Творчий проект “Такі різні коти”.
Автор: Вчитель початкових класів Кравець Юлія Іванівна
Збагатить знання дітей про свійських тварин – котів; сприятиме розвитку мовного апарату,розвиватиме рухову активність, в процесі імітування рухів тварини в іграх, зарядці; виховуватиме дбайливе ставлення до тварин, бажання брати участь у театралізації.
Творчий проект : Такі різні коти.
Мета: збагатити знання дітей про свійських тварин – котів; розвивати мовний апарат, рухову активність, імітувати рухи тварини в іграх, зарядці; виховувати дбайливе ставлення до тварин, бажання брати участь у театралізації.
Обладнання:
для дітей: подарунки кішці;
для вчителя: емблема кожному учневі – котяча лапка,відеоролики для зарядки, фотоколаж «Кішка безпородна», клубок ниток, малюнки «Кішки в живописі», дитячі малюнки, пам’ятники кішкам.
Хід уроку.
- Самовизначення до діяльності
(Звучить музика).
З’являється і танцює доросла ведуча-кішка під музику «Я кішка, кішка, кішка».
– Чекає гостей сьогодні кішка
І хвилюється зовсім трішки:
-Що ж так довго не йдуть?
Ну, а гості тут як тут.
Один за одним по доріжці
Всі поспішають привітати кішку.
(Заходять діти в костюмах кошенят з подарунками.)
1- Стрілка у візку
везе пельмені
2- Тягне Пушок
Карасів мішок.
3- А наступний гість
В зубах кістку
4- Кошеня Димок –
ковбаски шматок
5- Кіт Федот –
З шинкою бутерброд.
6- Мурка мур-мур –
Лапки від курей.
7- Кіт Тимофій
Приніс двох мишей
8- А кіт Вогник – Масла шматок,
Молока горщик,
Вершків три грудки,
Чотири ватрушки,
Шматочок жиру,
Головку сиру.
(Діти сідають на стільчики.)
II Побудова проекту виходу з утруднення.
(«відкриття» нового знання)
Кішка: Незабаром 1 березня – День кота. Ми зібралися для того, щоб вшановувати котів і кішок, дізнатися багато цікавого про них, співати, грати й танцювати.
Тільки, цур, що не дряпатися і не кусатися,
А побільше нявкати і посміхатися
- (Виконання котячої пісні на мотив «Якщо весело живеться», супроводжуючи її рухами.)
-Виходить учень, співає:
– Якщо їси ти смачну рибку,
Роби так: «Мур! Мур!»- 2 рази
– Якщо їси ти смачну рибку,
Посміхайся веселіше
Якщо їси ти смачну рибку ,
Роби так: «Мур! Мур! »
– Пес назустріч – ворог заклятий –
Роби так: «Фр-фир!»- 2 рази
– Пес назустріч – ворог заклятий –
Дай йому по морді лапою,
Пес назустріч – ворог заклятий
Роби так: «Фр-фир!»
– А як зловить мишку кицька –
Роби так: «Цап- Царап!»– 2 рази.
А як зловить мишку кицька
Дай за це їй ще й сосиску.
Ось зловить мишку кицька –
Роби так: «Цап-царап!»
– Якщо люблять кішку люди,
Роби так: «! Мяу-мяу» – 2 рази
– Якщо люблять кішку люди,
Кішка вірним другом буде.
Якщо люблять кішку люди,
Роби так: «Мяу-мяу!»
- –Ось зараз кожен згадав своє домашнє звірятко.
-Діти, а які домашні тварини живуть у вас вдома?
-А в кого вдома живе котик чи кішка?
-Сьогодні ми з вами разом пошукаємо відповідь на питання:
Так хто ж вони для нас ці різні коти?
У нашої киці великі очиці
І шерсть пухнаста і біла,
Цю кицю знайшла я малим кошенятком
І дуже її полюбила.
Я кицю погладжу ,пограюся трішки,
Ми стали друзями давно.
Як виросту, то про лагідну кицю
Зніму я цікаве кіно.
- –Наші дослідники готові поділитися з вами цікавою інформацією:
– Перші представники кішок нашого часу з’явилися приблизно 12 мільйонів років тому.
– Зі своїми кішками розмовляють 95% їх господарів.
– Кішки обожнюють спати на папері .
– Кішки сплять приблизно 18 годин на добу!
– Кішка любить, щоб в будинку були відкриті всі двері, оскільки не виносить замкнутих просторів.
