mail@urok-ua.com

Система позакласної роботи з світової літератури

Автор: методист РМК, учитель української мови та літератури, світової літератури
Трунденко Інна Петрівна

Презентація

Аудіофайл до презентації

Представлена презентація «Система позакласної роботи з світової літератури» допомагає учителю наочно представити всю потрібну інформацію, розставивши акценти лише на потрібних даних.
Щоб збудити інтерес в учнів до вивчення світової літератури, до позакласних заходів з літератури, вчитель має володіти значною сумою знань (методичних, педагогічних, психологічних, наукових), мати достатній практичний досвід, постійно шукати нові форми, види й методи навчання.

Педагоги-словесники у своїй практиці послуговуються в основному традиційними формами та видами позакласної роботи, оскільки вони достатньо розроблені й висвітлені в методичній літературі. У проведенні традиційних літературних заходів учителі мають певний досвід. Але одноманітність форм та видів призводить до сірості, шаблонності позакласної роботи. Для введення ж у шкільну практику нових форм та видів позакласної роботи з літератури вчителеві необхідно чимало попрацювати над їхньою розробкою, також учитель повинен творчо мислити, бути наділеним творчою уявою й фантазією.

Учням подобаються сучасні інтелектуальні телевізійні програми, які вони хотіли б проводити у школі. Тому вчителі повинні враховувати думку учнів і впроваджувати саме такі форми у позакласну роботу, переносити їх із телебачення на шкільне тло. Школярам подобається здоровий дух суперництва, накопичення емоцій, створення невимушеної атмосфери, яка ще довго супроводжує учасників ігор (змагань, конкурсів тощо) і глядачів, спонукає до дискусії і бажання знову піддати “гімнастиці” свій інтелект, ерудицію, артистизм, вроджені таланти.

Дана презентація складається з 13 слайдів, на яких демонструється завдання та значення позакласної роботи; принципи організації та форми позакласної роботи з світової літератури. Значну увагу приділено результатам позакласної роботи.

Матеріали допоможуть учителеві залучити до позакласної роботи учнів згідно з їхніми здібностями.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки. Рейтинг публікації: 4.7 из 5)
ВАС ТАКОЖ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВІТИ:
Конспект і презентація до уроку із зарубіжної літератури на тему: Середньовіччя як доба, її хронологічні межі та специфічні ознаки в історії європейських і східних літератур. Вплив релігії, філософії ... Конспект і презентація до уроку із зарубіжної літератури на тему: Середньовіччя як доба, її хронологічні межі та специфічні ознаки в історії європейських і східних літератур. Вплив релігії, філософії ...
Конспект і презентація до уроку із зарубіжної літератури на тему: “Чи є місце таким, як Геракл, у сучасному світі?”... Конспект і презентація до уроку із зарубіжної літератури на тему: "Чи є місце таким, як Геракл, у сучасному світі?" Автор: вчитель зарубіжної літератури Фокша Наталія Іллівна Геракл – улюблений геро...
Українознавчий аспект вивчення зарубіжної літератури у 5-7 класах Українознавчий аспект вивчення зарубіжної літератури у 5-7 класах Автор: вчитель зарубіжної літератури Анхім Зоя Володимирівна Літературна освіта в Україні сьогодні отримала почесну місію – засобами...
1751

Відгуки та пропозиції

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарів

  1. Пані Інно! Ваша робота чудова, так як містить чудові завдання позакласної роботи; окреслює принципи організації та форми позакласної роботи з зарубіжної літератури.

  2. Вдалий методичний доробок. Використання його доцільне на засіданнях методичної ради, педрадах тощо. Бажано тільки додати до цього матеріалу конкретні приклади позначених заходів. Працювати з такими мислячими колегами, як автор матеріалу, завжди приємно.