. На уроках вона плела на станку свій ексклюзивний пояс. І слід відмітити, що саме Марія стала законодавцем моди у нашому колі, адже ідея простроченого еластичного гумкою ліфу, яку ви помітили в багатьох моделях колекції, належить саме їй.
 2. Валерія пошила спідничку з басочкою. Ви всі добре пам’ятаєте, що саме басочка з давніх давен прикрашала верхній одяг українських жінок.
 3. Катерина пошила свою першу вечірню сукню. Окантовка горловини і вишитий пояс покроєні з оксамитової чорної тканини. Оздоблення – вишивка бісером.
 4. Ілона свою класичну маленьку сукню назвала «Моя ночнушечка». Вона є фоном для поясу виконаному в техніці «Макраме» та квітів, виготовлених техніці мокрого фільцювання.
 5. Богдана пошила ніжну святкову рожеву сукню. Спідниця напівкльош, тоненький пояс прикрашений штучною квіткою з такої ж тканини.
 6. Настя виготовила вечірній комплект: бузкову сукню і маленький клатч
 7. Аліна пошила спідничку–балон з закладеними складками по лінії талії та маленькими розрізами по бокових швах. Пояс оздоблений орнаментальною тасьмою.
 8. Асиметричну туніка та орнаментальний пояс Ілони надають оригінальності екстравагантному образу господарки.
 9. Влада представляє ніжно рожеву сукню з круглим комірцем зі стразами. Косий крій та оригінальне кольорове вирішення сукні надають елегантності її господарці.

Пісня «Не сумуй, моя Вкраїно!»

Для підведення підсумків слово надається журі.

Фінальна пісня (на мотив І. Саруханова «Лодочка, плыви»)

Мы проекты создавали и не день, ни два,

Как творили и старались – не найти слова,

На неделе школьной моды, чтоб всех удивить,

Чтоб представить всем наряды, радость подарить!

Было всё: строчу и глажу, а потом порю,

Крестиком как вышивала уж не говорю,

Результат же того стоит: вот он мой проект

Ведь ценней того, что сделал, в мире просто нет.

Припев:                   Диво сотвори,

Радость подари,

Чудес не ожидай,

Сам их создавай.

Чудо сотвори,

Радость подари,

Сам всех удивляй,

Моду создавай.

Чудо сотвори,

Радость подари,

Будь собой, рискуй,

Моду сам диктуй.

Screenshot_22

Оцінювальний лист учнівських проектів «Week of school Fashion»

8 клас

18 квітня 2013 року

№ з/п П.І. учениці Клас Оцінка
1 група
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
2 група
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
 
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.  

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

 1. Неперевершено. Сценарій заходу: Свято-захист проектів «Week of school Fashion» розкрито цілком, з усіма поясненнями. Творчий та креативний підхід.” Нехай учитель поспішає до дітей, радіє кожній зустрі­чі з ними, тоді й діти поспі­шатимуть у школу і щиро ра­дітимуть кожній зустрічі зі своїм учителе”. Слова Ш. Амонашвілі. Вони про Вас.

 2. Чудове свято-захист проектів «Week of school Fashion». Вважаю, така демонстрація сучасного стилізованого жіночого одягу з елементами народних мотивів у виконані шкільних фей рукоділля Талантусі – учениць 9 класу, – беумовно сприяє розвиткові пізнавальних навичок вихованців, їхнього критичного мислення, активності, самостійності. Так тримати!

 3. Креативний захід – захист проектів, проведений у формі загальношкільного свята. Дівчата – учасниці справжні майстрині, знавці тенденцій моди. Наразі, саме етнічні мотиви набувають все більшої популярності, на що роблять актент учасниці шоу.

 4. На мій погляд вже надання цьому заходу назви «Week of school Fashion» придає йому загадковості і більшої привабливості. Це справжній довготривалий проект, який об`єднує учениць з різних класів, надає інтриги змаганню, а головне дозволяє залучити учнів до високої моди і ще з використанням сучасних тенденцій. Дякую за публікацію Коміссарчук А. І. і бажаю нових успіхів.

 5. Чудова задумка назвати учасниць шкільними феями рукоділля Талантусі.Презентація робіт супроводжується музичними номерами, що запобігає емоційному напруженню присутніх. Характеристика кожної роботи детально продумана, має творчий характер. Народознавча тематика ,наразі , є актуальною. Дякую!