Урок інформатики, 7 клас
“Робота в середовищі табличного процесора”

Автор: учитель інформатики Холодьон Юлія Володимирівна

учитель інформатики Холодьон Юлія ВолодимирівнаТема уроку: Робота в середовищі табличного процесора

Мета уроку:

  • навчальна: закріпити навички створення стовпчастих і секторних діаграм засобами табличного процесора, налаштування параметрів відображення діаграми, поля даних та рядів даних; закріпити поняття формули, правила введення формул, види помилок під час введення формул і способи їх усунення, правила запису формул і використання адрес клітинок і діапазонів у формулах; продовжувати вчитися виконувати обчислення за даними електронної таблиці, використовуючи вбудовану функцію Sum; навчити самостійно і творчо застосовувати знання, навички та вміння в життєвих умовах;
  • розвивальна: розвивати логічне мислення, тренувати пам’ять та увагу, сприяти розвитку пізнавального інтересу; створювати ситуації зацікавленості та позитивні емоції по відношенню до навчальної діяльності, сприяти підготовці учнів до життя, посиленню зв’язку теорії з практикою;
  • виховна: виховувати старанність та відповідальність; формувати і підтримувати прагнення учнів до відкриття нового; підвищувати інформаційну культуру учнів; виховувати вміння проводити об’єктивну самооцінку; виховувати творчий та естетичний підхід до роботи, бажання експериментувати

Тип уроку: Урок застосування знань, умінь і навичок.

Вид уроку: Урок-дослідження.

Обладнання та наочність. Дошка, комп’ютери, підручники, роздавальний матеріал.

Програмне забезпечення. Браузер, Microsoft Excel, Office 365, інтерактивна online-дошка linoit, online-сервіс мультимедійних вправ LearningApps.

Випереджальні індивідуальні домашні завдання:

  • опитування учнів, учителів школи щодо відвідування магазинів;
  • складання святкового меню;
  • створення прайсу цін продуктів трьох супер-маркетів (АТБ, Еко-маркет, Фора);
  • знаходження таблиці калорійності продуктів.

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв.)

Привітання з учнями та гостями.

  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Мотиваційна частина уроку. Постановка проблеми (3 хв.)

Робота з інтерактивною дошкою http://linoit.com/users/kholodyon/canvases/Очікувані%20результати%207-Б

Я пропоную вам декілька зображень, щоб ви самостійно сформували тему уроку. Відповіді учнів.

Кожна людина повинна бути менеджером свого життя, вміти заощаджувати кошти для того, щоб їх використати на свій культурний розвиток.

На сьогоднішній день ми маємо великій вибір продукції та магазинів, щоб обрати найкорисніші продукти та зробити вигідну покупку. І саме тому, я пропоную вам провести дослідження, вкінці якого ви зможете довести всім присутнім як і де можна заощадити кошти.

На передодні свята Дня закоханих, вам було запропоновано виконати розрахунок святкового меню для своєї родини. Це дослідження дуже зручно виконувати саме при вивченні теми «Табличний процесор», де ви зможете опрацювати дані опитування учнів, учителів, виконати розрахунки меню, побудувати діаграми. Під час виконання практичного завдання ви матимете змогу застосувати здобуті знання на практиці.

Запис теми року.

ІІІ. Актуалізація опорних знань і діяльності учнів, необхідних для творчого рішення завдань (5 хв.)

За допомогою онлайн-сервісу LearningAps пригадаймо основні поняття та правила роботи з табличним процесором Excel.

http://LearningApps.org/display?v=p5xmc54aj16

ІV. Алгоритм виконання дослідження (2 хв.)

Учні об’єднуються в групи

  • 1 група – обчислюють результати опитування учнів, учителів, гостей.
  • 2 група – виконують обчислення калорійності продуктів обраного меню.
  • 3 група – виконують обчислення витрачених коштів за товар, придбаний в магазині Фора.
  • 4 група – виконують обчислення витрачених коштів за товар, придбаний в магазині Еко-маркет.
  • 5 група – виконують обчислення витрачених коштів за товар, придбаний в магазині АТБ.

Самостійне виконання учнями завдання (практичне завдання на комп’ютері) (15 хв.)

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Практична робота за комп’ютером (додаток 1).
  3. Фізкультхвилинка.
  4. Вправа для очей.

VІ. Узагальнення і систематизація учнями результатів роботи (5 хв.)

Тестування учнів за допомогою Опитувальника в Office 365 (хмарному середовищі).

https://kon9-my.sharepoint.com/personal/kholodyon_sh9_in_ua/_layouts/15/guestaccess.aspx?guestaccesstoken=yTxUeMZ%2fKr%2fPSP1nnEorT51w5ZeUfO%2f34NXHYmU11Jw%3d&docid=1_1780362904e9442cf80d76a387e762fa8&wdFormId=%7BCF95B023%2D8F4F%2D4965%2DAA06%2D83906F353FD1%7D

Перевірте свою оцінку за посиланням та виставте в щоденник, а також через рисочку виставте оцінки за роботу на уроці (оцінювання учнів по групах).

https://kon9-my.sharepoint.com/personal/kholodyon_sh9_in_ua/_layouts/15/guestaccess.aspx?guestaccesstoken=dSMK7nMQ2VAp%2ffnh4f1INhBnN1D342f%2b98krIw3DH6c%3d&docid=0780362904e9442cf80d76a387e762fa8

VІІ. Звіт учнів щодо результатів виконання роботи (10 хв.)

Учні представляють результати свого дослідження.

VІІІ. Повідомлення домашнього завдання (1 хв.)

  1. Повторити по підручнику § 25 , ст. 180-192.
  2. Виконати практичну роботу № 8, завдання 1, 2.
  3. Виконати завдання в хмарі:
  1. Корисні Інтернет-ресурси:

ІХ. Підсумки уроку (3 хв.)

Рефлексія

Вправа «Валіза» (самооцінка знань)

Малюнок до уроку

На дошці прикріплені зображення валізи, пральної машини та кошика для сміття. Кожен учень отримує стікер, на якому записує власний результат засвоєння теми «Табличний процесор Excel».

Якщо отримані учнем знання виявилися для нього новими та корисними, він прикріплює свій стікер до валізи, щоб забрати знання із собою та використовувати на практиці. Якщо є нові знання, але їх треба ще раз «прокрутити», стікер кладуть у пральну машину. Якщо учень не отримав жодної цінної для себе інформації (або не зрозумів якусь тему) — стікер викидають у кошик для сміття.

Я хочу вам побажати, щоб у ваших серцях завжди була любов до себе, до свої близьких, друзів, до свого рідного краю, своєї держави.

Плануйте так своє життя, щоб вам вистачило сил та можливостей реалізувати всі свої ідеї.

Додатки до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 коментарів

  1. Гарна розробка, насичена цікавими завдання і корисною, актуальною інформацію з даної теми. Даний конспект дозволяє розвивати в учнів інформатичну грамотність та підсилювати практичні навики у роботі з табличним процесором. Окреме спасибі за додатки, із здоволення використаю вашу публікацію.

  2. В одному конспекті стільки нової інформації, що мені потрібна дуже велика валіза! З конспекту року видно, що він є дуже інформаційним, динамічним, змістовним. Радію за учнів 7 класу і Вас, які мають справжні можливості для сучасної освіти. Дякую. Бажаю успіхів.

  3. Найбільше сподобалась вправа: пригадаймо основні поняття та правила роботи з табличним процесором Excel (за допомогою онлайн-сервісу LearningAps). Дякую Вам за чудовий урок!!!