Урок-подорож з математики 2 клас на тему: “Закріплення вивчених випадків множення і ділення числа 3”
Автор: Вчитель початкових класів Соловей Світлана Миколаївна
Даний урок допоможе у цікавій формі закріпити знання дітей по вивчених таблицях множення і ділення.
Урок-подорож
Тема: Закріплення вивчених випадків множення і ділення числа 3.
Мета: формувати навички швидких обчислень у межах вивченого матеріалу; закріплювати навички табличного ділення числа 3; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; виховувати старанність і наполегливість у навчанні.
Обладнання: малюнок автобуса, сигнальні картки, плакат країни «Математика».
Хід уроку
Організаційна частина
Наш дзвінок лунає,
До роботи закликає.
Будемо старанно працювати
І нові знання здобувати.
Повідомлення теми уроку
-Сьогодні діти у нас буде урок незвичайний. Ми з вами вирушимо у подорож до країни «Математики», де закріпимо ваші знання по вивчених таблицях множення і ділення чисел 2 і 3.
Мотивація навчальної діяльності
– Діти, а для чого нам знати таблицю множення? ( Відповіді дітей)
Слухання вірша
Щоби швидко рахувати
Треба таблицю множення знати.
Вміти заплатити за обід,
Полічити, який в сім’ї дохід.
Ось, що можем ми робити,
Коли вміємо лічити.
Завдання уроку
Перш ніж вирушити у подорож, у вас на парті є листочки. Запишіть на них, що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку і прикрипіть їх навколо нашої країни.
Закріплення вивченого матеріалу
- Отож, вирушаємо у подорож, а на чому ми будемо подорожувати ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
По маршруту вас везуть
І квиточки продають.
З вигляду продовгуватий,
Але зовсім не рогатий (Автобус)
- Ми приїхали у перше місто, яке називається « Тренувальне». Мешканці цього міста хочуть побачити як ви вмієте рахувати усно. Чим менше ви зробите помилок в обчисленнях тим швидше поїдемо, але відповідає той, хто підніме сигнальну картку, яка лежить біля вас.
Добуток чисел 2 і 3, 3 і 6, 3 і 8.
Частка чисел 14 і 2, 21 і 3, 18 і 3.
Різниця чисел 27 і 16, 34 і 21.
Двоє вулицею йдуть,
По три саджанці несуть.
Скільки ямок треба, діти,
Щоб саджанці посадити?
Три маленькі ведмежати,
Купували по сім санчаток.
Скільки треба нам санчат
Для маленьких ведмежат?
- Молодці, швидко справились, їдьмо далі. Наближаємось до міста «Каліграфічне». Тут наш автобус змушений заправитись, щоб подорожувати далі, а для цього потрібно гарно, каліграфічно записати цифру 3.
- Назвіть добутки таблиці множення числа 3.
- Автобус наш заправлений вирушаємо далі. Наступне місто « Обчислювальне».
Робота з підручником
Обчислення прикладів № 665 «ланцюжком» біля дошки.
Фізкультхвилинка
- Рухаємось далі і наближаємось до міста «Оздоровче»
До нашого автобуса
Метелик залетів. (махають руками)
Нікого не питаючи
На перше місце сів.
Не чемний ти метелику, ( хитають вказівним пальцем )
Не можна так робить.
Як хочеш з нами їхати,
То треба заплатить.
- Прочитайте в якому наступному місті ми побуваємо. ( Діти читають місто «Задачне» ).
Розв’язують задачу № 667
- По скільки пензликів роздав черговий?
- Скільком учням?
- Що потрібно знайти?
- Як нам про це дізнатись? ( 3*9 )
- Наступне місто « Геометричне».
- Діти, як ви гадаєте, хто є мешканцями цього міста? ( Геометричні фігури)
Виконання завдання № 671
- Що таке периметр?
- Скільки сторін у рівносторонньому трикутнику?
- Чому дорівнює його периметр?
- Як знайти довжину сторони, знаючи його периметр?
- Побудуйте рівносторонній трикутник периметр якого дорівнює 9 см.
Підсумок уроку
- Ось і завершується наша подорож, кінцева наша зупинка у місті «Підсумкове»
- Вам сподобалась наша подорож?
- Яке місто найбільше сподобалось?
- А зараз подивимось чи виконали ми з вами ті завдання, які ви написали. ( Читаю, що діти написали на листочках )
Ми не завжди можемо проводити відкриті супер уроки. Світлано Миколаївно, це – Хороший робочий урок, який ми проводимо зазвичай.
Світлана Миколаївна, Ваш урок досить змістовій, відповідає вікової категорії. Подорож до країни “Математика” – саме те, що подобається малечі. Але мені не вистачило різних форм роботи та цікавих прийомів іноваційних технологій.