mail@urok-ua.com

Урок-подорож з математики за темою: «Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Закріплення додавання і віднімання в межах 100».

Автор: вчитель початкових класів Пєліхова Наталія Федорівна

Screenshot_33Урок – подорож з математики для учнів 2 класу за темою :”Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Закріплення додавання і віднімання в межах 100.” Метою уроку є закріплення табличних прийомів множення на число 2; вміння виконувати додавання і віднімання в межах 100; виробляти навички учнів у розв’язуванні задач вивчених видів.
Розвивати письмові та усні обчислювальні навички учнів.
Сприяти вихованню здорового способу життя.


 

Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа  2.

Закріплення   додавання і віднімання в межах 100.

Мета. Закріплювати табличні прийоми множення на число 2; вміння виконувати

додавання і віднімання в межах 100; виробляти навички  учнів у

розв’язуванні задач  вивчених видів.

Розвивати  письмові та усні обчислювальні навички учнів.

Сприяти вихованню  здорового способу життя.

Тип  уроку. Урок – подорож.

Хід уроку

І.  Організаційний момент:

                                               (Налаштування на урок)

Вчитель:  Діти, згадайте, чи існує точна наука  і яка?

Діти:  Так, вчителю, це – математика.

              Тут вчимося рахувати і задачу  розв’язати,

              Виконати обчислення, розвиваючи   мислення.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку

Вчитель: Сьогодні у нас урок – подорож. Ми мандруватимемо країною Математикою.  На шляху  зустрічатимуться різні   зупинки, які нам   потрібно подолати, відповідаючи на запитання, розв’язуючи  задачі,  обчислюючи вирази.  За  кожну правильну відповідь отримуватимете фішку –  букву певного кольору. У кінці подорожі, коли ми зберемо всі букви, то зможемо прочитати цікавий вислів про математику.  А здійснюватимемо свою мандрівку на одному з найкорисніших для здоров’я  видів   транспорту, про який дізнаєтеся, відгадавши загадки.

                                 Двоколісний друг у мене,

                                 Має він кермо зелене,

                                 Ще сидіння та педалі.

                                 Певно, ви його впізнали?     (Велосипед)

                                       Як натиснеш на педалі, побіжить в    далекі далі.  (Велосипед)

Вчитель: Так, це велосипед. Сьогодні кожен отримає свого велосипеда.

Діти, чому цей вид транспорту називають найкориснішим?  Так, коли мандруємо на велосипеді, то зміцнюємо свій організм.

( Дітям роздаються   малюнки велосипедів)

ІІІ. Актуалізація  опорних знань

Вчитель: Тож подорож починається.

Стартуємо з «Усного рахунку».

Screenshot_34

Вчитель:  а)Діти, пригадаймо таблицю множення числа 2;

                   б) Робота з підручником №429

Прочитай таблицю множення числа 2. Поясни, як дізналися, що 2×6=12.

ІV. Розвиток математичних знань

1) Робота  над виразами

Вчитель: Наступна зупинка  «Обчисляндія».

-Як називаються числа при дії додавання?

-Як знайти невідомий доданок?

        а) Обчислення виразів №432 (біля дошки з поясненням)

Обчисли усно і перевір додавання відніманням.

36+43=                        63+28=                         25+44=                      52+27=

79-36=                         91-63=                          69-25=                      79-27=

Вчитель: – Пригадаймо назви  чисел при множенні.

– Як називається вираз, наприклад, 2×5?  (добуток)

б) Обчислення  виразів  №431 (з місця під диктовку учнів), дописуючи    інші приклади на множення 2.

Запиши добуток чисел  2 і 3,  2 і 7,  2 і 9.

2×3=                            2×7=                         2×9=                               2×4=

2×5=                            2×2=                          2×6=                              2×8=

      2) Робота над задачею.

Вчитель: Ми дійшли до зупинки   «Лабіринти задач».

а) Розвязати  задачі   №430 (усно)

1) На тарілці 2груші. Скільки груш на 6 тарілках?

