10 цікавих фактів про Великобританію
Автор: вчитель географії Пономаренко Валерій Борисович
- В Шотландії де є багато озер, ярко виділяється озеро Лох – Несс, де ніби –то живе доісторичне чудовисько, якому шотландці придумали ім΄я Нессі.
- Британці рідко вживають слово «клімат». Вони вважають за краще говорити «погода» і частенько лають її, оскільки погода в королівстві і справді рідко збігається з прогнозами синоптиків і упродовж одного дня змінюється доволі часто, що, однак, зовсім не заважає процвітанню метеослужб. У Шотландії, одному з «наймокріших» і найхолодніших районів країни, навіть існує прислів΄я: «Якщо вам не до вподоби погода в Шотландії, зачекайте пєять хвилин і вона зміниться». А взагалі мешканці «Туманного Альбіону», виходячи з дому теплого літнього ранку, беруть з собою не лише сонцезахисні окуляри, а й парасольку – злива тут може початися зненацька.
- У світі склалася думка, нібито британці, люди страшенно консервативні, пунктуальні і взагалі просто зануди. Вони обов΄язково п΄ють чай з молоком у свої «five o΄clock», снідають вівсяною кашею, обожнюють свою королеву і не полюбляють ніяких нововведень. Звісно це тільки міф.
- Столиця Великобританії Лондон –найбільший туристичний центр світу. У цьому величезному місті багато пам΄яток культури. Які вже давно стали символами країни. Вестмінстерське абатство ( у церкві абатства відбувається коронація британських королів, тут же знаходиться їх усипальниця), будинок парламенту – Вестмінстерський палац XIX ст. із вежею Вікторії ( 104 м) та годинниковою вежею із дзвоном Біг – Бен, собор Святого Павла ( головна англіканська церква Лондона), Букінгемський палац XIX – XX ст. ( резиденція монархів), замок Тауер XIст., який у різні часи був фортецею, королівською резиденцією, місцем страти і в΄язницею для політичних в΄язнів, а нині в ньому відкрито музей. Поряд із Тауером стофїіть Тауерський міст Вікторіанської епохи. У найкрасивішій та найбагатшій частині столиці, районі Вест – Енд, розташований знаменитий Гайд – парк, в якому є «куточок ораторів», де кожен охочий може висловити свою думку з будь – якого питання.
До того ж в Лондоні налічується близько 80 театрів і понад 30 галерей та музеїв ( найвідоміші з них Тауер, Музей воскових фігур мадам Тюссо, Британський музей – найбільший музей у світі). Ще одним визначним місцем
Столиці є метрополітен, найстаріший на планеті. Його першу гілку було ще збудовано ще в 1863 році і вона діє досі. - Над Тауером, як і кілька століть тому, кружляють ворони. В Англії існує легенда, нібито, якщо ці птахи полишать фортецю, то Британська імперія занепаде. Тому в Тауері служать люди, яких називають хоронителями воронів: вони захищають, годують священних для Британії птахів і всяк випадок підрізають їм крила аби ворони не могли далеко відлетіти.
- Є в Англії жива легенда. Це 80 річна королева Єлизавета ІІ, мати принца Уельського Чарльза, колишня свекруха «народної принцеси» Діани і бабуся принців Вільяма та Гаррі. Це надзвичайна людина: вона єдина з усіх монархів світу відсвяткувала 50 років свого правління ( це сталося 2002 року). За час свого правління королева стала хрещеною матір΄ю тридцяти дітей, здійснила 78 державних і 256 офіційних візитів у 129 країн світу, видала 388 тисяч нагород, спустила на воду 23 кораблі, відкрила 15 мостів, влаштувала близько сотні державних банкетів, стала попечителькою 620 благодійних організацій, подарувала своїм підданим 78 тисяч Різдвяних пудингів, отримала 4 млн. листів.
- Неподалік від міста Солсбері є дивовижна споруда: гігантські кам΄яні стовпи та плити утворюють загадкові концентричні кола. Ця споруда зветься Стоунхендж. Є культовою будівлею ІІ тис. до н.е. Деякі вчені вважають її давньою обсерваторією.
- На території Уельсу знаходяться руїни замку Карлеон. За однією з гіпотез, Карлеон – це не що інше, як Камелот – замок легендарного короля Артура Пендрагона, розташований у його столиці.
- Немає людини, яка б не чула про знамениті британські університети Кембридж та Оксфорд ( до речі навчання іноземців у вузах Великобританії приносить у державну скарбницю мільйони фунтів стерлінгів). Насправді Кембридж і Оксфорд – це не університети, а старовинні міста, у кожному з яких налічується десятки вищих навчальних закладів: у Кембриджі їх 28 ( найпрестижніший з них вважається Королівський коледж (XVст.), та коледж Святої Трійці ( Трініті – коледж – XVII ст.), а в Окфорді – близько 40 навчальних закладів ( найстаріший і найвідоміший з них Оксфордський університет, заснований в ХІІ ст.).
- Кількість автомобілів в Великобританії 30 млн. штук. За цим показником Великобританія займає 6 місце в світі. При цьому частка легкових автомобілів 85% від цієї кількості.
Цікаві факти, пізнавальні для учнів, вчителів та для всіх людей, що прагнуть дізнатись щось новеньке. Але як публікація на освітньому сайті, то потрібно було б указати, як Ви використовуєте цю інформацію на уроках, на якому етапі, можливо. Який особисто Ваш внесок в цьому матеріалі? В якості просто інформації будь-хто може знайти її самостійно в Інтернеті чи книжках.
Валерій Борисович, використання на уроках таких “цікавинок” – чудова річ. Все це створює емоціональний еастрій уроку, розширює кругозір дітей. сприяє мотивації навчання. Такі прийоми, безумовно, підвищують ефективність сприймання учнями навчального матеріалу, урізноманітнюють їхню навчальну діяльність, вносять у неї елемент цікавості.
Зручно у використані. Дякую за доступність для робити на засіданнях Євроклубу “Планета” Червонокам’янського НВО. Ними можна мотивувати дітей до пізнавальної діяльності та творчості. Легкість у сприйняті.
Матеріал цікавий і корисний. матеріал підручника часто сухий і недостатньо цікавий, тому це чудове доповнення до розгляду теми на уроці. Факти дійсно спонукають учнів дізнаватися дещо більше і це гарна мотивація для вивчення географії а також англійської мови.
Таких відомостей у жодному підручнику напевно не знайти, а учні якраз полюбляють такі факти, вони надовго відкладаються у їх пам’яті та викликають інтерес до предмету. Тут я знайшла позитивні моменти і для себе, щоб підвищити мотивацію учнів щодо вивчення англійської мови.
Цікавий матеріал! Хоча притотував вчитель географії, але корисна інформація для вчителів англійської мови!