– У світі знайдений найгучніший кіт. Він зовсім недавно став популярним, і це не дивно: бурчання такого кота здатне заглушити навіть звук двигуна «Боїнга-737».
– Вуса потрібні коту для дотику, а зовсім не для краси.
– Кішка завжди падає на передні лапи з будь-якої висоти.
– Кішки пророкують своєю поведінкою землетруси, виверження вулканів та інші катаклізми.
- Гра «Імена».
– Кошенята, а які котячі імена ви знаєте?
А давайте зараз кожен придумає веселе котяче ім’я! (Проводиться смішна гра на придумування веселих імен.(Нявчик,Вусохвіст….)
- А є ще котяче ім*я Матвій!
- До нас прямо зі студії « X- фактора» завітало двоє котів.
- «Пісня кота Матвія». Виконують двоє хлопців.
- –Вірші про кішок розкажуть нам «Повідайки»
Киця любить, як по спинці
Гладжу киценьку свою.
Як дарую їй гостинці –
Кашу, молоко даю.
Киця сердиться на мене,
Як смикну її за хвіст:
Очі зробляться зелені
І не п’є тоді, й не їсть.
Кошенятко в нас сіреньке,
Дуже вже воно гарненьке
Мишко, в нірці не барися –
Кошенятка стережися.
Плакала киця на кухні,
У неї аж очі попухли.
– Чому ж це ти , киценько, плачеш?
Чи їсти, чи питоньки хочеш ?
– Ні їсти, ні пити не хочу,
А з горя великого плачу:
Сам кухар сметану злизав,
На мене, кицюню, сказав.
Я цікаву мову знаю.
– А яку? – спитаєш ти.
Ту, що нею розмовляють
В цілім світі всі коти.
Не японська, не іспанська,
Мова дуже ця проста.
Дуже гарна мурмурнявська
Мова нашого кота.
«Няв» – це значить «хочу їсти»,
«Няв-няв-няв» – «іду гулять»,
«Мур» – «на ручки хочу сісти».
«Мур-мур-мур» – «лягаю спать».
Щоб несли коти і киці
Радість, затишок у дім,
Мурмурнявську мову вчити
Треба змалку нам усім.
Кіт у дощ в город пустився,
Заросився, забруднився.
Ніг не встиг повитирати
І мерщій побіг до хати.
Ми кота причепурили,
Потім добре насварили,
Ще й нам’яли вуха трішки –
Витирати треба ніжки
7.Включення в систему знань і повторення.
—А зараз ,увага , КОТОВІКТОРИНА.
Пограємо в гру «Клубочок»
(Розкручують клубок, називають приказки, прислів’я)
– Кішці- іграшки, а мишці – слізки.
– Кішку проти шерстки не гладь.
– Любить кішка рибку, та в воду лізти не хоче.
-Добре слово і кішці приємно
-Котяча лапка м*яка, та кігтик гострий.
- Танок «Киць,киць, кицюня»
Продовження котовікторини:
– Як кішки вмиваються?
– Улюблена котяча їжа?
– Коли кішка виляє хвостом, вона злиться або пропонує пограти?
– Які родичі є у кішки?
– Чому у кішок мокрий ніс?
– Яка від кішки користь людям?
– Яка від людей користь кішці?
– Що означає котяче муркотіння?
-Всім відома пристрасть сімейства котячих до чистоти. Вони вилизують шерсть незалежно від того, брудна вона чи ні. І справа не в охайності, а в способі їх полювання. Що ж вилизують коти у себе?
_запахи!
-а ваші улюбленці чим цікаві( розповіді дітей)
9. Фотоколаж про кішок під музику «Кішка безпородна».
-Чого потребують від нас наші пухнасті улюбленці?
(ласки,піклування,уваги,любові)
Білявий котик проситься до хати.
– Чого, котусю, ти такий сумний?
Давно не їв, чи ніде спати,
Чи утомився, йдучи з далини?..
Замуркотів малий:
– О люди! І сон, і втома якось промине,
Поїсти я і сам десь роздобуду –
А от якби погладив хто мене
–Запам*ятай! Тварини , що живуть у тебе вдома— чудові друзі в грі, але не іграшки! У них є свої потреби, свій норов. Тобі доведеться навчитися піклуватися про них, годувати їх, приділяти їм час. І вони відповідатимуть тобі щирою відданою любов*ю.
Ми відповідаємо за тих, кого приручили!!!
10.Виготовлення подарунків до свята .