2) У клітці 2 папужки. Скільки папужок у 5 клітках?

б) Скласти  і розвязати задачу №428   на множення за малюнком і поданим запитанням:  – Скільки   всього  ватрушок  спекла мама?  (під   диктовку одного з учнів)

в) Розвязати складену задачу №433 з коротким записом  (біля   дошки)

Пакувальник за 1год пакує 24 подарункових наборів, а  учень – 17 наборів.

Скільки наборів  вони запакують разом за 2 год?

                                                             Фізхвилинка

2×2=4 – Кіт живе в квартирі,

(Присісти, імітуючи кота)

2×3=6 – Мишок він не їсть,

(Заперечувати почерговим помахом вказівних пальчиків обох рук)

2×4=8 – Розлінився зовсім.

( Руки вгору, потягнутися,стаючи навшпиньки)

2×5=10 – Мама і дівчинка Леся

(Руки високо над головою)

2×6=12 – З котиком сваряться:

(Руки на рівні грудей,зігнуті в ліктях і витягнуті вперед)

2×7=14 – «Якщо будеш лінуватися,

(Помах вказівним пальчиком правої руки, поклавши її  на лікоть на долоню лівої)

2×8=16 – Можеш від нас геть податися»

(Потягнутися, стаючи навшпиньки)

2×9=18 – Котик ліниво нявчить

(Помах в різні боки обома руками від середини грудей)

2×10=20 – І за мишками біжить

(Потягнутися, склавши пальчики в «замок» і виконуючи коловий рух)

Мишки швиденько у нірки втікають,

(Біг на місці)

А учні тихенько за парти  сідають.

(Сісти за парти)

(За Л.Кантор)

3) Робота з геометричним матеріалом

Вчитель: Наближаємося до зупинки «Ламаний  шлях».

-Що називається квадратом?

-Щоб знайти периметр  квадрата  достатньо знати:

а) довжину двох сторін;   б) довжину чотирьох сторін; в) довжину однієї сторони

а) Побудувати в зошиті квадрат із стороною 2 см.

            б) Знайти периметр квадрата дією додавання, а потім дією множення. (біля дошки)

4) Робота з нерівностями

Вчитель: Ми дійшли до зупинки «Порівнялочка».

  • Працюємо в парах.

Screenshot_35

5) Робота з іменованими числами

Вчитель: Наступна зупинка  «Одинакова».

1м =    см                          49см =   дм   см

6дм =      см                      2дм 5см =         см

6) Завдання логічного навантаження

Вчитель: Остання  зупинка  «Творча»

-Продовжити ряди:

15,12,9,6,…………………………………… (спадають через 3)

1,3,5,7,9………………………………………(зростає через 2)

  1. Підсумок уроку

Вчитель: Діти, ось і закінчилася наша подорож  країною Математикою. Складемо

вислів про математику  з отриманих фішок, використовуючи  їх кольори .

М    А     Т     Е      М      А     Т     И     К      А  –    

     

         Ц    А    Р    И   Ц   Я         Н    А   У  К

Так високо оцінив цю науку німецький математик Карл Фрідріх Гаусс.

А свої враження від математики та сьогоднішнього  уроку – подорожі

можемо висловити  теж кольорами: червоні намистинки  кладемо  до вази,якщо вам було цікаво, ви активно працювали, а сині намистинки кладемо до вази,  якщо у вас  під час подорожі  щось не ладилося.

Діти,  вивчайте математику!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
368

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарів

  1. На уроці відпочивати було ніколи,навіть фізхвилинку ви задіяди на повторення табличного множення.Урок проведено,на мою думку, на високому рівні.Дякую

  2. Наталія Федорівна, спасибі за цікавий урок – подорож. Дійсно, сучасні ігрові технології є одним з найефективніших шляхів удосконалення уроку. Застосування ігор допомагає вчителю урізноманітнити роботу учнів, зняти напруження від звичайної навчальної діяльності, переключити увагу школярів. Сподобалася математична фізхвилинка. Єдине зауваження: немає різних форм роботи.