Урок-практикум з трудового навчання для 7 класу

“Виконання декоративної штукатурки”

Автор: вчитель трудового навчання Котенко Зоя Максимівна

вчитель трудового навчання Котенко Зоя МаксимівнаМета: Навчити учнів прийомам виконання декоративної штукатурки.

  • Удосконалювати та закріплювати трудові навички при виконанні декоративної штукатурки.
  • Розвивати розумову здатність: аналіз, синтез, порівняння, мову, зорову пам’ять.
  • Виховувати у учнів почуття відповідальності за доручену справу, прищепити інтерес до даної операції, економне відношення до будматеріалів, дбайливе відношення до інструменту.

Тип уроку: Комбінований

Обладнання уроку: штукатурна лопатка, сокіл, щітка, розчин, декоративний валик, правило, шаблон для цегляної штукатурки, скребок, терка.

Хід уроку

1. Орг.момент: перевірити явку учнів на уроці, зовнішній вид згідно Б.П.

2. Настрій на урок : Добрий день, давайте посміхнемося один одному і гарний настрій буде супроводжувати нас на протязі усього уроку.

З давніх давен людина намагалася огородити себе від холоду, жари, дощу та снігу. Треба було ховатися від звіру. Спочатку були печери. Потім людина стала гадати . Як самому зробити житло. А коли навчився будувати дім. Вирішив його прикрасити. Для цього він використовував шкіру звіру.

потім почав використовувати барвники з рослин та вапна. Сучасна людина навчилася виконувати різні види штукатурок. Наладили виробництво готової декоративної штукатурки, цегли, фарби.Зовсім недавно житло будували для того, щоб швидше забезпечити людей житлом, сьогодні будують приватні будинки з красивою декоративністю та індивідуальністю. Тому майстри своєї справи користуються попитом і цінуються.

3. Мотивація до учбової діяльності на уроці.

Під час уроку ваші знання будуть оцінюватися. Оцінку відмінно ви одержите, якщо грамотно і повно будете відповідати на питання, правильно виконаєте запропоноване вам завдання та якісно виконаєте практичну роботу. В кінці уроку ми підведемо підсумки уроку.

Усім вам бажаю успіху.

4.Ключові питання:

4.1. Види декоративної штукатурки.

4.2. Послідовність виконання декоративної штукатурки.

4.3. Безпека праці при виконанні штукатурних робіт.

5. Види обробки житлових приміщень декоративною штукатуркою.

А зараз подивіться на плакати де пропонуються: штукатурка під цеглу,штукатурка під шубу, вапняно-піщана кольорова штукатурка,теразитова штукатурка.

Подивіться як красиво можна виконати обробку житла. Пригадаємо, як з’явилася декоративна штукатурка.

Історія декоративної штукатурки:

Декоративна штукатурка використовувалась людьми здавен. Першими знайомими нам штукатурами були древні єгиптяни, які ще 7000 тисяч років назад використовували штукатурку, виготовлену методом обробки вогнем гіпсу та глини. Тоді і штукатурка не була декоративною, а виконувала прозаічну функцію- рівняла стіни та скрадала їх дефекти у тому числі тріщини. Самим простим засобом прикрасити своє житло на теріторії України-було обмазати стіни глиною або вапняною суміш’ю, додавши в неї товчену цеглу,слюду чи другий природній матеріал. Малюнки на декоративній штукатурці могли використовуватися у вигляді рослинності або геометричного орнаменту, а могли і не використовуватися.

Питання в тому,де купити декоративну штукатурку не стояв, бо виготовляли його по замовленню.

6. Запитання для повторення:

6.1. Що таке штукатурка?

6.2. Призначення штукатурки?

6.3. Вимоги пред’являємі до поверхонь під штукатурку

6.4. Мета штукатурних робіт?

  • Який розчин використовують для виконання декоративної штукатурки?

Завдання:

На малюнку три технологічні карти :виконання простої.поліпшеної та високоякісної штукатурки. Перевірити правильність виконання по плакату.

Чи нема помилки.Молодці. Прибираємо дві технологічні карти, залишимо тільки технологічну карту виконання декоративної штукатурки.

7. Знайомимось з технологічною картою виконання декоративної штукатурки.

8. Інструменти,завдання.Підібрати інструмент для виконання штукатурних робіт-самостійно.

9. Практичне виконання завдання

9.1. штукатурка під камінь

9.2. штукатурка під шубу

9.3. декоративна штукатурка за допомогою циклі

9.4. вапняно-піщана кольорова штукатурка.

10. Практична робота:

  • Повторення правил безпеки праці
  • Приготування розчину . Інструменту.
  • Підготовка робочого місця.
  • Виконання декоративної штукатурки

Перевірка якості робіт.Оцінка якості своєї роботи.Поверхня повинна бути рівномірно шероховатою з вираженим малюнком. Повідомте.як ви виконували декоративну штукатурку.

Аналіз виконання робіт.

Оцінка знань,підведення підсумків.

Рефлексія:

  1. Яка робота була для тебе особисто цікавою?
  2. Чи задоволений ти виконаним завданням.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Доброго дня. Урок-практикум з трудового навчання для 7 клас немає структури з розрахунком використання часу. Також відсутні інструктажі: вступний ти поточніий та плакати з техніки безпеки під час використання будівельних сумішей та інструментів. Хто має прибирати після закінчення робоче місце?

  2. Урок-практикум з трудового навчання учить дітей економно використовувати будівельні матеріали,дбайливо відноситись до інструментів,прищеплює перші навички технології декоративної штукатурки.Успіхів у праці!

  3. Урок-практикум з трудового навчання досить цікавий, змістовий, насичений інформацією з історії декоративної штукатурки. На жаль у роботі відсутня технологічна карта виконання декоративної штукатурки. Дякую.

  4. Вважаю, що урок, який провела Зоя Максимівна, залишить слід у пам”яті дітей та в майбутньому згадається, коли в цьому виникне потреба! Урок несе практичне значення, вчить дітей економному відношенню до будматеріалів та дбайливому відношенню до інструментів. Виникло бажання і самому познайомитися з техніками: штукатурка під цеглу,штукатурка під шубу, вапняно-піщана кольорова штукатурка,теразитова штукатурка.Дякую.

  5. Цікавий, продуманий урок, який знайомить учнів з історією декоративної штукатурки, містить чудові практичні завдання: штукатурка під камінь, штукатурка під шубу, декоративна штукатурка за допомогою циклі, вапняно-піщана кольорова штукатурка. Дякую!!!

  6. Урок побудовано методично правильно. Оригінальністю на мій погляд є проведення актуалізації опорних знань учнів перед початком виконання практичної частини роботи на уроці. Я дуже Вам вдячний за презентацію Вашого досвіду!!!

  7. Зацікавила тема даного уроку – практикуму. З теоретичної точки зору – все зрозуміло. Хотілося б попросити Зою Максимівну продовжити цю тему у вигляді презентації про практичне виконання самого завдання.

  8. Доброго дня! Дуже корисна інформація для учнів. Дітям ці знання знадобляться у побуті. А декому і для майбутньої професії.