Цікава інформація для дітей
Це цікаво знати
Пташині гнізда бувають дуже різноманітними. Наприклад у синички гніздо — як рукавичка, в зяблика і стрижа схоже на кульку, у вивільги нагадує мініатюрну колиску, підвішену до гілки. Жайворонки в’ють гнізда у невеличких ямках у землі, а дятли влаштовуються в дуплах. Не будує гнізда тільки зозуля, бо вона підкидає яйця до чужих гнізд. Зозуленя, зазвичай, вилуплюється першим і відразу виштовхує з гнізда яйця чи пташенят господаря.
Цікавий факт про сніг
Сніг — це замерзла вода, а лід, як нам відомо, не має кольору. Цікаво, чому ж тоді сніг білий? Справа в тому, що кожна сніжинка складається з великої кількості крижаних кристаликів, які мають безліч граней. Від цих граней відбивається світло, що і робить сніг білим. Цікаво, що сніг може бути не тільки білим. Іноді в арктичних і гірських регіонах він буває рожевий або навіть червоний. Справа в тому, що між його кристалів живуть водорості, які забарвлюють цілі ділянки снігу. Але відомі випадки, коли сніг падав з неба вже забарвлений у блакитний, зелений, сірий і чорний кольори. На Крайній Півночі сніг буває настільки твердим, що сокира при ударі по ньому дзвенить, немов ударили по залізу.
Сніг падає на землю у вигляді сніжинок. Вони на 95% складаються з повітря, тому падають з неба дуже повільно. Кожна сніжинка має точну симетричну шестикутну форму. І хоча всі сніжинки схожі одна на одну, навряд чи можна зустріти дві однакові. Зазвичай сніжинки малесенькі, близько 5 мм, але одного разу у світі була знайдена найбільша сніжинка діаметром близько 38 см, завтовшки 20 см. Така сніжинка-велетень випала під час снігопаду у 1887 році у Америці.
Чи знаєш ти, що…
На Землі нараховується майже два мільйони видів комах. Більшість із них є наземними, але деякі види чудово почувають себе у воді і навіть під водою.
Пізнавальні сторіночки заслуговують на увагу педагога, як допоміжний матеріал в підготовці до роботи з дітьми. Добре було б, якби автор підготував в такому ж аспекті сторіночки на усі теми з розділу “Природа”. Дякую.
Дуже цікавий та цінний матеріал .Він повністю методично оформлений , але бажано ще й теоретично арrументувати. Дякую Вам.
Добре оформлена цікава практична інформація. Бажано б додати до неї методичний коментар щодо застосування в практичній роботи учителя. Але й так зрозуміло – весь викладений матеріал для зацікавлення дитини.
Діткам буде дуже цікаво! Маленькі питайлики полюбляють дізнаватися нове і цікаве! Дуже дякую автору за допомогу!
Дуже змістовна інформація для маленьких чомусиків. Для дошкільнят інформацію, звісно, можна упростити. Але загалом – чудовий матеріал для дослідницької діяльності. Дякую автору за родзинку-цікавинку. Постараюся щодня подавати їм якийсь новий факт, прикріплюючи на дошку картку-знак питання.