mail@urok-ua.com

Урок – казка. Захист творчих проектів

Автор: Вчитель початкових класів Жижко Марина Олексіївна

Жижко Марина ОлексіївнаДидактична мета. Продовжувати навчати дітей працювати над проектом. Розвиваюча мета. Розвивати мовлення, вміння виражати себе, виховувати бажання вчитися. Виховна мета. Удосконалювати навички довільної фантазії, вигадки, відстоювати власну точку зору


 

Основні галузі. Математика. Людина і природа. Мови і література.

Тема. Захист творчих проектів. (3 клас)

Дидактична мета. Продовжувати навчати дітей працювати над проектом. Розвиваюча мета. Розвивати мовлення,вміння виражати себе,виховувати бажання вчитися.

Виховна мета. Удосконалювати навички довільної фантазії,вигадки,відстоювати власну точку зору.

Наочність та обладнання. Проект планети Майбутнього – місто Мрій,проект математичного аквапарку.

Хід уроку

І.Організаційний момент уроку.

1.Створення психологічного настрою. 2.Повідомлення теми: «Захист групового та індивідуального проектів».

ІІ. Актуалізація і мотивація навчальної діяльності.

Кредо авторів проектів:свобода фантазії,вигадка,обґрунтування,відстоювання власної точки зору.

ІІІ Постановка проблеми.

Вимоги:

а) до проектів:незвичайність і сміливість вираження;
б) до відповідей:обдуманість і детальність;
в) до малюнків,схем,креслень:акуратність,естетичність.

ІV. Відкриття нових знань.

Захист проектів.

І.Індивідуальний проект.

Планета майбутнього – місто Мрій

Зараз ми проведемо екскурсію по нашому місту Мрій – маленькому містечку для дітей. Вони тут навчаються,живуть,займаються спортом. А їхні батьки працюють на далеких міжпланетних станціях і космічних кораблях. Хоча ми, діти,й живемо в 2089 році,а все ж таки нам потрібно вчитися,аби полетіти на інші планети,дізнатися,як живеться в інших галактиках.

Ось і автобус. Їдемо до школи. Вона у нас простора,світла. Класів у нас немає,та й учителів також. У кожного курсанта(так називають учнів)свій комп’ютер, в якому закладено програми з усіх предметів. Я маю комп’ютер Гусля. Він строгий,але справедливий. Кожен з курсантів опановує певну спеціальність: гразематику (математику), укроматику (українську мову та читання), природоматику (природознавство та біологію),живопис,гру на музичних інструментах,танці.

У кожного є своя мрія.

Я хочу стати космічним художником. Мене навчає спеціального живопису комп’ютер Струг. Ми ходимо з ним по Землі,малюємо пейзажі. Коли я навчатимуся в старших класах ,проходитиму курс живопису на Венері та Місяці. Це моя мрія.

–А яка мрія у вас? Ким ви прагнете стати?

У нашому місті всі діти люблять спорт. Вони плавають у басейнах,стрибають із парашутної вежі,займаються у спортзалі. Люблять стріляти в тирі з космічних гвинтівок. Відпочиваємо ми на озері Ніжне. Вода в ньому тепла,купатися приємно. Біля озера є яхт-клуб,де можна взяти водні лижі,човен,катер,вітрильник. І от нарешті ми в будинку відпочинку «Радість».

Тут ми спимо,їмо,дивимося космовідео (телевізор),розмовляємо з матусями та татусями відеотелефонами,а потім лягаємо спати.

Поверхи:

1-й-космічні танці;
2-й-конструкторські ігри;
3-й-музика;
4-й-літній сад.

Дискусія щодо проекту.

Діти висловлюють власні думки,сперечаються,доводять одне одному,вносять свої пропозиції. 2.Колективний проект.

Проект «Математичний аквапарк».

Діти представили план-проект окремих споруд математичного містечка-аквапарку. Павільйони,які вони запропонували, за своєю конструкцією нагадували цифровий ряд. Щоб зайти до аквапарку, обов’язково потрібно скористатися банкоматом. Перфокартки, які запропонували автори проекту,мали вигляд панелі банкомату. Виконавши математичні дії і отримавши правильну відповідь,учасник може потрапити до аквапарку. (Приклади і задачі добираються за програмою). В проекті діти про інтегрували такі компоненти,як сучасні знання,художній дизайн.

V.Підсумки вивченого.

– Діти ,оцініть відповіді ваших товаришів. Хто своєю розповіддю переконав вас і ви відчули бажання побувати на планеті Майбутнього? Чому?(Відповіді учнів).

– Я гадаю,що незабаром ми з вами зможемо бути присутніми на захисті інших проектів. Успіхів вам!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Приємно знати, що вчителі використовують проекти в своїй діяльності. Цікава тема проекту, подано основні аспекти його реалізації, ви вчите дітей мислити, фантазувати, працювати з інформацією. На наступний раз, прошу, додавати фотоматеріали або ж продукти проектної діяльності ваших вихованців. це дає змогу більш ясно уявити всю картину. спасибі Вам.

  2. Марина Олексіївна, вами були розроблені елементи роботи над проектами, цікаві завдання, сподобалось у ващій роботі те, що ви націлюєте дітей на свободу фантазії,вигадку, обґрунтування,відстоювання власної точки зору. Мені здається, що все дуже жобре, але було б цікаво подивитися на дитячі результати роботи, побачити проект в дії.