Творчий звіт вчителя математики

Творчий звіт вчителя математики

Творчий звіт
Вчителя математики
Гавриловецької середньої школи
Рибіної Марини Іванівни

Життя прикрашається двома речами: зайняттям математикою і її викладанням.

Розуміючи усю відповідальність за рішення поставлених завдань перед вчителем математики , я, як кожен вчитель України, замислююся про те, як підвищити якість освіти, як зробити навчання доступним і цікавим, як сприяти кращому засвоєнню знань учнів.

Однією з основних умов розвитку творчого мислення є створення атмосфери, яка сприяє появі нових ідей і думок. Перший ступінь на шляху створення такої атмосфери – розвиток почуття психологічної захищеності дітей. Слід пам’ятати, що критичне висловлювання на адресу дітей і створення у них відчуття, що їх пропозиції неприйнятні і безглузді, це найвірніший засіб подавити творчі здібності.

До думок, дітей вчителеві слід відноситися з повагою. Більше того, учитель повинен заохочувати дітей в їх спробах братися за складні завдання, розвиваючи тим самим їх мотивацію і наполегливість.

Розвинути творчі здібності можна в атмосфері дослідницької, творчої, пізнавальної діяльності на уроці. У основі такого навчання знаходиться безпосередній досвід, набутий дітьми, в ході навчальної діяльності і їх довкілля. Для розвитку творчих здібностей дитини необхідно застосовувати певні прийоми, стимулюючі творчу діяльність.

Одним з прийомів є варіанти розминки:

 1. Як звуть тата вашої мами?
 2. Який по рахунку в році нинішній місяць?
 3. Скільки кінців у двох з половиною палиць? (6)
 4. Три курки за три дні знесуть три яйця. Скільки яєць знесуть 4 курки за 9 днів? (12 яєць)
 5. Пекуча трава (кропива)
 6. Скільки всього вух і лап у трьох мишей і двох ведмедиків?(10 вух 20 лап)
 7. Будиночок для ручок і олівців (пенал)
 8. Птах з годинника (зозуля)
 9. Над річкою летіли птахи; голуб, щука, дві синиці, два стрижі, і п’ять вугрів . Скільки птахів? Дай відповідь скоріш. ( п’ять птахів)

До традиційних шкільних занять належать, як відомо, уроки вивчення нового матеріалу, закріплення знань, умінь і навичок, перевірки і обліку отриманих знань, умінь і навичок, аналізу контрольних робіт, узагальнення і систематизація вивченого, повторення теми або розділу. Разом з цими широко використовую і нетрадиційні або нестандартні.

Це, зокрема:

 • Уроки-семінари
 • Заліки
 • Лекцій
 • Конкурси
 • Подорожі
 • Інтегровані
 • Зайняття-конференції
 • Диспути
 • Уроки-казки.

У 2013 році брала участь при проведенні тижня математики, присвяченому 51-й Міжнародній математичній олімпіаді в Хмельницьку. Провела відкритий урок в 7 класі, випустила газету «Знахідки Карлсона».
У школах відбувається активний розвиток комп’ютеризації. Ми теж йдемо в ногу з часом. Веду уроки з використанням інтерактивної дошки. У 2013 році провела відкритий урок в 6 класі на семінарі районного рівня, «Паралельні прямі на площини».

Багато моїх учнів беруть участь в Міжнародній грі «Кенгуру», а також на олімпіадах в школі і в районі.
У цій школі я працюю та навчаю дітей 15 років. Я їх вчу і вони мене вчать, з ними я навчилася працювати на комп’ютері, а також грати в шахи, нещодавно я їздила на змагання по шахах. У мене багато грамот по професійній роботі і по спортивних досягненнях.

На 20 річницю Незалежності України мені була вручена грамота за добросовісну працю.
15 років назад, коли я працювала в Росії, я вперше невпевнено зайшла в клас. Різниця у віці між мною і старшокласниками була зовсім непомітною. Перші успіхи і перші помилки. Зараз я вже зрозуміла головне: мені дійсно подобається працювати з дітьми.

Школа стала частиною мого життя. Я не кваплюся йти одразу додому після уроків і частенько залишаюся в комп’ютерному класі, виходжу в Інтернет та намагаюсь знайти щось корисне та цікаве для моїх учнів.

Щодня відчуваю на собі складність і привабливість цієї професії. Встигла зрозуміти. Що діти вдячні і безкорисливі співрозмовники. З ними цікаво і їм я присвячую своє життя.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

 1. Цілком погоджуюся з Оленою Валентинівною, не зовсім вдалий звіт. Напевно, Ви, Марино Іванівно, дуже скромна людина і не хочете розкривати стороннім всі грані своєї діяльності, хоч впевнена, цифри і факти показали б Вас творчою та обдарованою особистістю.

 2. Марино Іванівно! Із Вашого звіту зрозуміло, що ви творчий вчитель, який не “буксує” на місці, а весь час перебуває у творчому пошуку. Хобілося б дізнатися над якою проблемою Ви працюєте, яких успіхів досягли, беручи участь у конкурсах та олімпіадах.