–Незабаром свято ,і ми будемо вітати своїх найрідніших людей, своїх друзів, вчителів.
–Виготуємо зараз їм подарунок з любов*ю!
Подаруємо ось таких симпатичних кошенят.
11.Творча самостійна робота.
Техніка безпеки під час роботи.
–про які правила безпеки слід пам*ятати при роботі з клеєм?
12.Рефлексія до діяльності.
-Діти! Згадайте ,що цікавого ви робили на цьому уроці?
–Які ж ці різні коти?
-Гарні, ласкаві, розумні, грайливі,веселі, пухнасті, беззахисні, сміливі, винахідливі…….
Без сумнівів, такий матеріал дуже зацікавить дітей, які дізнаються багато нового та корисного. Робота має чудовий задум. Відчувається, що вчитель наділений креативними якостями. Побільше б таких пізнавальних робіт. Дякую.
Шановна Юлія Іванівна! У мене – два кота: Лола і Мортик, тому мені дуже сподобався Веселий Проект “Такі різні коти”.За народною прикметою: кішка згортається клубком – до морозу, міцно спить черевом догори – до тепла, шкребе лапами стіну – до вітру непогожему, підлогу – до хурделиці, лиже хвіст – до дощу, на людину тягнеться – обновку обіцяє. Уявляю, як мої юні актори будуть танцювати ” Киць, киць, Кицюня”… Неперевершена Котовікторина і вірші ” Повідайки”! Стверджую: хочеш бути щасливим хазяїном домівки – заведи Кота! Як я хочу таку емблему – котячу лапку- носити на сукні! “Не кіт живе у вашому домі, а ви — в його” – так кажуть а народі. Дивуюсь Вашою Фантазією і досвідом! З Різдвом Христовим!
Юлія Іванівна, дуже цікава розробка творчого проекту. Вірші, ігри, пісні, танок, сценки, фотоколаж тощо – що може бути краще на уроці. Справжнє заняття, на яке очікує малеча.
Котів дуже люблю,тож не могла оминути цей проект.Діткам дуже подобається імітувати поведінку котиків,співати пісеньки про котиків,декламувати.І самі дітки чудові як маленькі котики.Захід прекрасний,порекомендую вчителям початкових класів провести таке свято.Дякую
Цікава розробка, дякую за отримане задоволення, сама кошатниця, тому свято прямо моє, спробую провести зі своїми учнями, правда, хотілося б побачити подарунки, які діти виготовили.
Як же цікаво, якось по-іншому дивляться вчителі початкових класів на роботу з учнями. Працюю із старшими за віком учнями, але з великим задоволенням знайомлюсь тут із розробками для малечі. Скільки цікавого, розвиваючого, майже казкового матеріалу. Скільки чудових ідей. І Ваша розробка ще раз це підтверджує. Але, що найприємніше, Ви наштовхуєте на роздуми, як же збагатити навчання і для старших дітей. Дякую)
Кажуть, що чотириногий друг – це найкращий психолог і помічник в питаннях соціальної адаптації. З власного досвіду відомо, що діти, у яких є домашні тварини: собаки, кішки, кролики, морські свинки та ін., легше від інших вливаються в новий колектив і заводять друзів.
Добру справу робить Юлія Іванівна: виховує у дітей дбайливе ставлення до тварин. Спасибі!
Обираючи тему для проекту вчитель врахувала особливості віку учнів. Адже проект – це можливість зробити щось самостійно , це нові відкриття та знання. В основі цього проекту лежить близька й актуальна для учнів проблема, вирішення якої сприяє розвитку пізнавального інтересу, отриманню задоволення від активної пошукової діяльності. Я думаю, що жоден учень не залишився осторонь цього проекту.
Не перестаю дивуватися з творчості та майстерності наших педагогів! Юлія Іванівна примусила і мене, дорослу людину, подивитися іншими очима на знайомих тварин, а що ж тоді говорити про малечу! Впевнена, серед учнів – учасників проекту не залишиться байдужих до долі братів наших менших, а значить комусь із тварин на цій землі стане безпечніше та комфортніше. Мети досягнуто на всі 100%, молодець Юлія Іванівна.
Цікавий пізнавальний проект. Припускаю, що серед дітей байдужих до такої роботи не було. Робота виконана величезна, найголовніше, що для дітей – це великий досвід і отримані нові знання діти зможуть застосувати в житті. Також вони отримують різнобічний розвиток, а головне – проект допоможе ближче пізнати і полюбити кішок та котів.