Тренінг “Ситуації можливої небезпеки в школі”
Автор: вчитель початкових класів Пустова Валентина Дмитрівна
Мета. Проаналізувати ситуації, при яких можуть виникнути загрози життю та здоров’ю,моделювати алгоритм поведінки під час небезпечних ситуацій.
Навчальні завдання
Наприкінці заняття учні повинні вміти:
- Аналізувати ситуації, в яких може виникнути загроза життю та здоров’ю;
- Моделювати алгоритм поведінки під час небезпечних ситуацій.
Обладнання та матеріали
- аркуші паперу;
- стікери;
- маркери, фломастери.
Що підготувати заздалегідь
Надписи (їдальня, коридор, спортзал, двір)
Хід заняття
Вступна частина
- Знайомство: продовжити фразу: «Мій улюблений герой – це …»
- Правила
Сьогодні ми будемо мандрувати по країні Школярі і поговоримо про ситуації можливої безпеки в школі. Давайте зараз згадаємо правила, якими ми користуємося на тренінгах. (Посміхатися, бути толерантним, радіти успіхам, правило піднятої руки, відповідаємо чітко)
- Зворотній зв’язок
- Які небезпечні місця існують у школі?
- Очікування. Вправа «Пісочний годинник»
Учням роздаю пісочники, на яких вони пишуть свої очікування і прикріпляють у горі годинника.
- Руханка «Ми були у зоопарку»
Основна частина
- Мозковий штурм
- До чого можуть призвести безвинні витівки?
(Діти роблять висновки)
- Робота в групах
Об’єднання в 3 групи (за казковими героями – Колобок, Карабас Барабас, Буратіно)
Завдання групам
Колобок – розігрують небезпечну ситуацію, яка може трапитися в класі.
Карбас-Барабас – розігрують небезпечну ситуацію, яка може трапитися в коридорі.
Буратіно – розігрують небезпечну ситуацію, яка може трапитися у спортзалі.
- Міні лекція
Опрацювання правил школяра
- Практична робота
Об’єднання в групи
Завдання: дослідити своє місце на наявність небезпечних місць (записати)
- Презентація групової роботи
- Руханка «Час – можна і час – тиша»
Почергово звучить команди «можна» – діти бігають, шумлять. Команда «тиша» – діти завмирають.
Заключна частина
- Зворотній зв’язок
- Які «ігри» на ваш погляд, можуть стати причиною нещасних випадків
- Завершення тренінгу
- Чи справилися ваші очікування? Якщо так, то переверніть ваші пісочні годинники.
- Прощання
Візьмемося за руки і разом скажемо «Я – хороший! Ти – хороший! Ми – хороші!»
Найчастіше така тема заняття звучить у першому класі, під час знайомства зі школою. Тому цілком логічно, що його тривалість коротка. Можливо, тільки героїв треба використати сучасних, ті, що ближче вихованцям. Дуже часто зустрічаються у сценаріях казкові герої нашого дитинства. Діти їх просто не знають!! Вони їм не цікаві.
Справді коротенький тренінг, хотілося б більш детально. Таке враження, що розробка трохи не допрацьована, але є і цікаві моменти: вправа “Знайомство”, руханка “Час – можна…”. А особливо сподобалася психоформула “Я – хороший…”. Дякую!
Деже сподобалася вправа Руханка «Час – можна і час – тиша». Думаю, діти активно беруть участь у таких забавах. Але згодна з пані Іриною, що в статті викладено дуже тісний план, хотілося б розгорніший конспект.
Валентино Дмитрівно! Ваша розробка тренінгу маленька, але дуже цікава. Впродовж всього тренінгу стимулюється і підтримується активність учнів. Групова робота дає можливість виховувати в учнів почуття колективізму і вміння працювати разом.
Це більше схоже на план тренінга. Які саме ситуації були розіграні? Які небезпечні місця у школі? Тема завжди актуальна і робота ведеться постійно, але з цієї публікації важко ознайомитись саме з Вашим досвідом ( це ж не звіт зам. директору!). Дякую.
Тренінг цікавий і актуальний за темою, цікаві завдання, руханки, самі етапи роботи “Очікування” та “Рефлексія”, проте події на Сході України повинні наштовхнути вчителя на розробку тренінгів, в результаті яких учні дійсно здобудуть практичні знання, як реагувати в тій чи іншій ситуації, не надуманій, не віртуальній за участю казкових персонажів, а реальних подій сьогодення. Дякую за розуміння. Успіхів вам.
Цікавий тренінг “Ситуації можливої небезпеки в школі”.Він наповнений інтерактивними вправами та завданнями : робота в групах(казкові персонажі), мозковий штурм,міні-лекція. Творче та нестандартне прощання, яке налаштовує учнів на позитив. Але в конспекті виправте помилки(міні-лекція,Карабас(а у Вас Карбас у завданнях по групах) ).Дякую Вам за творчість.