mail@urok-ua.com

Урок – ділова гра з алгебри, 11 клас. «Найбільше і найменше значення функції на проміжку»

Автор: Вчитель математики Кравцова Ніна Іванівна

Вчитель математики Кравцова Ніна ІванівнаТема програми: «Похідна та її застосування».

Тема уроку: «Найбільше і найменше значення функції на проміжку».

  1. Характеристика теми:

Викладання ведеться по підручнику «Математика 11», автори В. Г. Бевз, Г. П. Бевз.

На тему: «Найбільше і найменше значення функції на проміжку» відводиться 2 години. Даний урок є другим у вивченні теми.

  1. Зміст основних знань, умінь і навичок.

Після даного уроку повинні:

  • знати алгоритм знаходження найбільшого і найменшого значення функції на проміжку;
  • уміти знаходити найбільше і найменше значення функції;
  • розв’язувати нескладні задачі на знаходження найбільших і найменших значень реальних величин;
  • знати «Показникову функцію, її властивості і графік».
  1. Система мети уроку:

Загальна дидактична мета: закріпити розв’язування вправ і задач на знаходження найбільшого і найменшого значення функції; повторити показникову функцію,  її властивості і графік.

  1. Задачі:
  • Освітня задача: закріпити алгоритм знаходження найбільшого (найменшого) значення функції на проміжку; закріпити отримані знання в процесі розв’язування нескладних задач.
  • Розвиваюча задача: створити умови для розвитку практичного і творчого мислення; розвиток пізнавального інтересу учнів; розвиток алгоритмічної культури.
  • Виховна задача: створити умови для усвідомлення учнями цінності математичних знань, як засоба пізнання оточуючого світу, сприяти розвитку економічної культури учнів в процесі розв’язування задач практичної направленості, виховання стійкого інтересу до вивчення математики; готувати учнів до життя в сучасному інформаційному суспільстві та готувати до ЗНО.

Тип уроку: урок закріплення знань і формування умінь і навичок.

Зміст уроку.

Засоби:

презентація;

  • мультимедійний проектор, інтерактивна дошка;
  • індивідуальні листи – завдання.

Структура уроку.

I. Організаційний момент (2 хв.)

II. Мотивація навчальної діяльності (1 хв.)

III. Повідомлення теми і мети уроку (2 хв.)

IV. Перевірка опорних знань (5 хв)

V. Закріплення умінь і навичок

А) Самостійна робота в групах. (7 хв)

Б) Перевірка виконаних робіт, аналіз помилок. (5 хв)

VI. Повторення навчального матеріалу (11 хв.-фронтальна робота; 6 хв.-контроль знань, індивідуальна робота)

VII. Фізкультхвилинка (2 хв.-на 29 хвилині уроку)

VIII. Підсумки уроку. (2 хв)

IX. Рефлексія. (1 хв.)

X. Домашнє завдання (1 хв)

Презентація до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Дякую за грунтовно підготовлений урок.Цікавий урок, продумані завдання, які одночасно стимулюють до повторення і узагальнення знань. Мені ще сподобались продумані цілі уроку. Дякую за гарний урок. Здоров’я і натхнення.

  2. Ніна Іванівна, вдячна за чудовий нестандартний урок – ділову гру. Урок проведено на високому рівні, створено позитивну атмосферу, що налаштовує на роботу. Гарно підібрані форми та методи роботи з учнями. Заслуговує уваги усвідомлення важливості систематичного закріплення набутих розумових вмінь школярів. Це справжній урок, який з задоволенням очікують усі без винятку учні. Натхнення Вам!

  3. Чітко витримана структура уроку. І спеціалісти, і керівники департаменту Луганської ТЕС не підвели протягом ділової гри свого учителя Ніну Іванівну, а створені умови для розвитку практичного і творчого мислення учителем допомогли учням виконати усі задачі, поставлені перед уроком, а показникова функція в житті була практичного спрямування. Дякую, що такі складні теми подаються так легко і цікаво!!!

  4. Дійсно нестандартний підхід до вивчення одного з найважливіших розділів диференціального числення. Вибір форми уроку у виді ділової гри дозволяє дати відповідь на два основні питання навчального процесу ” ЯК? ” і ” НАВІЩО? ” . Диференційований підхід при виборі різнорівневих завдань сприяє реалізації триєдиної мети уроку. Спасибі Ніні Іванівні за вміле поєднання теорії з практичними потребами.

  5. Учитель математики мене приємно здивувала своїм творчим підходом до викладання математичної дисципліни. Це не просто урок математичного обрахунку, це цікавий, незвичайний урок мислення, творчості, дослідження, що вимагає від учнів сформованих умінь діяти за алгоритмом під час знаходження найбільшого і найменшого значення функції на проміжку; практичних умінь знаходити найбільше і найменше значення функції; розв’язувати задачі на знаходження найбільших і найменших значень реальних величин. Такі уроки справді стимулюють пізнавальний інтерес учнів, сприяють розвитку їх творчого мислення.